reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

Lajfiku moja ma też takie czerwone plamy , bardzo chropowate i lekko wystające na łokciach, z tyłu na nóżkach tuz nad kolankami. Nie wiem co jest bo jej się to non stop odnawia. Też nie jadam mleka, ewentualnie troche jogurtu ale potem mamy serię ulewań. Skórę ma przesuszoną, co chwila schodzi jej skóra z czółka i główki- eh już nie nadąrzam. Peditra ostatniostwierdziła uczulenie wziewne, bo ma bardzo zaczerwienione spojówki i trze oczka. No i alergiczną skórę. Kurcze,a wszyscy trąbią że karmienie piersią chroni przed alergią...właśnie widzę:wściekła/y:
 
reklama
Od dzisiaj jestem na diecie bezmlecznej , jajowej , czekoladowej itd. na 2 tyg.
kaja ma dziwne policzki :confused2:, pszesuszona skore na nich i w zgieciach stopek (obok kostki) suche plamki ...czasami tez przy nadgarstkach ...cos czuje ze pozegnam sie z mlekiem :-(...ale najbardziej to uwidacznia sie chyba po jajkach :eek:...
reszta cialka jest spoko ...

Zakupilam juz sobie mleko ryzowe ... kurde ,a jak zjesc nalesniki bez jajka :confused2:

U nas niestety podobnie:-( probowalam diety eliminacyjnej, bez skutku. tutejsi lekarze oczywiscie twierdza, ze to sucha skorka i ze na pewno nie jest to alergia.:baffled: Uparcie przepisuja nam coraz to nowsze emolienty, przerobilismy juz Oilatum, E45, Doublebase, Cetraben, teraz mamy Epaderm i po nim skorka pod kolankami troszke sie poprawila, ale w zgieciu stopek przy kostkach nadal jest sucha i sa na niej takie czerwone kreski, jakby pekniecia. Przy raczkach podobnie. Aha jeszcze na udkach sa suche plamy.:-( W Polsce pierwsze co, to odwiedzam dobrego pediatre, poleconego przez znajomych. Pisalam do tego lekarza, ktory odpowiada w godz. i zasugerowal jeszcze marchewke... Mleko ryzowe dla mnie jest ble, wole sojowe. Ale soja ponoc tez uczula... Wczoraj kupilam mleko bez laktozy, bo moja dieta to masakra. W niedziele zemdlalam i postanowilam, ze koniec z tym. Jem normalnie, zobaczymy...
 
na przesuszana skore dostalam swietna masc robiona na zamówienie - kosztuje 5zł i po 1 razie młody ma skore jak niemowle ;-) jak wróce do domu to moge Wam podeslac sklad jak chcecie, bo moim zdaniem ta masc jest super! ładnie nawilza, wyrównuje, mam wrazenie ze zniknely krostki i juz młodemu nie łuszczy sie czoło i uszy...nawet smaruje mu tym głowke i ciemieniucha mniejsza
 
Szłyszałyście o bawarce? To cherbata z mlekiem. Ja popijam sobie ją od wczoraj , 2 razy dziennie i moje cyce zaczęły produkować więcej mleka... A w szpitalu mówiono , ze to ściema...:eek:
 
borys ma skaze białkową - jak mial 2 tygodnie to go ostro wysypało na buzi, ramionach i brzuchu. mial tez przesuszona skóre i śluz w kupkach, ktore mialy kwaśny zapach. jak wyeliminowalam nabiał to sie poprawilo. do tej pory nie jem nabialu (ja raz posmarowalam chleb cienko maslem to zaraz byla sraczka ze śluzem) i nie pije mleka, ale juz jem pomidory, truskawki, ryby i mu na szczescie nie szkodza. z jajek najlepiej same żółtka jesc. w czekoladzie masz mleko i kakao - oba uczulają. miód i orzechy tez moga uczulac. jednym słowem - P R Z E R Ą B A N E !!! ale na szczescie to nie trwa wiecznie - takie male pocieszenie ;-)
 
Szłyszałyście o bawarce? To cherbata z mlekiem. Ja popijam sobie ją od wczoraj , 2 razy dziennie i moje cyce zaczęły produkować więcej mleka... A w szpitalu mówiono , ze to ściema...:eek:

tez slyszalam,ze to sciema. ale cos dzisiaj jest dziwnego, bo moj leniwy lewy cycek, który od tygodnia dawal tylko kilka kropel mleka dzisiaj dal 180ml!!!! a nic nie robilam. nie wiem o co chodzi...moze cos w powietrzu ;-)
 
Lajfiku moja ma też takie czerwone plamy , bardzo chropowate i lekko wystające na łokciach, z tyłu na nóżkach tuz nad kolankami. Nie wiem co jest bo jej się to non stop odnawia. Też nie jadam mleka, ewentualnie troche jogurtu ale potem mamy serię ulewań. Skórę ma przesuszoną, co chwila schodzi jej skóra z czółka i główki- :wściekła/y:
WARTO PRECZYTAC ..
Wysypka u dziecka = alergia na kota?

a odstawilas wszystkie silne alergeny???

U nas niestety podobnie:-( probowalam diety eliminacyjnej, bez skutku. tutejsi lekarze oczywiscie twierdza, ze to sucha skorka i ze na pewno nie jest to alergia.:baffled: Uparcie przepisuja nam coraz to nowsze emolienty, przerobilismy juz Oilatum, E45, Doublebase, Cetraben, teraz mamy Epaderm i po nim skorka pod kolankami troszke sie poprawila, ale w zgieciu stopek przy kostkach nadal jest sucha i sa na niej takie czerwone kreski, jakby pekniecia. Przy raczkach podobnie. Aha jeszcze na udkach sa suche plamy.:-( W Polsce pierwsze co, to odwiedzam dobrego pediatre, poleconego przez znajomych. Pisalam do tego lekarza, ktory odpowiada w godz. i zasugerowal jeszcze marchewke... Mleko ryzowe dla mnie jest ble, wole sojowe. Ale soja ponoc tez uczula... Wczoraj kupilam mleko bez laktozy, bo moja dieta to masakra. W niedziele zemdlalam i postanowilam, ze koniec z tym. Jem normalnie, zobaczymy...
dlatego ja nawet nie ide do lekarza bo wiem co mi powiedza :laugh2:
poczekam do wyjazdu , mam ciocie pediatre to mi ogladnie Kajke wszez i wzdluz :tak:

uzywam oilatum crem a do kapieli + szampon firmy elave
na udkach te plamki sa koloru skory wiec tylko reka da sie je wyczuc ..bo na oko to trzeba sie mocno przyjrzec , a u ciebie jakiego koloru sa???
moze Adas ma jakas alergie kontaktowa? skoro dieta u cie nic nie podzialala...?

mleko ryzowe bardziej mi smakuje ...soi nie tykam na razie bo tez lubi uczulac ..po prostu metoda prob i bledow dojde to tego co jej szkodzi ..:nerd:

co ten lekarz mowil o marchewce ze uczula ... ja jadlam teraz ta mloda ???
Szłyszałyście o bawarce?
moze twoja psychika tak zadzialala, a nie herbatka :laugh2:....bo ja w to tez nie wierze ze bawarka daje takie efekty ;-):-)
borys ma skaze białkową - jak mial 2 tygodnie to go ostro wysypało na buzi, ramionach i brzuchu. mial tez przesuszona skóre i śluz w kupkach, ktore mialy kwaśny zapach. jak wyeliminowalam nabiał to sie poprawilo. do tej pory nie jem nabialu (ja raz posmarowalam chleb cienko maslem to zaraz byla sraczka ze śluzem) i nie pije mleka, ale juz jem pomidory, truskawki, ryby i mu na szczescie nie szkodza. z jajek najlepiej same żółtka jesc. w czekoladzie masz mleko i kakao - oba uczulają. miód i orzechy tez moga uczulac. jednym słowem - P R Z E R Ą B A N E !!! ale na szczescie to nie trwa wiecznie - takie male pocieszenie ;-)
no tak a ja sie obzeram pomidorami ze skora ...moze to one :eek::laugh2:...
pozyjemy zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
moze twoja psychika tak zadzialala, a nie herbatka :laugh2:....bo ja w to tez nie wierze ze bawarka daje takie efekty ;-):-)
to tak jak z tymi herbatkiami laktacyjnymi , co to miały wspomagać produkcję mleczka,a okazały sie do d*. Może zmienia się smak mleczka i maluch chętniej i częściej ssie.
 
reklama
antar i Lajfik Jurand też ma coś podobnego, ale jak jest ciepło. Smaruje te miejsca ssudocremem i znika. A jak mu się skórka za mocno przesuszy od tego sudokremu, tak miał na szyi to smaruje wtedy emulsją. Od urodzenia stosuje emulsję Atopra. Na pleckach ma ciągle skórkę szorstką i czasem czerwoną. Zauważyłam, że to zależy czy w nocy jest mu bardzo ciepło i się poci, jak nie ubiorę go za mocno i nie przygryje bardzo to plecki są w miarę.

A powiem wam jeszcze coś zabawnego. Jurand miał wiecznie wysuszoną skórę na policzkach. Czasem mniej czasem więcej, przy każdej wizycie u lekarza, pan doktor mówi atopowa skóra, alergia pokarmowa. A dziś to mi się z tego śmiać chce, wiecie co to było!!! Jak Jurand dużo darł pyska to nie miałam na nic ochoty i rzadko myłam mu buzię z mleka. No i z tego miał atopową skórę :)))). Jak dla mnie lekarze są do bani i tyle, dziś każdy tylko bredzi o alergiach i zwala na to.
 
Ostatnia edycja:
Do góry