reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąciki maluszków/wystrój naszego mieszkania - rady porady

Szkoda, że nie mogę zobaczyć zdjęcia/rysunku bo ostatnio urządzałam pokój o metrażu 7m2....!!!! Mam tam szafę zabudowaną i kanapę rozkładaną (po rozłożeniu ma 140x200). Jeśli możesz udostępnij rysunek, może Ci coś pomogę ;)
nooo, kochana specjalnie dla Ciebie:happy:.
W pokoju chcę/muszę zmieścić nasze łóżko 140/188, łóżeczko dla Młodego na razie 120/60, ale w niedługim czasie będziemy wymieniać na większe, szafę 200/60/240 - to są wymiary minimalne, bo jak będzie mniejsza, to nie pomieszczę się ze wszystkimi rzeczami, no i chciałam malutki stoliczek z krzesełkiem dla Młodego, żeby miał swój kącik.

2ekuo9f.jpg
 
reklama
estragon - ja przy takim układzie polecam szafę z systemu pax z Ikei - nie jest droga ( porównaniu z tą którą oglądałaś ;) ) - można dobrać 200 szerokości, ale za to 236 cm wysokości - praktycznie pod sam sufit. No i 60 głębokości. Z pewnością masę rzeczy tam pomieścisz, zwłaszcza jak sensownie rozplanujesz wnętrze. POstawiłam bym ją na tej ścianie 219 cm - obok drzwi i zastanowiłabym się dodatkowo nad drzwiamy z luster, które optycznie powiększyłyby pokój.
Łóżko wasze tam gdzie stoi, łóżko Karolka po drugiej stronie pokoju - koło kaloryfera, a stoliczek obok pod oknem żeby miał dobre światło do rysowania ;-) ( bo zakładam, że nie jest to okno balkonowe).

edit - no i nie bardzo w takim układzie widzę możliwoś na drzwi przesuwane, bo one wymagają miejsca, skrzydło musi gdzieś przecież się chować, a właściwie ma jedną możliwość - za szafą, ale wtedy ta szafa musiałaby być odsunięta sporo od ściany żeby szyny się zmieściły. Może przemyśl jeszcze te drzwi, bo za drzwiami możesz porobić jakiś system półek na zabawki Karolka i nic się nie będzie chyba działo jak przy otwieraniu drzwi będą one zasłaniały półki ( czasem ma to nawet swoje pozytywy hehe ;-))
 
Ostatnia edycja:
No niestety to jest okno balkonowe.... Ale wlasnie taką opcję brałam pod uwagę i wykluczylismy takze drzwi przesuwne, bo 10 cm nie nasze, a poza tym kiepsko by to wygladalo. Z drzwiami jest najwiekszy problem, bo otwieraja sie na nasz pokoj, a jakby je przerobic na przedpokoj, to musialyby byc caly czas zamkniete, to przedpokoj ma tylko 120 cm szerokosci:/
A za drzwiami raczej nic sie nie zmiesci, bo sciana ma 17 cm.
 
estragon a co wy tam macie za tymi drzwiami balkonowymi? balkon, czy tzw. rzygownik?, czyli sama barierka?
 
no to może pokusisz się na obcięcie okna i zamurowanie dołu skoro już szalejesz z remontem? Też miałam w swoim rodzinnym domu takie coś i właśnie nam rozp...ało układ pokoju. Rodzice zamurowali dół - na elewacji wiele to nie zmieniło, nie rzuca sie w oczy, bo barierka nadal jest. Wstawili później normalne krótkie okno i od razu pokój był ustawniejszy.
 
Raczej spoldzielnia nie da mi zgody na zamurowanie, skoro nie dali na przesuniecie kaloryfera we wlasnym mieszkaniu:angry:.
 
Ja tam do IKEI nigdy nic specjalnie nie mialam ..ale ostatanie doswiadczenia z szafami z serii pax zmienily moje podejscie do mebli duzych gabarytow..i nie polecam. Male meble ...i akcesoria jak najbardziej ..ale nad szafa naprawde byl sie teraz zastanowila 15 tys razy. Raz, ze jest to mebel na dluzej i w razie jakies przepriowadzki ...jak sie to rozmontuje to moim zdaniem nie ma bola zeby jak zlozyc na nowym miejscu ...bo sie rozpadnie . Dopiero co zamontowalismy szafe w przedpokoju po wielu tyogdniach. po pierwsze dostarczyli nam zlamana strukture ...tzn ta wysokosc 236cm ..peknieta w polowie prawdopodobnie przy transporcie .. Material ..sklejka nie sklejka aleciezko to nazwac drewnem ... prawie to papierowe jest..takie wiodkie.
U nas byl jeszcze problem ...bo postawilismy ja na scianie w ktorej ida drzwi przesuwane ..wiec nie ma mozliwosci przymocowania jee do muru i sie trzyma na jednej srubie...na tzw slowo honoru..co przy szafie 150x236x60..moze byc za malo. No nic narazie nie jest przeladowana..prawie pusta ..ale kiedys to sie moze zmienic.
 
Ostatnia edycja:
Brałam pod uwagę właśnie szafę pax, ale strega ma rację, generalnie meble ikea są kiepskiej jakości, dlatego są prawie najtańsze na rynku... Szafy chyba taniej nie znajdę.
 
reklama
Estragon drzwi przesuwne mozesz jak najbardziej zrobic, ale wtedy musza byc przesuwane na korytarz, czyli od strony zewnetrznej..
albo nawet chowane w szafe, czy za szafe to tylko okolo 4 cm..

p.s ile ta szafa w ikei kosztuje?
 
Do góry