reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąciki maluszków/wystrój naszego mieszkania - rady porady

reklama
a to troszke mi sie zanizylo ... moja 150cm na 236 wyszla jakos z 350€..ale jest dosc uboga w srodku...same polki na buty..albo to stojace albo te koszyki ... i polki normalne..to takie upchaj wszystko w przedpokoju...i jeden z tanszych frontow
 
Ostatnia edycja:
no to n niby taniej, bo chyba te 201 sa troche tansze niz 236 ale to kwestia pewnie max 200 pln ... jedenak cena tkwi w drzwiach ....tzn we frontach i w tych akcesoriach
 
nooo, kochana specjalnie dla Ciebie:happy:.
W pokoju chcę/muszę zmieścić nasze łóżko 140/188, łóżeczko dla Młodego na razie 120/60, ale w niedługim czasie będziemy wymieniać na większe, szafę 200/60/240 - to są wymiary minimalne, bo jak będzie mniejsza, to nie pomieszczę się ze wszystkimi rzeczami, no i chciałam malutki stoliczek z krzesełkiem dla Młodego, żeby miał swój kącik.

Faktycznie troszkę nieustawny ten Twój pokój, ale... :-) W którymś tam poście stwierdziłaś, że masz w pokoju okno balkonowe, ale za nim nie ma balkonu tylko fantazyjna poręcz ;-) Wobec czego jeśli wystarczałoby Ci uchylanie tego okna do wywietrzenia pokoju, tudzież raz na kiedyś otwarcie do umycia proponowałabym Ci 2 rozwiązania takiego pokoju:
nr 1:
DSC07892.jpg
W tym wypadku Wasze łóżko ustawiasz wzdłuż ściany okiennej a naprzeciwko masz szafę o sugerowanych przez Ciebie rozmiarach - łóżeczko dziecięce możesz ustawić tak jak Ci narysowałam, oczywiście w odpowiedniej odległości od kaloryfera. Swoją drogą pomyślałabym na jakimś zasłonięciu kaloryfera - ładna zabudowa i wtedy może stać bliżej. W tej opcji stoliczek możesz postawić pomiędzy szafą a łóżkiem, a nad nim zamontować jakieś półki regałowe i ustawić zabawki.

Nr 2
DSC07893.jpg

Osobiście chyba zrobiłabym w taki sposób ten pokój - szafa narożna zajmie na pewno wizualnie mniej miejsca a będzie również pojemna (szczególnie w miejscu w którym jest narożnik). Zyskujesz tym samym miejsce obok drzwi, gdzie możesz z powodzeniem ustawić stolik i oczywiście tradycyjnie nad nim zawiesić sobie jakieś półeczki regałowe i ustawić tam zabawki, książeczki etc. Poza tym jeśli zrobisz w szafie lustrzane drzwi powiększysz optycznie pokój. Bok szafy możesz również pokryć czymś, po czym dziecko będzie pisało i będzie to dodatkowa frajda. Wasze łóżko tradycyjnie na ścianie okna, łóżko dziecka tak jak w poprzedniej opcji. W tym wypadku pokój jest bardziej ustawny i pozostaje w nim więcej przestrzeni, np do zabawy dla malucha. Zawsze możesz wstawić większe łóżko dziecięce - z autopsji wiem, że zmieści Ci się tam nawet 180cm, bo mam bardzo podobny pokój i jak na razie na ścianie gdzie masz rurkę od kaloryfera u mnie stoi 180cm regał i drzwi otwierają się bez problemu ;-)
Nr 3
DSC07895.jpg
W tej opcji masz niestety mniejszą szafę i to aż o 20cm. Stolik dla dziecka może być wieczorkiem Waszym stolikiem nocnym ;-)

Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłam :-D
 
Ostatnia edycja:
ja mam szafę pax i jestem zadowolona. mam 150'tkę i upchałam w niej większość naszych ciuchów, pościel, koce i rzeczy sezonowe. nie zgadzam się z twierdzeniem, że jest słabej jakości - ma świetne szuflady, zawiasy do drzwi i dobre mocowania. nie jest niestabilna, mimo nieprzykręcenia do ściany - załadowana stoi w miejscu i nie ma szans, że się przewróci.

jej wielkim atutem jest cena i mozliwośc dopasowania wyposażenia wewn. i frontów

ja polecam :)
 
Ja też polecam szafy pax :) Co prawda sama jej nie mam ale mama ma dwie i są świetne. Załadowane po korek, nie przymocowane do ściany i ani drgną :p
 
ja też miałam pax, 236 wysoka i 200 szeroka, wszystko weszło i ładne fronty są, ja szczególnie lubię ten bielony dąb
 
reklama
pax owszem pojemne sa...i naprawde mozna stworzyc fajna szafe ....dobierajac polk, poleczki kosze, szuflady itd...ale moim zdaniem....jednak jakosc tego wszystkiego pozostawiea wiele do zyczenia....Porownujace je z innymi dwoma szafami robionymi na zamowienie jakie mam w sypialniach ..niestety Ikea moze sie schowac.jaka cena taka jakosc w tym przypadku....ale tak jak mowie to moje zdanie...mozecie miec inne wymagania i inne doswiadczenia.
 
Do góry