reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych dzieciaczków piersią i /lub butelką

reklama
Mam pytanka:
1.czym myjecie butelki?
płynem do naczyn czy tylko woda?
2.wyparzacie za kazdym razem?
3.czy przy karmieniu mieszanym podajecie na przemian butle osobno z mm i osobno z mlekiem z piersi czy przy kazdym karmieniu mieszacie?
4.ktora z Was chce przejsc tylko na mm i jak to robi?:-)

Chcialabym juz niedlugo przejsc tylko na mm ale ciagle mam jeszcze troche pokarmu i szkoda mi go nie podawac maluszkowi, macie tez tak?:-)
 
Venus:
1.Ja myję samą wodą
2.wyparzam butelkę ze smoczkiem prawie za każdym razem, nie wyparzam natomiast smoczka zwykłego;-)
4 - ja ograniczałam piers najpierw przez dzień, a karmiłam tylko w nocy piersią, a potem i w nocy przestałam i dawałam butelkę. Teraz jest już 100% na MM:tak:
 
dostałam od pediatry taką rozpiskę dla mam cycujących na temat rozszerzania diety malucha:

5 miesiąc życia:
1 tydzień: soczki jednoskładnikowe, pierwszego dnia podawać 1 łyzkę stołową, drugiego dnia dwie łyżki itd., aż 7 dnia 75ml soczku.
2 tydzień: zupka jarzynowa, np. marchewka+ziemniaczek+seler, podawać analogicznie jak soczek.
3 tydzień: do zupki dodać mięso.
4 tydzień: do diety dodać 5g glutenu na dobę (jeśli podajemy gotowe dania w słoiczkach, zwrócić uwagę, czy nie zawierają już glutenu! jeśli tak, to dodatkowo nic nie podawać).

6 miesiąc życia:
do diety dodać kaszkę ryżową. można ją przyrządzać na wodzie, na mleku krowim, lub na odciągniętym pokarmie.
od końca 6 miesiąca, jeśli chcemy wprowadzić MM, to wybieramy z oznaczeniem 2.

7 miesiąc życia:
do diety dziecka wprowadzamy rybę.
z ziemniaczkami można już podawać 1/2 żółtka z odrobiną rozpuszczonego masełka.

------------


Poza tym lekarka powiedziała, że Kuba jest duży i bardzo silny, na wieśc o tym, że zdarza mu się przespać noce, a ogólnie budzi się jeden raz powiedziała, że mogę w nocy próbować go przetrzymywać, jak zacznie się kręcić, to poczekać, bo czasem po prostu się lekko zbudzi, żeby się przewrócić z boku na bok, pokręcić i po chwili uśnie, można próbować dac mu smoczka, jak będzie naprawdę głodny to da znać, a jeśli to tylko przypadkowe przebudzenie, to uśnie.
 
My od 3 dni próbujemy kleik kukurydziany. Pierwszego dnia 1 łyżka stołowa na 180ml mleka (dla porównania na opakowaniu jest napisane, że podaje się 4 łyżki na 200ml), drugiego 3 łyżki na 180ml, ale nie była głodna i zjadła tylko 60ml, a dzisiaj 3 dnia na śniadanie dostała 180ml z 3 łyżkami kleiku i butla opróżniona do dna i jeszcze było mało! Od poniedziałku próbujemy marchewke.
 
Venus:
1. Myjemy butelki normalnie, z użyciem płynu.
2. Wyparzam w garnku za każdym razem butelkę i smoczek, a zwykłego smoka raz na jakiś czas.
3. Do piersi przystawiam z raz w dzień i raz w nocy. Nie mam dużo pokarmu, więc robię to jeśli mała ma potrzebę przytulić się, albo nie doje. Ewentualnie jak nazbiera mi się tyle pokarmu, że czuję, że coś z tym trzeba zrobić ;)
 
Mam pytanka:
1.czym myjecie butelki?
płynem do naczyn czy tylko woda?
2.wyparzacie za kazdym razem?
3.czy przy karmieniu mieszanym podajecie na przemian butle osobno z mm i osobno z mlekiem z piersi czy przy kazdym karmieniu mieszacie?
4.ktora z Was chce przejsc tylko na mm i jak to robi?:-)

Chcialabym juz niedlugo przejsc tylko na mm ale ciagle mam jeszcze troche pokarmu i szkoda mi go nie podawac maluszkowi, macie tez tak?:-)

1. Butelki myjemy różnie raz płynem raz wodą
2. Po każdym myciu wrzucam butelki i smoczki do miski i zalewam wrzątkiem, a zwykły smoczek wyprzam raz na jakiś czas nie codziennie.
Na resztę pytań nie udzielę odpowiedzi bo karmię tylko MM.
 
reklama
Mamcia mozna juz od 3 miesiaca podawac kleik?
Od skończonego 4 miesiąca. Jemy go 4 dni nie taki gęsty jak na opakowaniu każą i z butli i nic nam nie jest . Może dziś spróbujemy gęściejszy i łyżeczką. Kleik ryżowy bądz kukurydziny jest stosowany do zagęszczania zupek i innych przecierów. Jest lżejszy niż kaszka i warzywa czy owoce. Ryżowy częściej powoduje zaparcia niż kukurydziany. Pomaga nam w lepszym spaniu w nocy bo pierwsza pobudka jest dopiero o 4-5 rano.



A tak na marginesie polecam zarejestrowanie się na stronie bobovity, otrzymacie gratis poradnik rozszerzania diety dzieci karmionych p i mm oraz w prezencie słoiczek pierwszego dania marchewka z jabłuszkiem.
Poradnik żywienia małego dziecka | BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
 
Do góry