reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

ja mam usg 12 sierpnia ale nie wiem czy genetyczne, czy nie. Lekarz kazał mi sie umówic na usg to posżłam na 3 pietro i tam babeczka mi w książeczce przy skierowaniu napisała datę i godz i nic więcej:confused:

USG genetyczne jest zwykle od 11 do 13 tyg ciąży. Tak mi doktorek mówił :) więc nie wiem jak to u Ciebie będzie. Dowiesz się u lekarza :)
 
reklama
Witajcie dziewczyny. Ja tak jak wy wszystkie staram sie zajsc w ciaze.Nie mam jakiejs takiej obsesji na tym punkcie ale powoli sie wciagam ;)
Okres mam dostac dopiero okolo 8 lipca ale juz teraz dziwnie sie czuje mianowicie mam wrazliwe piersi, sutki jakos sie powiekszyly i dziwnie boli mnie w dole brzucha czuje tak juakby mi tam jakis balon ktos pompowal do tego jakies dziwne bole w krzyzu. Moze sa to jakies obiawy? Ale jesli tak to bylby dzis dopiero 10 dzien po zaplodnieniu.Myslicie ze tak wczesnie ciaza daje juz o sobie znac?
Dodam ze to moja druga ciaza i w pierwszej wiedzialam ze jestem w ciazy czulam to a teraz tak zaczynam coraz bardziej wierzyc.... Co wy na to?

Cześć... ja mam właśnie podobne objawy, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucie wypełnionego brzucha. Piersi delikatnie momentami mnie pobolewają albo zakłują, natomiast brzuch pobolewa mnie od kilku dni, chociaż delikatniej niż na miesiączkę ale za to mam wrażenie właśnie wypełnionego brzucha. Ja staram się dopiero o pierwsze dziecko więc absolutnie nie mam żadnego porównania, natomiast u mnie to już może być nawet 2-3 tydz. po zapłodnieniu i też własnie zastanawiam się czy to mogą być pierwsze objawy ciąży... Jakoś teraz niedługo powinnam dostać miesiączkę, chociaż mam nieregularne cykle i trodno trafić z @. Jednak jutro chyba zrobię test :tak:
 
Cześć... ja mam właśnie podobne objawy, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucie wypełnionego brzucha. Piersi delikatnie momentami mnie pobolewają albo zakłują, natomiast brzuch pobolewa mnie od kilku dni, chociaż delikatniej niż na miesiączkę ale za to mam wrażenie właśnie wypełnionego brzucha. Ja staram się dopiero o pierwsze dziecko więc absolutnie nie mam żadnego porównania, natomiast u mnie to już może być nawet 2-3 tydz. po zapłodnieniu i też własnie zastanawiam się czy to mogą być pierwsze objawy ciąży... Jakoś teraz niedługo powinnam dostać miesiączkę, chociaż mam nieregularne cykle i trodno trafić z @. Jednak jutro chyba zrobię test :tak:

Kochana, ja Ci radze zmierzyć sobie temperature jutro o 6 rano przed wstaniem z łóżka, i tak przez pare dni. Jak nie zacznie spadać to zrób test. U Ciebie jest o tyle ciężej, że masz nieregularne cykle.. Ale mierz tempke, to bezpłatne, a skuteczne. Tempka powinna mieć powyżej 37 st, ale może mieć jedną lub dwie kreski poniżej 37. byleby nie spadała. Codziennie np o 6 rano czynność powtarzaj i pisz jaka tempka :) Powodzenia i fasolinki zyczę :*
 
Kurcze nie mierzyłam jeszcze nigdy temperaturki... ale być może właśnie zacznę bo tak czytam po róznych wątkach dla starających się i widzę, że wiele dziewczyn mierzy sobie temperaturki.
Ale to ma być codziennie o stałej porze i od pierwszego dnia cyklu zacząć czy mogę nawet teraz przed miesiączką ?? No i jeszcze pytanko czy mogę mierzyć pod językiem ??
 
Czesc dziewczyny.

Ja juz nie probuje :)

Wlasciwie nie musialam probowac dlugo, bo szczesliwie udalo sie nam za pierwszym razem.
Pewnego dnia moj ukochany spojrzal mi w oczy i stwierdzil, ze wygladam jak w ciazy.
Mial racje.
Pierwsze objawy pojawily mi sie w kilka dni po poczeciu. Mialam bole podbrzusza, takie jakie pojawiaja sie tuz przed miesiaczka. W 20 dniu cyklu zaczely mnie bolec piersi. Bez przerwy biegalam siusiu i nadal biegam :D. Mialam bole glowy i bylam straszliwie spiaca. W dniu gdy mialam dostac okres, zaczelam plamic i trwalo to 3 dni - to u mnie dlugosc menstruacji. Po tym plamieniu ani brzuch, ani piersi nie przestaly mnie bolec. Pobieglam do lekarza, a doktor skierowala mnie na badanie krwi.

Jestesmy w 6 tygodniu ciazy.


Pozdrawiam Was serdecznie i zycze sukcesow w staraniach
 
agapas tempkę należy mierzyć codziennie, o tej samej godzinie, przed wstaniem z łóżka. Moja ginka powiedziała mi, że najpóźniej należy ją mierzyć do 7:30. Co do miejsca to lepiej mierzyć "tam" :) niż w ustach. Mierzenie trwa 5 minut. tak jak wspomniała xXxIzuLQaxXx, tempka powinna utrzymywać się w granicach 37 st. i powyżej i nie powinna spaść przed @, w dniu spodziewanej @ ani tym bardziej po dniu spodziewanej @. Jeśli chodzi o początek mierzenia, to ja za bardzo nie przywiązywałam do tego uwagi i (patrzę teraz na wykres) zaczęłam mierzyć jakieś 2 tyg. przed @. Warto obserwować temperaturkę. Mnie się udało zafasolkować po 1 miesiącu mierzenia :) pozdrawiam !!!
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki mam pytanie od owulacji cały czas boli mnie podbrzusze dziś powinnam dostac @ ale jeszcze nie przyszła.. Czy moge być w ciazy? W poprzedniej mnie tak nie bolało a bardzo chcemy 2
 
Czesc dziewczyny.

Ja juz nie probuje :)

Wlasciwie nie musialam probowac dlugo, bo szczesliwie udalo sie nam za pierwszym razem.
Pewnego dnia moj ukochany spojrzal mi w oczy i stwierdzil, ze wygladam jak w ciazy.
Mial racje.
Pierwsze objawy pojawily mi sie w kilka dni po poczeciu. Mialam bole podbrzusza, takie jakie pojawiaja sie tuz przed miesiaczka. W 20 dniu cyklu zaczely mnie bolec piersi. Bez przerwy biegalam siusiu i nadal biegam :D. Mialam bole glowy i bylam straszliwie spiaca. W dniu gdy mialam dostac okres, zaczelam plamic i trwalo to 3 dni - to u mnie dlugosc menstruacji. Po tym plamieniu ani brzuch, ani piersi nie przestaly mnie bolec. Pobieglam do lekarza, a doktor skierowala mnie na badanie krwi.

Jestesmy w 6 tygodniu ciazy.


Pozdrawiam Was serdecznie i zycze sukcesow w staraniach
Gratuluję:tak::-D A wiesz, że moja teściowa jak już wiedziała, że jestem w ciąży to mi powiedziała, że domyślała się bo byłam "zmieniona w oczach":tak::-)czyli cos w tych oczach jest;-):-D

Kurcze nie mierzyłam jeszcze nigdy temperaturki... ale być może właśnie zacznę bo tak czytam po róznych wątkach dla starających się i widzę, że wiele dziewczyn mierzy sobie temperaturki.
Ale to ma być codziennie o stałej porze i od pierwszego dnia cyklu zacząć czy mogę nawet teraz przed miesiączką ?? No i jeszcze pytanko czy mogę mierzyć pod językiem ??
Kochana ja Ci powiem jak ja to robiłam. Zaczęłam w dniu @ (tak, żeby miec na wykresie cały cykl) i mierzyłam zwykłym, rtęciowym termometrem w pochwie. Mierzyłam o godzinie 6:30:tak: i jakies 3-4minutki:tak:Zapisywałam temperaturę (miałam specjalny program na kompie ale też wykres wydrukowany) Hmm ale nie musi koniecznie byc 37 lub powyżej gdy jesteś w ciąży.. ja miałam 36,8 i byłam w ciąży:tak:Mierzysz codziennie. W dniu kiedy masz dostac @ też:tak:

Dziewczynki mam pytanie od owulacji cały czas boli mnie podbrzusze dziś powinnam dostac @ ale jeszcze nie przyszła.. Czy moge być w ciazy? W poprzedniej mnie tak nie bolało a bardzo chcemy 2
Najlepiej siknij na testa albo idź na betę, wszystko możliwe:tak:
 
reklama
Kurcze nie mierzyłam jeszcze nigdy temperaturki... ale być może właśnie zacznę bo tak czytam po róznych wątkach dla starających się i widzę, że wiele dziewczyn mierzy sobie temperaturki.
Ale to ma być codziennie o stałej porze i od pierwszego dnia cyklu zacząć czy mogę nawet teraz przed miesiączką ?? No i jeszcze pytanko czy mogę mierzyć pod językiem ??

Możesz nawet od jutra mierzyć :) Najlepiej kup sobie swój termometr. I zapisuj tempki. Ja osobiście nie zapisywałam, bo mam na tyle dobrą pamięć, zwłaszcza do liczb, że po prostu pamiętałam każdą tempkę.


Agniesiak, nie zapomniałam o Twojej tempce, nie martw się :) he he wcześniej napisałam że powyżej 37 st, ale może bć jedną lub dwie kreski poniżej ;D

MeKlaudia, zrób testa :) trzymam kciuki :)
 
Do góry