reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Czy ktoś wie jak mozna oduczyć jedzenia mojej malej w nocy?Bo ja wstaje co 3 godziny i chyba zachwile :-( oszaleje
 
reklama
Agar jaki schemat:szok: pozazdrościć:tak: U nas wszystko zależy od tego o której Adaś rano wstanie bo od przebudzenia i pierwszego pośiłku później je co ok. 3 godziny. Zazwyczaj:
7.30 - 8 cyc
11.30 cyc
15.00 cyc
18.00 cyc
ok.19.30 - 20.00 cyc dobranockowy

Czasem zdarza mu się przespać jakiś posiłek;-) Dla urozmaicenia diety dotaje raz lewego, raz prawego cyca:-) i czasami troszkę jabłuszka takiego ucieranego.

Kaju, podobno teraz nasze dzieci jeśli budzą sie w nocy to z przyzwyczajenia nie z głodu. Należy podawać dziecku wodę do picia zamiast mleka i wtedy dziecko po jakimś czasie "stwierdza" ze nie opyla mu się budzić na byle co i smacznie chrapie do rana. Tak było (jest) napisane w Języku Niemoląt Tracy Hogg. No chyba że faktycznie ładnie wszystko zjada ale zazwyczaj to pewnie pociumka trochę i śþi dalej, jak to jest u Was?
 
A u nas to wygląda tak:6-7 mleczko z kleikiem ryżowym- 180ml10-11 kaszka podawana łyzeczka - 150 ml13:30-14 obiadek -130-150ml16- mleczko z kleikiem-180 ml17:30-18 utarte jabłuszko albo słoiczek deserku lub kubeczek frutapury20-mleczko z kleikiem-180W nocy przy przebudzeniu...woda:) W dzień nie pije, bo nke chce.
 
A u nas

0730 mleko 140ml
1030 mleko 140ml
1200 marchewka z kartofelkiem lub mieskiem
1330 mleko 100ml
1630 mleko zageszczone kaszka, od dzis mam jednak zamiar zastapic w 100% kaszka, niech ona tylko zacznie ciagnac bo len niesamowity
1800 deserek jabluszko/banan
1930 mleko 150-200ml

Niestety musze ja czesciej karmic niz chyba normalne, bo mala je po prostu mniejsze ilosci. Probowalam zredukowac liczbe mlecznych posilkow , ale wcale jej to apetytu nie zwiekszylo. A mi zalezy zeby przynajmniej te 600ml mleka dziennie wypila.

W nocy nie daje nic juz od ponad 1.5 miesiaca. Julinek przesypia 12 godzin, budzac sie czasem okolo trzeciej. Ale nie przychodze do niej, zasypia sama jak sobie troche pogada albo ponarzeka. Glodna w nocy napewno nie jest. Podpisuje sie pod komentarzem k@siek - dzieci budza sie raczej z przyzwyczajenia w nocy, nie z glodu. Jak Julinka jeszcze karmilam w nocy piersia, to zjadala mi minimalne ilosci. Rano po 12 godzinach budzi sie wcale nie bardzo glodna. Potrafi lezec w lozeczku do godziny i sie bawic.
 
Kaja, nakarm ja dobrze przed spaniem i sprobuj zignorowac najpierw jedno a potem oba nocne karmienia. Czy ona sie budzi z placzem i jest glodna? czy przyzwyczaila sie i nie potrafi rozbudzona sama zasnac?
Innego sposobu chyba nie ma, trzeba ignorowac (chyba ze mala jest naprawde glodna) i oduczyc. Wiem ze ciezko....ale im pozniej tym ciezej..radzilabym probowac juz teraz jezeli chcesz sie troche wyspac.
 
Zazdroszczę takiego niewstawania w nocy,u mnie ten numer nie przejdzie .Czytałam porady Tracy hogg i próbowałam tak robić ale mój szkrabik nie chce pić wogóle żadnych płynów a jak pisałąm jednak on je tą kaszkę z mleczkiem a spróbuj mu nie dać ,wrzask na cały dom:-D :-D i już mi pobudził moje starsze latorosle które wstały rano złe jak osy czyli koło się zamyka :-D :-D .Po prostu jak zwykle robię po swojemu i synek ma to chyba po mnie - robię co chce i kiedy chce:-D :-D :-D
 
Wiola - a jakbys w dzien probowala wiecej dawac? Zebys chociaz zredukowala nocne karmienia do jednego. Zycze wam tego jak najszybciej. Nie wiem, moze ja mam takie spokojne dziecko, ale z niej ogolnie raczej niejadek:)

A z innej beczki - podalam dzis Julinkowi po raz pierwszy marchewke z ziemniakiem i kurczakiem ze sloiczka. Ochydne....bleeeeeeeeeeeeeeeee. Malej chyba tez nie zasmakowalo bo bardzo sie krzywila. Ale coz, na dostawe marchewki i marchewki z ziemniakiem musze czekac do wieczora. Zamawiam wszystko dla malej przez internet - mleko, sloiki, pampersy etc. musze powiedziec ze bardzo to wygodne:)
 
Michał je z cyculka 4 razy dziennie no i wieczorem po kąpieli, dodatkowo o 17 zawsze zupka. W nocy co 2 godzinki i chyba oduczyć się Go nie da rady bo naprawdę ładnie ssie i chyba całkiem sporo zjada. Ale zobaczę z tą wodą może akurat.
 
Wiki też w nocy co 3 godzinki budzi się na cyca:no: tyle że ładnie ciągnie więc chyba jest głodna:baffled::confused: sama nie wiem. A o przespanej nocy to mogę njak na razie pomarzyć:sick:
 
reklama
No,z tym nocnym wstawaniem to naprawde sie można wykończyć.Marze o tym żeby sie porządnie wyspać:-( Spróbuje dzisiaj dac herbatke zamiast mleczka.
 
Do góry