reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Wstyd się przyznać ale mój brat właśnie taki jest z wprowadzaniem nowości u swojej córki, miała 3,5 miesiąca kiedy na chrzcinach u Adasia dawał jej ziemniaki bo lubi:szok:
 
reklama
Moj prawie pięcimiesięczny skarb od tygodnia dostaje jabluszko ale sie troche krzywi mysle ze jeszcze z tydzien i zaczne dawac zupki, od paru dni ucze ja pic mleko sztuczne, z poczaku nie bylo łatwo ale juz sie przekonala. Odkąd ja dokarmiam a przy tym dopajam robi strasznie wielkie kupki:wściekła/y:. Co mylicie czy lepiej kupowac jedzinko czy samemu robic, bo różnie słyszałam.:tak:
 
Sodka jesli masz czas to rob sama zawsze lepiej bo wiesz co dajesz swojemu dziecku:-) ,no ale mysle ze do konca tez nei wiemy na czym pedzona jest marchewka albo z jakiego sadu sa jabluszka..Ja daje Wikuni Hippa i Gerbera i jak narazie nic jej sie nei dzieje a wcina az sie jje uszy trzesa..jak skonczy 5 mc to chce jej wprowadzac po malu obiadki i zobaczymy jak zareaguje..Co do kupek hehe no pewnie ,ze beda wielkie i co raz bardziej intensywniej pachniec hihi w koncu era cyca sie skonczyla:tak:
 
Dziewczyny mam pytanko do Was..... karmie Wiki caly czas mlekiem bebilon myslicie,ze moge jej dac kilka razy inne mleczko np NAN1..moja mama wyslala mi Bebilon ale jeszcze nie doszedl no a mleka starczy na dzisiaj tylko wiec musze kupic...myslicie,ze nic sie nei stanie jak dam jej inne mleczko? tutaj maja NAN i chyba Humana ajk sie nei myle wiec nei za wielki wybor..dzieki za odpowiedz:-(
 
Wiki ja ci mogę napisać z doświadczenia, że mój mały źle zniósł taką awaryjną zmianę mleczka. Na początku dawałam mu NAN1 ale miał ciągłe kolki. Przeszłam więc na Nutramigen, który mam na receptę. Gdy mleczko zaczęło mi się kończyć, musiałam czekać na receptę jeden dzień. Mleka zabrakło i dałam mu NAN. Boże, co my z mężem mieliśmy. To był koszmar. Mały płakał i się zwijał. Plułam sobie w brodę, że nie kupiłam chociaż jednej puszki bez recepty, bo mogłam oszczędzić małemu bólu.Nie wiem, czy Humana nie byłaby lepsza, ale myślę, że WIOLA ma większe doświadczenie jeśli chodzi o te mleczka sztuczne i lepiej ci doradzi. Ja w każdym bądź razie dałabym Humane. :-)
 
Dzieki Iwa za rade,tutaj maja taki ubogi wybor,ze bol glowy..Wiki nigdy nei miala kolek wiec moze obejdzie sie bez bolow ,do jutra mi starczy tego mleka wiec mam andzieje,ze jutro przyjdzie paczka ..Jak nie to faktycznie kupie ta Humane no chyba ze popatrze ejszcze za innym mleczkiem moze cos znajde..no albo moze dac kaszke zamiast mleczka co sadzisz?
 
A w ogole to ile i jak cesto jedza wasze szkraby.Wiki je butle po 150ml 3 razy dziennie tylko na wieczor wypija 180ml,no i jeden deserek i herbatke w miedzy czasie.w nocy natomiast je raz cyca...wyczytalam na mleku ze powinno sie dawac 6 razy dziennie ale cos mi sie wydaje,ze to jest za duzo.:szok: .Jak jest U was..?
 
Moja mała je co 3 godziny i wypija ok 150ml albo 120ml.Oprócz tego dostaje deserki i jakieś zupki.Wiki z tą zmianą mleka to słyszałam ze cieżko.Widzisz,ja miałam małą na bebilonie 1 i jak chciałam dac bebilon2 to doktor kazał żeby 1 dzień dać 1 raz bebilon 2 potem na 2 dzień 2 razy bebilon 2 i na 3 dzień 3 razy bebilon 2 itd.Nie wolno ponoć od razu zmienić mleczka bo to za duży szok dla naszych maleństw.Ale widzisz,jednym szkodzi a innym nie.
Jak rzeczywiście musisz zmienić tak radykalnie no to daj jej chociaż lakcid albo lakcidofil.
Najlepiej miej dzidzie na cycu i czekaj aż mleczko przyjdzie.
 
WIKI, kurcze a u mnie w szafce Bebilon stoi, mama przywiozla ale mala zalapala wczesniej NAN (u nas nazywa sie BEBA) - wpadnij do ci odstapie:tak: :tak:

Co do posilkow:
Julinek je 5 razy dziennie mniej wiecej po 130 ml, jadla 6 razy NAN1 ale odkad przeszlismy na NAN2 to ciezko jej ten szosty posilek dac, bo nie jest glodna, a na sile nie bede.
W sumie mleka wypija jakies 700 ml na dzien plus na razie tylko jeden sloiczek jabluszko/banan (oczywiscie w wiekszosci wszystko na sliniaczku) no i dzis po raz pierwszy zalapala herbatke (asia_z znalazlam wreszcie granulkowa, ale nie HIPPa tylko Milupy), na razie tylko tak na posmakowanie.

Ja tez mam wrazenie ze na tych mlekowych paczkach normy sa duzo za duze, bo Julka powinna jesc jeden posilek miedzy 170 a 220ml:szok: :szok: :szok: i tak chyba 4 razy dziennie plus jeszcze najlepiej raz 170-220ml kaszki:no: :no: . Chyba jej by brzuszek rozsadzilo.

Ale firmy maja w tym duuuzy interes zeby takie normy (co ciekawe co firma to inne normy:wściekła/y: ) nadawac.
Najwazniejsze ze nasze dzieci rosna i nie sa glodne. Jakby chciala 170 ml to bym jej dala, ale ona po 100 ma juz czasem grubo dosyc.
 
reklama
Ja wczoraj próbowałam dac małemu kaszkę z Nestle z brzoskwiniami ale zjadł tylko kilka łyzeczek i zrobił tzw rurę;-) do tego strasznie się wzdrygał wiec mu odpusciłam:-D a chciałam sprawdzic czy jakby zjadł kaszkę to czy by się obudził na nocne karmienie...widocznie synkowi kaszka nie podchodzi więc zostaje cycuś;-)
 
Do góry