reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Ja też malucha kąpie codziennie, jakoś lepiej mu się zasypia :) Główkę też myję codziennie ale nie płuczę wodą z wanienki bo tak na wabiliśmy się ciemieniuchy. Teraz nalewamy sobie wodę do słoiczka i nią spłukujemy główkę. Jeśli chodzi o temp. to woda ma ok. 36,6 a temp. w pokoiku 23-4. Po kąpieli opatulam w gruby ręczniczek, zagaduję i jest ok :-) Pozdrawiam.

ja tez kąpie codziennie, Julcia to uwielbia :-)
Tunczyk - na ciemieniuchę polecam maść OPTIDERM (w aptece bez recepty, około 15 zł, o ile pamiętam)... u nas po kilku posmarowaniach - zniknęła bezpowrotnie :-)
 
reklama
nAWET W SZPITALU CHORE DZIECI KĄPIĄ CODZIENNIE,BO WTEDY SKÓRA LEPIEJ ODDYCHA.CO TO ZA LEKARZ ŻE NIE ZALECA CODZIENNEJ KĄPIELI.
 
A ja dziewczyny ( chlopcy tez)mysle,ze to wszytsko zalezy od nas. Ja corcie kapialam codziennie ( no czasem byly wyjatki), ale to raczej w celu ustatlenia jej rytmu dnia. gdy corci amiala 3 miesiace przenioslam sie do Japoni, a tu jest bardzo chlorowana woda,wiec kapie ja co 3 dni czasami co dwa;) Zalezy czy mi sie chce. Corcia lubi kapiel,ale nie lubi ubierania i tego calego rytualu po kapieli, jest bardzo niecierpliwa. Skorke ma jak aksamit i zadnych potowek czy krostek. Wazne zeby myc np pod kranem czy prysznicem codzinnie pupke;) Ja za kazdym razem gdy corcia zrobi nr 2 myje ja pod kranem ( czasmi mi ceizko bo wazy ponad 9kg) ale zeby jua dokladnie wyczyscic po kupie to musialabym cala paczke chusteczek zurzyc;)
Wszytstko zalezy od was mamy. JAk macie czas i cieszycie sie ze wspolnych kapieli to czemu nie robic tego codziennie. A jak wam sie nie chce to tez nic zlego sie nie dzieje;9
Pozdrawiam
 
A ja dziewczyny ( chlopcy tez)mysle,ze to wszytsko zalezy od nas. Ja corcie kapialam codziennie ( no czasem byly wyjatki), ale to raczej w celu ustatlenia jej rytmu dnia. gdy corci amiala 3 miesiace przenioslam sie do Japoni, a tu jest bardzo chlorowana woda,wiec kapie ja co 3 dni czasami co dwa;) Zalezy czy mi sie chce. Corcia lubi kapiel,ale nie lubi ubierania i tego calego rytualu po kapieli, jest bardzo niecierpliwa. Skorke ma jak aksamit i zadnych potowek czy krostek. Wazne zeby myc np pod kranem czy prysznicem codzinnie pupke;) Ja za kazdym razem gdy corcia zrobi nr 2 myje ja pod kranem ( czasmi mi ceizko bo wazy ponad 9kg) ale zeby jua dokladnie wyczyscic po kupie to musialabym cala paczke chusteczek zurzyc;)
Wszytstko zalezy od was mamy. JAk macie czas i cieszycie sie ze wspolnych kapieli to czemu nie robic tego codziennie. A jak wam sie nie chce to tez nic zlego sie nie dzieje;9
Pozdrawiam
ja też myje pupe pod kranem i synek ciężki.Mimo tego kąpię codziennie,dziecko sie przyzwyczaja i potem zasypia i śpi do rana.
 
My też kąpiemy Szymka codziennie. Po pierwsze dlatego, ze to dla niego ogromna frajda, a po drugie - po kąpieli piersióweczka i śpi jak suseł :-D:-D.
 
hej Joasiu!Ja mam 2-mesiecznego syna i gdy go kapie moj maz lub ktos inny musi go zlapac za raczki.To napewno powinno pomoc bo dziecko boi sie ze sie utopi.On wtedy sie usmiecha i jest zadowolony.Sprobuj moze sie uda. Powodzenia!!!!!!!!!!!
 
hej dziewczyny mam pytanie czym myjecie pierwsze ząbki waszych szkrabów?? malemu wyszly juz dwa ma 8 m-cy i zastanawiam sie czym je myc mamy taka nakladke na palec ale co na nia dawac??
 
U takiego maluszka to wystarczy przemyć ząbki przegotowaną wodą, pasta nie jest potrzebna.Przynajmniej ja nie używam.
 
My mamy 8 zabków i też niczego nie używamy mała ma swoją szczoteczkę i sobie je szoruje przy kąpieli.
 
reklama
Oprócz przegotowanej wody bardzo dobrze jest przemywać rumiankiem - dodatkowo dezynfekuje. Tak radził mi mój stomatolog, ale również można to wyczytać w fachowej prasie. Ja zaczęłam używać pasty dziecięcej jak Jaś skończył rok, pomimo że nie umiał jeszcze wypluwać to nic mu nie zaszkodziło - producenci past podają, że od roku można pasty dziecięce już stosować.:tak:
 
Do góry