reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

reklama
U mnie dzis słoiczek z Gerbera Marchewka+ziemniak:):):)
Małej bardzo smakowało bo zjadła pół małego słoiczka.Ja ok. 11.00 daje kaszkę a obiadek ok. 15-16.Do tego w ciągu dnia 4 x cyc:) i w nocy niestety jeszcze 2x. Narazie u mnie tragedia z tym nocnym wstawaniem na karmienie
 
Kuba wszystko wciana :eek:
OMG nawet dynia z ziemniakiem sie zajadala ze smakiem - bleeee :p
Szpinak tez mu podszedl i dzieki niemi byly nawet 2 kupy w ciagu dnia ;-)

Ale on jest uniwersalny do jedzenia :-)
Probowalismy juz kleiku kukurydzianego na MM a dzis kaszka mleczno ryzowa z malinami - pychotka :-D

I niebawem wracamy do marchewy....
 
Liwia dziś jadła rosołek drobiowo-wołowy i po 1,5 od zjedzenia jakiś dziwny płaszcz ją dopadł patrzę na słoiczek a tam kaszak manna nie dopatrzyłam przy kupowaniu nie wiem czy to po tym czy po prostu zmęczona była już zmęczona i śpiąca teraz biedna śpi sobie:tak:;-)
 
Angun, nimfii nie on po prostu od samego początku nie chciał pić nic innego niż mleko, nawet już strzykawką próbowałam, no to łaskawie wcisnęłam mu 5 ml soczku i 5 ml wody:szok:
Anek tego nie próbowałam, ale próbowałam mu dawać łyżeczką, on po prosty nie chce takie rzadzizny, jak próbowałam mu kaszką taką rzadką zrobić, to zacisnął usta i nie było mowy mu wepchnąć. Pije tylko mleko nic innego. Chyba faktycznie się zarejestruję w poniedziałek do lekarki, bo nie wiem co robić...
 
Dziewczyny czy to możliwe że chrupek kukurydziany mógłby uczulić???
Wczoraj małej dałam wieczorem 1 a dziś cała zsypana w takie drobne krosteczki ehhh jadła też kaszkę mleczno-ryżową ale dzień wcześniej też ją jadła i nic nie miała w sumie ja więcej jej zjadłam niż ona ;-)Teraz nie wiem czy dziś jej coś podać z obiadku czy czekać aż to zniknie :baffled:

Tak naprawdę wszystko może uczulać :eek:. Niestety.

Fajnie, że dzieciaczki tak ładnie zajadają nowe dania :)
Mój też rano dostaje same warzywa zjada pół słoiczka lub kleik kukurydziany z połową słoiczka owoców lub tartym jabłuszkiem (wszystko co na ryżu go zapiera), około 13 dostaje obiadek - zjada cały słoiczek i patrzy jeszcze (ale póki co mu nie daje, dopychamy cycem) i po południu druga połowa słoiczka owoców. Czasem dostaje chrupkę kukurydzianą, ale nie lubi ich - zjada je tylko w towarzystwie Szymona. Uwielbia natomiast skórki od chleba - traktuję je jako dawkę glutenu.

Dziewczyny nie bójcie się tak glutenu, nasze mamy dawały nam chlebek wcześnie i nic złego nam się nie działo. Każda oczywiście zrobi jak uważa.

Co do picia - wypijamy 60-80ml soczku lub wody lub herbatki - na potrzeby kupki :)
 
A ja z glutenem cały czas zwlekam, bo się bardzo boję problemów z brzuszkiem :zawstydzona/y:planuje jej coś podać niedługo. Od czego najlepiej zacząć?
 
reklama
Ja zaczęłam od kaszki mannej HIPP na dobranoc. Przyjęła się, a zauważę, że Olek ma wydelikacony żołądek :dry:
Obecnie jesteśmy na etapie indyczka z gerbera

gerber-delikatny-indyk-80g.jpg
i powoooooooli przymierzam się do wprowadzenia czegoś z porem//groszkiem//cebulą, ale boję się strasznie :zawstydzona/y:

u nas leci czasem i 3-4 butle herbatki :-( Oluś strasznie się złości, jeśli próbuję mu ograniczyć ilość napojów, więc dałam za wygraną:/
 
Do góry