reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

A nam sie Zofija znowu 2 dni temu zaktala marchewką :/
Oj był płacze. Poiła ją sokiem jabłkowym 100% i dałam na obiad ziemniak+szpinak i kupska poszły ze hohohoh.

KLEIK KUKURYDZIANY
Wczoraj na podwieczorek na IV posiłek o 18tej (zamiast cyca) dostała kleik kukurydziany na Enfamilu. Ile tego się daje, zeby dziecko miało pełny posiłek? Bo 200ml to za dużo na bank. Ja na pierwszy raz dałam 90ml wody (=ok. 100mlMM) i 2 łyżki kleiku. Młoda wsuwała.... ale dziś m jakieś krostki na buzi - może to być od kleiku?
 
reklama
dziewczyny cyckowe ile Wasze dzieci teraz cyckują?? Bo Maja juz dosc mało i nie wiem czy nie za mało:-( Staram sie aby jej jedzenie wyglądąło mniej więcej tak:
1. rano- godz 6-7 cycuś,
2. godz. 9-10 kaszka mleczno ryżowa- pełna porcja
3. godz 11-12 deserek, lub jeśli wszystko nam się przesunie czasowo i jedzenie wypada juz po 12 to w ruch idzie zupka
4. jeśli jest przed 15 to zupka lub deserek (w zależności od tego co jadla wcześniej)
5. i potem juz do wieczora cycuś (chyba ze rano nie zdążyła zjeść wg planu, to zjada np teraz deserek)
cycusia wypada wieczorem 2- 3 razy
 
dziewczyny cyckowe ile Wasze dzieci teraz cyckują?? Bo Maja juz dosc mało i nie wiem czy nie za mało:-( Staram sie aby jej jedzenie wyglądało mniej więcej tak:
1. rano- godz 6-7 cycuś,
2. godz. 9-10 kaszka mleczno ryżowa- pełna porcja
3. godz 11-12 deserek, lub jeśli wszystko nam się przesunie czasowo i jedzenie wypada juz po 12 to w ruch idzie zupka
4. jeśli jest przed 15 to zupka lub deserek (w zależności od tego co jadla wcześniej)
5. i potem juz do wieczora cycuś (chyba ze rano nie zdążyła zjeść wg planu, to zjada np teraz deserek)
cycusia wypada wieczorem 2- 3 razy
Ty chyba czytasz w moich myślach kobieto. Miałam dziś do Ciebie pisać, żebyś podała schemat dnia, jak to u Was wygląda - bo jesteś cyckowa mama a wracasz do pracy a tu proszę - mam wszystko jak na tacy.
Już piszę, jak to u nas wygląda:
6:00 - pobudka
6:30-7:30 - I posiłek: cyce
8:30 - 40 ml soku jabłkowego
Potem Zośka śpi - ma pierwszą i najdłuższą drzemkę (nawet 2h)
11:00 - II posiłek: cały słoiczek obiadku + odrobina wody do popicia
14:00-14:30 - III posiłek: cyce
15:30 - pół słoiczka deserku
17:00 - 17:30 (czasem 18ta) - IV posiłek: do poniedziałku były cyce, ale od wczoraj jest na zmianę: kleik kukurydziany100ml-butla z MM (dziś pierwszy raz tak, że nie wiem ile jej podam) -kaszka mleczno-ryżowa z Bobovity (chyba też 100ml)
20:20 do 21:00 V posiłek: akcja wieczornego karmienia po kąpieli: oba cyce+230ml MM (Enfamil2)


Widzę, że na odwrót nasze córy jedzą. Twoja Maja dużo wcina do południa a potem już coraz mniej. Zośka znowu od popołudnia ma większy apetyt i wtedy częstotliwość posiłków jest większa. Przez cały dzień wpycham jej butelkę z przegotowaną wodą, żeby ją dopajać, ale niechętnie tą wodę pije. Soku potrafi na raz 60ml wciągnąć a czystej wody to męczy 100ml cały dzień (nawet w te upały).


Gola i inne mamy cyckowe a jak u Was wygląda ten schemat żywienia teraz?
 
Anek mnie to najbardziej zadziwia jak Twoja Zosia da rade na wieczór jeszcze tyle mm wchłonąć?:szok:
Dziewczyny zdajcie się na swoja intuicję, bo każde dziecko jest inne.
Ja w ogóle olałam schematy, nie czytam i nie słucham ile to inne dzieci zjadają.
Jest głodny to dostaje jeść.
Jedno Wam powiem, że u mnie to wygląda podobnie, chociaż ja już cycy nie daję
 
anek nie spotkalam sie jeszcze z info aby kleik kukurydziany uczulil, ale byc moze? Kto wie ;) Kuba tez ma uczulenie na brzuszku - czerwone krostki, ale nie wiem od czego bo wczoraj z nowosci to tylko ten sok marchwiowy pil.... Wczesniej po marchwi nie mial krostek.


Dziewczyny a ja mam tak samo pytanie o mleko tylko ze o MM.
Kuba nadal wypija max 120ml na jedno karmienie. Ciagle jestesmy na malej butelce z Aventu :-p
Ile MM pija wasze maluchy?
Jest jeszcze ktos kto pije tak malo MM?


Drugie pytanie...
Czy przechodzicie juz na mleko nastepne po 6 msc?
Przedwczoraj dostalam te darmowe probki Bebiko 2 i mysle ze wlasnie je wykorzystam do przejscia na mleko nastepne dosypujac na poczatek po jednej lyzeczce Bebiko 2 oraz 3 lyzeczki Bebiko 1.
 
Ostatnia edycja:
nimfii moja Lena też wypija max 120 mm :tak: jedynie na noc ma 150ml + 3 miarki kaszki , no i my już na dwójce bo tutaj Nan2 jest po 4 miesiącu
aha w ciągu dnia to mleko pije średnio co 3h niezależnie czy godzinę wcześniej zjadła obiadek czy deserek
 
nimfii my mamy jeszcze 1 puszkę mleka 1, czyli pod koniec tyg. zaczniemy już mleko 2

o to samo miałam pytać ile wasze dzieciaczki wypijają MM w ciągu dnia
Liwia wypija 5 razy 120-150ml, na noc wypija 180ml, :tak:w nocy już nie pije ;-)
 
Anek mnie to najbardziej zadziwia jak Twoja Zosia da rade na wieczór jeszcze tyle mm wchłonąć?:szok:
Ja się też dalej dziwię, jak ona to mieści. Ale to może mieć po mnie i po B. bo my oboje napychamy się właśnie na noc. Ja jak się nie "nażrę" czymś sytym na noc, to nie zasnę, B. to samo. Ma nasze brzuchy chyba.



nimfii - Zosia od kilku dni je na noc już mleczko 2.
 
reklama
Nimfii jakiego smoczka używasz? u mnie jak była 3 to wypijał 150 max 4 razy dziennie potem już tylko czyli od momentu jak skończył 5 miesięcy w nocy po 150 w dzień była walka a od1.5 tygodnia zmieniłam na 4 dziurki i szybciej wypija i wtedy po 210 na noc i w nocy 180 a w dzień skubany nie chce mleka to rano o 7.00 i po południu o 16. 00 daje mu kaskę mleczno ryżową ale robię ją na mleku MM nie na wodzie po 150 ml taka gestrzą woli ta rzadką się zalewa.I myslę, że to wystarczy co mu będę na siłe dawać w dzień.Na MM2przedjde jak mi sie skończy 1 mam jeszcze 2 paczki i paczkę wsypaną do pudła.To będzie trochę po 6 miesiącu bo takie 2 paczki starczają na 5-6 dni.
 
Do góry