reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

U nas jest 150 ml co 3 godz. Na razie z deserkami sie wstrzymamy, bo cos uczulenie caly czas wraca. W poniedzialek mam wizyte to podpytam lekarza, przeciez nie moze trak byc, ze Miki po kazdej nowosci ma buzke wysypana.
Wiki a z tym mleczkiem to dziewczyny maja racje, to moze byc duzy szok dla malej. Moj Mikolaj przy zmianie mleka (musielismy ze wzgl na kupki) nie chcial jesc tego nowego, wiec mu mieszalam przez 2 dni a pozniej sie juz przestawil:-) Moze sprobuj dac cyca, jesli masz tyle pokarmu
 
reklama
No sie zalamalam troszke tym co piszecie.:-( .mam nadzieje,ze jutro przyjdzie to mleko bo inczej bedzie ciezko..sprobuje dac jej cyca ale ona nie chce poprostu jest ryk i sie wscieka :wściekła/y: bo zanim zaciagnie i poleci mleczko to mija kilk aminut,no a pokarmu juz za duzo nie mam...
Z tego co piszecie to moja Wiki je malo bo tylko w sumie 2 razy po 150 i raz na wieczor po 180ml jak pisalam wyzej..Ale bylam dzisiaj ja zwazyc i wazy 7370 wiec przez 2 tygodnie przybrala 300gr to chyba jest ok..skoro nie placze to raczej sie najada...
Martus tak to jest jak nie potrzebne jest mleczko to jest w szafce a jak potrzeba to zawsze go nie ma...nei mam wizy wiec nie wpadne do ciebie niestety,szkoda..:-(
Dzieki dziewczyny za rady mam nadzieje,ze obejdzie innego mleczka i jutro przyjdzie..Kurcze to chyba [przez te strajki listonoszy tak dlugo idzie:baffled:
 
Wiki - waga jak najbardziej OK, nie przejmuj sie.
W razie czego to pozycz na jeden dzien laktator w aptece, jestem pewna ze u was sa. Odciagnij sobie mleko i daj z butelki i przeczekaj do paczki, u mnie na koncu tez tak robilam, bo Julka sie wydzierala i nic nie lecialo a laktatorem jak dluuuuuugo pociagnelam to cos tam sie uzbieralo.
Mieszanie tez zdecydowanie odradzam.
 
WIKI ja z kolei przy karmieniu Amelki tak miałam, że na początku nic mi nie leciało, ona się denerwowała i nie chciała ssać, chociaż po chwili ssania mleka miałam już dużo. W poradni laktacyjnej mi poradzili, żebym przed karmieniem popompowała chwilę laktatorem aż do wytrysku mleka i wtedy przystawiła córeczkę do piersi, przez kilka dni tak robiłam, mała się nie denerwowała a potem się wszystko unormowało i było już ok.
 
Martus pomylilam sie zakrecona jestem jakas hehe...:confused:
Mam laktator ale szlak mnie trafia bo zanim cos sciagne to kupe czasu mija,ale sprobuje Waszej rady dziewczynk:-) i..najwzyej kupie laktator bo ten co mama jakis durny jest,chyba sie psuje...
Amko sprobuje tak jak Ty moe tez mi sie uda...
chociaz wydaje mi sie,ze pokarmu naprawde mam malo bo ostatnio nie dawalam cyca nawet w nocy czyli przez 24 godziny nie ciagnela Wiki i nawet piersi nei maialm nabrzmialych ,a jAK chcialam odciagnac to gimnastyka ostra szla..no ale sprobuje:-)
 
No idalam jej to NAN1 jak anrazie nic sie nei dzieje,nie ma zadnej wysypki ani bolow brzuszka..kupki co prawda jeszcze nei bylo ,ale mysle ze zrobi niedlugo....:-)
Dziewczyny mam pytanko co do smoczkow na butelke a dokladniej o dziurki...Jakie smoki dajecie maluszkom bo w sumei zastanawaim sei czy nie zwiekszyc jej dziurki,my wciaz jedziemy na smoku od 0m+ z jedna dziurka ,ale chyba powinnam juz zmienic na 4m+ tylko nie wiem czy nie bedzie jej wtedy za szybko leciec..a jak jest u was?
 
Moj maly od urodzenia byl na 1+, a jak skonczyl 2,5 miesiaca to zmienilam mu na 3+, bo juz widzialam ze sie zaczyna meczyc. Na razie nie zmieniam bo jest ok, i nie wie czy nie zmienie od razu na 6+, zobaczym jak dlugo bedzie mu dobrze z tym smokiem. Wiki ja mysle ze mozesz kupic i podac cos na probe, po malutku, jak sie mala nie bedzie ksztusila to ok, a jak tak to po prostu mozesz jeszcze poczekac, albo probowac codziennie, ale tak jak mowilam po malutku i sie przyzwyczai
 
Chyba tak zrobie wlasnie ,sprobuje po malutku jej dawac smoka z wieksza dziurka i zobaczymy;-) narazie ciagnie ale widze,ze zaczyna sie wkurzac nawet przy butli wiec moze czas zmienic smoka:-)
 
reklama
WIKI mam nadzieje ze wszystko w porzadku z mala i ze przyzwyczaila sie "bezbolesnie do NAN". Wydaje mi sie ze bedzie tobie wygodniej dawac jej mleko. ktore mozesz u siebie wszedzie kupic, to jednak duzy komfort psychiczny. Inaczej zawsze bedziesz musiala robic "zapasy".

A ja mam pytanie do mam karmiacych wlasnie mlekiem modyfikowanym. O ktorej godzinie podajecie ostatni posilek? Bo ja karmie mala po kapieli okolo 1930 no i dokarmialam do tej pory o 2230, czasami jadla tylko 50 ml. Czesto sie przy tym posilku wybudza i trudno ja ponownie uspic. Wczoraj nic jej o 2230 nie dalam i tak przespala do dzis o 0730 rano i wcale nie byla bardzo glodna.
Czy karmicie dzieci jeszcze raz na noc czy tylko po kapieli?
 
Do góry