reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem na świecie ;-) Porady i Rady....

Ja to właśnie o tym mleku nan myślę, ale nie widziałam nan activ, muszę popatrzeć. Jest dobry cenowo, bo chyba tańsze to jest tylko bebiko - ale o nim słyszałam coś o metalach ciężkich - nie wiem czy to prawda, ale wolę nie testować. A jak byś miała tego linka to byłabym wdzięczna

Tu masz stronkę do wszystkich rodzajów mleka firmy Nestle... piękna reklama hihihi:-D:-D:-D
Nestlé Polska SA - Dziecko - Najlepsza Ochrona

tej najważniejszej stronki o której myślałam nie mogę znaleźć:-:)zawstydzona/y:

ja kupiłam w aptece nan w słoiczku 90ml ale mojej nie podpasowało. .

Gabi tylko te małe buteleczki mleczne są zupełnie inne niż mleko w proszku.
Myśmy w szpitalu jak mały się urodził dokarmialiśmy go Nan w tych 90ml buteleczkach. Po przyjściu do domu podawaliśmy Nan ale już ten normalny i Dominik go niestety nie tolerował.
Tak więc nie sugeruj się tymi mini buteleczkami. :sorry:
 
reklama
kobitki ja przetestowałam już wszystkie sposoby, kropelki ? tego mam całą apteke w domu, masaże, kładzenie na brzusiu, okłady z ciepłej pieluszki, ciągle na zmiane , woda koperkowa, herbatka z koperku i nic. Do tego mała ulewa więc zaczęłam dawać nutriton, po tym już wogole tak zapchały jej się jelitka że przestała pić wodę a przepajać na butli dziecko trzeba. Więc nutriton odstawilam choć faktycznie bardzo dobrze działał. Dziś podam na noc pierwszy raz debridat i zobacze , ale jak ktoraś z Was napisała to efekt po ok 7 dniach. Ja nie wiem czy poprostu moja Julka ma taką urodze jelit czy może bebilon pepti jej nie słuzy, choć był czas ze przez prawie 2 tyg gazy owszem były ale nie takie ze stekanie i pojękiwanie przy nich było. Ładnie spała od 22-5 a teraz co 2h pobudka i od 3-8 masakra wierci się i steka. Wieczory też są cięzkie :-(

U nas nutrition na ulewanie & refluks pomagal, za to byl dramat z kupami. Tylko u nas w tym samym czasie lena brala jeszcze inne leki. Ale do poki byla na Nutritonie kupy nie mogla zrobic a jak jej czopek zapodalam to robila twarde kupy ak dorosla osoba. Potem brala Debridat , ktory niestety zamaist pomoc, to zwiekszyl jej refluks. Kupy byly ale tylko raz w tygodniu przez ponad miesiac!! W koncu wkurzylam sie odsatawilam wszystko i jakos i ulewanie i refluks sie skonczyl....
Beatko jesli twoja mala ulewa, ale ladnie przybiera na wadze, to widoczne ulewa bo zjada za duzo. A jak w brzuszku jedzonko sie nie miesci to jakos trzeba czesci pozbyc sie i zaczyna sie ulewanie. Zupelnie inaczej jest jak dziecko ulewa i przestaje prawidlowo przybierac na wadze. Wtedy te wspomagacze sa potrzebne. Powiem Ci,ze te pomagacze na ulewanie rozwiazuja problem ulewania, ale zaczynaja sie meki dla dziecka z brzuszkiem i z kupa.
Sprobuj ja jescze odbijac przed jedzeniem, moze to pomoze.....
 
Stopi- mnie się wydaje, e Lenke mogło zatwrdzać po żelazie. To cholerstwo jest okropne. Gdyby nie te robione w aptece krople to mój mały nie był w stanie zrobic kupkibez czopka i to po straszynch męczarniach. Ja też kiedyś brałam żelazo i jak szłam do wc to mi oczy z orbit wyłaziły:/
 
Stopi- mnie się wydaje, e Lenke mogło zatwrdzać po żelazie. To cholerstwo jest okropne. Gdyby nie te robione w aptece krople to mój mały nie był w stanie zrobic kupkibez czopka i to po straszynch męczarniach. Ja też kiedyś brałam żelazo i jak szłam do wc to mi oczy z orbit wyłaziły:/

Tak fela ma racje:tak::tak::tak:,te żelazo to cholerne cholerstwo.Ja też mam takie same wspomnienia co do brania żelaza.Oczy to tak wyłaziły:szok::szok::szok::szok::szok::szok:.
 
U nas nutrition na ulewanie & refluks pomagal, za to byl dramat z kupami. Tylko u nas w tym samym czasie lena brala jeszcze inne leki. Ale do poki byla na Nutritonie kupy nie mogla zrobic a jak jej czopek zapodalam to robila twarde kupy ak dorosla osoba. Potem brala Debridat , ktory niestety zamaist pomoc, to zwiekszyl jej refluks. Kupy byly ale tylko raz w tygodniu przez ponad miesiac!! W koncu wkurzylam sie odsatawilam wszystko i jakos i ulewanie i refluks sie skonczyl....
Beatko jesli twoja mala ulewa, ale ladnie przybiera na wadze, to widoczne ulewa bo zjada za duzo. A jak w brzuszku jedzonko sie nie miesci to jakos trzeba czesci pozbyc sie i zaczyna sie ulewanie. Zupelnie inaczej jest jak dziecko ulewa i przestaje prawidlowo przybierac na wadze. Wtedy te wspomagacze sa potrzebne. Powiem Ci,ze te pomagacze na ulewanie rozwiazuja problem ulewania, ale zaczynaja sie meki dla dziecka z brzuszkiem i z kupa.
Sprobuj ja jescze odbijac przed jedzeniem, moze to pomoze.....
dzięki stopi, a jak Lenka? Julka dziś ładnie spala od 23-6:30 :-) ale z mamą i tatą w łóżku bo inaczej by spała krócej:-( kupka po debridacie zielonkawa:baffled: czasem mam ochotę wszystko jej odstawić i sprawdzić jak będzie reagować
 
Czesc! :-)

Bylismy w czwartek na szczepieniu i pani doktor powiedziala, ze pomalutku malemu mozna juz cos podawac. Oczywiscie niewielkie ilosci. Zaczac od pol lyzeczki dziennie. Podowac mozna np. gerberki 'po 4 miesiacu' albo gotowane jablko, jakis soczek.
Co jeszcze? Moze macie jakies pomysly co malemu mozna byloby przygotowac w domu?
 
no i d... :wściekła/y: muszę odstawić Julci debridat :crazy: dostała wysypki, a tak jej fajnie pomogł, wczoraj spała od 23-6:30. Ja nie wiem już chyba odstawie wszystko i dam małej odrobinke jabłuszka moze po tym będzie jej lżej się wyproźnic i gazy moze będą lepiej odchodzic tzn bez problemow w nocy. Wogole mam w domu całą aptekę masa lekow na kolki i ulewanie dla małej i wszystko na nic. A do tego od kilku dni Julia je co 3 nawet 4 h bo nie jest głodna i zjada "az" 40-80ml. Niby na wadze ok przybiera ale ja i tak się martwię :-(
 
reklama
A do tego od kilku dni Julia je co 3 nawet 4 h bo nie jest głodna i zjada "az" 40-80ml. Niby na wadze ok przybiera ale ja i tak się martwię :-(


Beata moja tak samo je co 3-4h i to ja musze ja przystawiac do cycka bo sama nawet nie placze ze chce,nie wiem ile zjada ale z 5 min.pociagnie i tyle,ale najwidoczniej jej to wystarcza bo nie płacze z tego lub innego powodu.A kupy jak nie było od soboty 10.10.09 tak nadal nie widac to juz tydzien i 2 dni,ale wstrzymuje sie z czopkiem poczekam moze wreszcie bedzie ta upragniona kupa:-):-):-)
 
Do góry