reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

D3 nie dajemy, bo ma mody ciemiączko 0,5x0,5 i wystarczająco dużo jest tej witaminy w mleku modyfikowanym, jak dla niego:tak: Gdybym zauważyła brak (pocenie się głowki) to byśmy podawali 1 kroplę:tak:
A ja danonka już mu zapodałam i jogurt natrualny też:tak: Ja jestem sceptycznie nastawiona do każdego żarcia (nawet teoretycznie zdrowego) i nie ma dla mnie różnicy. Wsio dla ludzi jest a Dzieć też Ludź:rofl2:
 
reklama
ło Jesuu zapomniałam:zawstydzona/y:
ja to robiłam kiedyś tak:
Dynię kroiłam na 1 cm kostkę.Na masełku podsmarzałam chwilkę jedna cebulkę i dodawałam tam pokrojoną dynię (ok 1 kg tej dyni)- razem kilka minut podsmarzałam.Zalewałam to bulionem na 0,5 l wody i po zagotowaniu na małym gazie bulgotało jeszcze ze 20 - 25 min.Trzeba ją doprawić wedle uznania(niektórzy dodają imbir - podobno pasuje do dyni). Po przestudzeniu miksuje sie to i smacznego!Można dodac potem smietany ale to jak juz się woli;-)Jest pycha i gładko przepływa przez gardełko.. mmmmmm pamietam ten smak z dziecinstwa:tak:mniam!
dla dzieciów można to jakoś tak przyrządzić żeby było delikatnie choć to danie i tak samo w sobie jest delikatne.:tak:Np zamiast bulionu zrobic samemu wywar z warzyw itp:tak:w każdym razie polecam na jesienne obiadki:-)
 
A ja chcialam dorzucic jeszcze dwa slowa do Danonkow. One sa dla przedszkolakow (gdzies tak czteroletnich) i szczegolnie tych wzbogacanych wapniem nie powinno sie podawac maluchom. Na opakowaniu nie ma tej informacji, ale mozna zadzwonic na infolinie i tam powinni powiedziec. :tak:
 
i czy podajecie jeszcze dzieciom swoim najmniejszym witaminę D3???bo mnie lekarz nic kurde nie mówi....:dry:
Co do wit. D3, to nam pediatra powiedziała, że jak przekroczymy poł litra mleka mod. na dzień to odstawiamy witaminkę, bo wystarczającą jest jej w mleku modyfikowanym:tak:

Kra, to Joli się poci główka....:szok: czyli za mało wit. czasami zapominam
:zawstydzona/y:

Miłe te porady:rofl2:
 
Beti jeśli poci się w trakcie snu lub jedzenia to nie ma obaw, ale jeśli poza tymi sytuacjami, to można pogadać z peditrą:tak:Błażej miał okresy gdy przyjmował nawet trzy krople wit D3, a ciemiączko miał spore:tak:
 
No to teraz bedzie jazda heheh

Kaya nie dostaje witaminy D3.
Tutaj lekarze nie przepisuja tej witaminy.Kaza dziecko czesto ,,wyprowadzac,, i zawiera ja mleko mod.na którym jedziemy od poczatku.
Teraz jak mala skonczyla 6mcy zmienilam jej na Sma progres-mleko z wieksza dawka witamin. I praktycznie codziennie podaje malej kaszke mleczno-ryzowa na mleku mod.Bylismy juz u lekarza zeby moze nam cos na zime przepisal bo jednak juz nie bedzie takiego dostepu do promieni slonecznych ale on stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby.Zastanawilam sie czy nie sprowadzic czegos z PL na wlasna reke ale juz sama nie wiem.Sprawdzalam mala nie ma miekkiej glówki i poci sie tylko podczas snu i karmienia.
MRSF Help!!!Podajesz cos ekstra Dzemikowi?????
 
Befatka, każdy kraj ma swoje wytyczne i nie wszędzie podaje się Wit D. To zależy od tego, jak dużo dzieci choruje w danym regionie na krzywicę. Więc nie podawaj nic na swoją rękę.
 
reklama
E tam, Befatka, zaraz jazda - w Polsce zalecają to dajemy. Przepisał mi lekarz to nie będę próbowała być mądrzejsza od niego, szczególnie , że to dobry specjalista.:tak:

Tyle co wyczytałam na necie, to lekarze, którzy twierdzą, że nie jest to konieczne to jednak w okresie jesienno-zimowym zalecają.
 
Do góry