reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąciki maluszków/wystrój naszego mieszkania - rady porady

:-D - jedynym usprawiedliwieniem jest dla mnie to, że na rozkaz wiolan avatar poprawiałam w drugiej zakładce ;-).

No dobra, dodatki pomarańczowe w takim połączeniu jak dałaś fajnie łamią kolorem te beżowo czekoladowe wnętrze. Ale na tej focie podobają mi się wyłącznie w wydaniu tekstylnym. Szafka pomarańczowa mi tu trochę się widzi jak z "innej parafii". Oczywiście moje zdanie - kogoś innego może zachwycić, z resztą jak widać zachwyciło skoro dał jako projekt ;-).
Ale co ty chcesz kompletnie wszystko w domu pozmieniać? Nowe meble będziesz kupowała?
 
reklama
Ale co ty chcesz kompletnie wszystko w domu pozmieniać? Nowe meble będziesz kupowała?

Lenkaa co Ty nigdy kobietą nie byłaś? przecież jak zmienię kolor ścian to kolor podłogi nie będzie mi pasował i część mebli też, więc trzeba małą bombę wrzucić,
już zdecydowałam, że krzesło do karmienia ma tydzień, żeby się wynieść, a na to miejsce wstawię urban-krzeso-dzieciece__0112014_PE263276_S4.JPG
 
Lenkaa co Ty nigdy kobietą nie byłaś? przecież jak zmienię kolor ścian to kolor podłogi nie będzie mi pasował i część mebli też, więc trzeba małą bombę wrzucić,
już zdecydowałam, że krzesło do karmienia ma tydzień, żeby się wynieść, a na to miejsce wstawię Zobacz załącznik 479337

nasza krzesełko do karmienia dostało bilet w jedną stronę jakoś w grudniu, a stało i się kurzyło od września
 
dziewczynki namalowałam, doradźcie coś
teraz na ścianie c stoi szafa 150 cm i ona gdzieś musi pozostać,
ściana A to jest taka dziura od 90 cm wzwyż, więc do 90 cm moze tam coś stać,
pod oknami są kaloryfery, więc to miejsce odpada
m1.jpg

w tym cudownym pokoiku mieszkamy ja i lesław, więc musimy zmieścić: sofę narożna z ikei, szara i łózko dla L., regał biały na ksiązki, wysoki do sufitu najlepiej, dla L. regał na zabawki, stół z krzesłami
wymysliłam sobie kolor zlamaną biel/kośc słoniowa, pod regałem białym może dać szary kolor ściany co?
całość ścian biało-szara, sofa szara, meble bielony dąb i biały regał,
dodatki - bardzo mało - czerwone i pomarańczowe lub czerwone i rózowe, niekoniecznie w najczystszej wersji
wstępnie dla siebie rezerwowalabym ścianę G, a dla L. scianę D ;-)
 
Ostatnia edycja:
Bali, a ta dziura do kuchni jest Ci bardzo potrzebna...? Nie kusi Cię zamurowanie jej i zsyskanie większej ściany....? Czy boisz się klaustrofobii w kuchni??

A kanapa jakie ma wymiary?

Co do koloru pomarańczowego, to też zrozumiałam, że chcesz pomalować ściany... jako dodatek we wnętrzach uważam, że jest jak najbardziej OK:tak: Szczególnie przy takich stonowanych kolorach jak piszesz.

Na ile osób minimum chcesz stół? Napisz mi jeszcze, skąd jest to białe krzesełko...? IKEA? Fajne!!
 
Ostatnia edycja:
Bali, a ta dziura do kuchni jest Ci bardzo potrzebna...? Nie kusi Cię zamurowanie jej i zsyskanie większej ściany....? Czy boisz się klaustrofobii w kuchni??

A kanapa jakie ma wymiary?

Co do koloru pomarańczowego, to też zrozumiałam, że chcesz pomalować ściany... jako dodatek we wnętrzach uważam, że jest jak najbardziej OK:tak: Szczególnie przy takich stonowanych kolorach jak piszesz.

Napisz mi jeszcze, skąd jest to białe krzesełko...? IKEA? Fajne!!

krzeselko Ikea

ciociu ta dziura w kuchni to taka otwarta kuchnia na pokój, niezbędna, bo to jedyny kontakt ze światłem, ale jest opcja, żeby w tym miejscu sofę tyłkiem postawić
sofa jest dużo za duża, więc pewnie stanie na zwykłej 2-os. szer. 150 cm, a narożna coś ok. 240 :sorry:

żadne kolorowe ściany, biały złamany, szary, do tego poduszki, swieczki coś w ten deseń w kolorze

znalazłam fotę z rozkladem, jak to kiedyś wyglądało:
1 (2).jpg
 
Ostatnia edycja:
...a inaczej- pod wlotem do kuchni stół ze składanym uchem, np:

MUDDUS Stół z opuszcz blatem - biały - IKEA (tyle, że ten jest średni dość...)
i do tego krzesła w typie nowego tronu Lesia: URBAN Krzesło - jasnoniebieski - IKEA albo lekkie, przeźroczyste: TOBIAS Krzesło - przezroczysty/chrom - IKEA. Chyba, że designerski akcent i np. jedno pomarańczowe krzesło Panton, a jedno białe: http://www.dkwadrat.pl/index3.php?id_produktu=577&gclid=COv9tvy7-bACFQRJ3wodfCE7AQid_produktu=577&gclid=COv9tvy7-bACFQRJ3wodfCE7AQ:) A jeśli stolik ma być tylko dla Was dwojga, to może tylko stolik- półka (w sumie i tak nie będziesz robić w tym mieszkaniu wigilii...;-)) NORBERG Stolik składany ścienny - IKEA

Kanapę narożną (bo podejrzewam, że jeden z rogów jest krótszy..?) postawiłabym w rogu GF, a łóżko Leona pod oknem, wzdłuż ściany D.

Z fajnych pomysłów, wykorzystałabym to symetryczne rozmieszczenie okien i pomiędzy oknami a oknem balkonowym zamontowałabym półki na książki, tórych nie widać, i dają wrażenie lewitujących książek Półka na książki , chyba, że standardowe regały na książki po dwóch stronach: EXPEDIT Regał - biały - IKEA, tylko wtedy nie zmieściłaby się narożna kanapa, tylo zwykła..

Te półki fajnie wyglądają jako półki na zabawki, można zyskać dodatkowe miejsce, np. nad łóżkiem L. EXPEDIT Półka wstawiana - biały - IKEA


Znalazłam fajny duży pokój z pomarańczem: http://wnetrza.onet.pl/foto/biel-braz-i-pomarancz-w-mieszkaniu,4882679,0,foto-male.html

Ha! A tutaj półki w kolorze czerwieni i różu, np. do umieszczenia nad kanapą....! http://modny-dom.pl/temat-na-czasie-jak-urzadzic-male-mieszkanie.html i niżej nawet chyba tenstolik z IKEI, o którym napisałam, że średnio piękny;-) Ale na zdjęciu źle nie wygląda:)
 
Ostatnia edycja:
stół już mamy, taki składany właśnie z Ikei, na 4-6 os., jest brązowy, ale spoko - dla lepszego wrażenia zawsze można obrusek walnąć
To co zaproponowałaś, wielkie dzięki, tak mamy teraz :-D, sofa pod oknem, a stół przy oknie kuchennym, a chcę trochę inaczej, całą nockę się męczyłam i chyba sobie sprawię sofę narożną

półki dam 150 cm na 230 cm z ikei, te solidne białe
EXPEDIT Regał - biały - IKEA
bo książek mam masę, co będę chciała ukryć to tam można dać wkłady szafkowe albo pudełka
i do bym dała pod oknem w kącie FG, a przed tym regałem stół z krzesłami, sofa pod oknem kuchennym

a! pod tym regałem białym dałabym kolor szary na ścianę, żeby lekko kontrastowało
 
Ostatnia edycja:
...tym expeditem możesz też odgrodzić trochę łóżko Lesia- postawić go szczytem między oknem a balkonem... przynajmniej na kartce wydaje mi się, że dałoby radę.... Bali, a gdzie masz TV?
 
reklama
nie, nie mogę go tak wystawić, bo ja mam duże okna, nie moge go tak postawić na trasie przepływu energii, będzie niespokojnie sypiał ;-)
malarze już som, malujom, zaszalałam i kupilam farby fluggera, do szorowania, taką złamaną biel i szary

tv to najsłabszy moment, ni mam pomysła, chyba będę z meblami jak Oleśka jeździła po chacie, aż do skutku
 
Ostatnia edycja:
Do góry