reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

mój już "jedzie od 2 tygodni na kurczaku i króliku, na razie ok ale jedno sie zmieniło-po mięsku kupa jest baaaardzo śmierdząca!:zawstydzona/y:
 
reklama
my też od świąt dajemy małej obiadki z mięskiem, oczywiście ze słoiczka, sama jeszcze nie odważyłam sie dać jej np kurczaka. Mała wcina aż się uszy trzęsą:laugh2:
 
dzis chciałam dać małej dynię z indykiem, otworzyłam i jak powąchałam to aż mnie odrzuciło-jaki smród-a smak nie lepiej, nie wiem czy to ta dynia ma taki intensywny zapach i smak czy może jest zepsute:confused: na pewno jej tego nie dam:no:
 
a ja mam maly problemik i nie wiem juz sama co robic...od 4 dni Ola odmawia jedzenia cyca,woli plakac i byc glodna niz doic cyca ama niewiem dlaczego ani nic takiego niejadlam zeby mak mleka mogl sie zmienic i wogole nie mialam zamiaru odstawic jej od cyca ale teraz ona wogole nie chce nawet jak ja troche przeglodzilam to pocuchala 2 razy i juz ...w nocy nie jest lepiej .Niewiem sama co robic probuje ja karmic cycem na sile bo chcialam utzrymac cyca do roku ale teraz niewiem czy nam sie uda.W dzien je zupke i deserek a dzis rano poniweaz nie chciala cyca dalam jej kaszke bo wydaje mi sie ze jak tak dlugo nie je to jest glodna .I niewiem nawet czy bedzie chciala sztuczne mleko pic bo kurde ona nie lubi pic z butelki teraz nawet chyba nieumie bo wszystko dostaje lyzeczka nawet herbatke czy kaszke bo przez butelke nie przejdzie....nie wiem co mam robic moze odstawic wogole zupke kaszke i owoce ale ona wtedy bedzie glodna bo jest taka upatra woli nie doic cyca i byc glodna...no i co ja mam zrobic????pomozcie moze mi cos doradzicie
 
Iwonko j na twoim miejscu chyba odstawiłabym inne pokarmy może ona się najada nimi i dlatego nie chce cyca:confused:chociaż jak piszesz w nocy jest to samo więc raczej to nie to.Może przyzwyczaiła sie że z łyżeczki jej łatwiej jeść i nie chce się męczyć z cycem? A inne rzeczy je ze smakiem czy też nie bardzo i musisz jej wciskać? Bo ogólnie przy ząbkowaniu może mieć mniejszy apetyt. Jeśli zacznie mało przybierać na wadze to koniecznie do lekarza, przecież bez mleka takie maleństwo nie może:eek:
może jej się przejadło mleczko:laugh2:-żartuję oczywiście
A spróbuj czy z łyżeczki będzie piła to będziesz wiedziała czy to wina cycka czy mleka.Może masz mało pokarmu i faktycznie mała denerwuje się że kiepsko leci:baffled:
kurcze ja nie mam z tym problemu- moja mogłaby jeść non stop:szok: i wszystko:no: czasem się martwię czy ją nie przekarmiam?
 
Asiu ona bardzo lubi inne bjedzonko aaz mi wyrywa lyzeczke z reki...a jesli chodzi oilosc mleczka w cycach to moglaby,m nim wszystkie dzieciaczki z naszego forum nakarmic hihih
 
to ci cwaniarka z tej Oleńki:-D a my od 2 dni tylko na mleczku i jabłku albo śliwkach i kupka jest 3 razy na dzień:szok: a jak dawałam obiadki to z reguły kończyło się na czopku
 
reklama
Iwonko niestety jest czasem tak że to dzieci nas odstawiają a nie my je od piersi:confused: Ale może jest tak, że ją np. brzuszek boli, ma wzdęcia i to przeszkadza jej w jedzeniu:confused: Jak Adasia bardzo boli brzuszek to nie może się skupić na jedzeniu, łapie i wypuszcza cyca albo go gryzie zamiast ssać mleczko. Może zjadłaś coś w Sylwestra? Też radzę ograniczyć ilość stałych pokarmów, przecież ma dopiero 5,5 miesiaca więc się obejdzie bez słoiczków, herbatek itp. Dzieci cycowe nie muszą do 6 miesiaca nic innego oprócz cyca dostawać. No a w nocy może nie budzi się na jedzenie tylko z przyzwyczajenia. Nasze maluszki są już na tyle duże, że jeśli się najedza porządnie w dzień to w nocy już jeść nie muszą. :baffled: niezazdroszczę:baffled: Zyczę jak najszybszego pozbycia się kłopotów:tak: Buziaki dla Was obu :-*
 
Do góry