reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

witam ja mam fotelik z coneco-nie pamietam typu jest bardzo bepsieczny od 9-25kg
jedyny minus to wkładanie dziecka szlak mnie trafia jak musze z pod pupy wyciągac zapiecie-to chyba najgorsze.
mam drugi fotelik ma 10 lat byl przywieziony z niemiec i ma fajne zapiecia bo z gory ida pacy i po bokach ni nie ma dziecko miedzy nogami-lecz nie sa dostepne te foteliki w polsce a sa nie do zdarcia....
coneco w granicach kwotopwych 400zł-ale jesli o bespieczenstow naparwde dziecko jest bezpieczne
 
reklama
witam ja mam fotelik z coneco-nie pamietam typu jest bardzo bepsieczny od 9-25kg
jedyny minus to wkładanie dziecka szlak mnie trafia jak musze z pod pupy wyciągac zapiecie-to chyba najgorsze.
mam drugi fotelik ma 10 lat byl przywieziony z niemiec i ma fajne zapiecia bo z gory ida pacy i po bokach ni nie ma dziecko miedzy nogami-lecz nie sa dostepne te foteliki w polsce a sa nie do zdarcia....
coneco w granicach kwotopwych 400zł-ale jesli o bespieczenstow naparwde dziecko jest bezpieczne

Jak ja lubie takie posty... jakiś tam coneco jest bardzo bezpieczny, ale ma straszne zapięcie które trzeba spod pupy wyciągać oraz fajny fotelik 10 letni z niemiec jest nie do zdarcia - nie to co te w Polsce...

Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale uważam że fotelik z niemiec powinien już dawno być zutylizowany, a coneco jest bardzo bezpieczny, ale tylko wg. Pani - proszę nie szerzyć fałszywych stereotypów...

pozdrawiam serdecznie
 
a co wiadomo na temat besafe izi combi x3 z isofixem, (9-18). jestem na kupnie, on chyba nie miał testów ADAC, ale wyczytałam gdzieś, ze to "prawie to samo" co IZI Kid, tylko da się równiez montować przodem do kierunku jazdy?
 
a co wiadomo na temat besafe izi combi x3 z isofixem, (9-18). jestem na kupnie, on chyba nie miał testów ADAC, ale wyczytałam gdzieś, ze to "prawie to samo" co IZI Kid, tylko da się równiez montować przodem do kierunku jazdy?

Jeżeli dobrze pamiętam to Combi X3 to kategoria 0-18. Na początku daje się go tyłem, a wraz ze wzrostem wagi przodem. Testów nie przeszedł ale wg mojej opinii firma BeSafe to po prostu wyznacznik bezpieczeństwa, lecz niestety w Polsce ciężko im się przebić.

Powiedzmy nawet że taki hardcorowy wyznacznik - dla wielu zbyt hardcorowy.

Co do testów to rzeczywiście brak, ale możesz napisać do nich maila z zapytaniem czy ich fotel weźmie udział w przyszłorocznych testach.

Generalnie fotele BeSafe są bardzo bezpieczne i dobrze skonstruowane (szczególnie te z opcją montażu tyłem), ale niestety są dramatycznie drogie oraz mało kto potrafi je dobrze zamontować (nawet sprzedawcy).

Reasumując BeSafe to świetna marka i bez stresu woził bym w nich swoje dzieci nawet gdy dany model nie miał by testu ADAC. Z minusów też trzeba dodać, że taki fotel BeSafe montuje się dosyć długo więc raczej pozostaje on już na swoim miejscu na dłużej, dodatkowo wymaga on też bardzo dużej przestrzeni z tyłu, więc auta małe i średnie mogę mieć problem i ostatnią sprawą jest fakt, że w momencie montażu fotela Besafe tyłem do kierunku jazdy fotel który jest przednim trzeba praktycznie przesunąć na maxa do przodu żeby besafe się zmieścił a następnie po zamontowaniu oparciem tego fotela dodatkowo wesprzeć fotel besafe, ale i tak wtedy pasażer z przodu praktycznie nie ma miejsca na nogi, a nawet jak się wciśnie to nie jest mu zbyt wygodnie.

Nie pamiętam czy tylko Mobi czy BeSafe też ma takie kotwice które trzeba zamontować pod szyny fotela to wtedy w ogóle robi się zabawa z montażem...
 
Dziękuję. Oczywiście, że jest 0 - 18 kg. Szukam teraz w kategorii 9-18 i stąd pomyłka:zawstydzona/y:

Też trochę się boję o to miejsce z tyłu... niestety nie mogę nigdzie zobaczyć tego fotelika na żywo... kupować w ciemno na llegro - strach... teoretycznie samochód jest na liście "fittingowej".

Jakie foteliki w tek kategorii wagowej (9-18) by Pan jeszcze mógł polecić? Zalęzy mi na montowanym tyłem do kierunku jazdy i wogóle jest dość ciężko trafic w sklepach mimo, że jestem z Krakowa - jak na razie widziałam recaro polaric...

Dobrze by było by był montowany i przodem i tyłem do kierunku jazdy (od czasu do czasu Zosia jest wożona innym samochodem - bez isofixa, a chyba nie ma fotelika montowanego i isofixem i pasami tyłem).

Bardzo proszę o radę - szukam już prawie miesiąc i czas się kończy... dziecię wyrasta ...
 
a ile dziecię waży w danym momencie ?

Wracając do tematu - w kategorii 9-18 nie kojarzę żadnego produktu tyłem do kierunku jazdy.

Osobiście miałem do czynienia z Maxi Cosi Mobi (brak testów ADAC), ale po poprawnym zamontowaniu fotelik siedzi jak bunkier ( kategoria 9-25 kg tyłem do kierunku jazdy )

Miałem też przyjemność montować różne modele BeSafe iZi Kid iZi Combi i tylko jeden z nich od początku do końca jest w pozycji tyłem do kierunku jazdy non stop - iZi Kid - bardzo dobry, bezpieczny model i zdecydowanie go polecam.

W Twoim przypadku jeżeli świadomie nie boisz się wożenia dziecka tyłem (bardzo bezpiecznie) aż do 18kg to śmiało bierz któryś z tych trzech modeli. Jeżeli jednak będziesz potrzebowała użyć fotelik czasem w aucie bez isofixu to rzeczywiście iZi Combi będzie dobrym wyborem gdyż spełnia wymogi dwóch grup:

- w grupach 0 i 1 - foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy od 0-18kg (ok 0-4 lata)
- oraz w grupie 1 foteliki montowane przodem do kierunku jazdy od 9-18kg (ok.1-4 lata), polecany dla dzieci w przedziale wiekowym od 2,5 -4 lat.

Jeżeli Twoje auto jest na liście kompatybilnych pojazdów to pamiętaj jeszcze, że są odstępstwa od tej reguły:

czasem ten sam model w różnej wersji wyposażenia ma różnie wyprofilowane kanapy itd itp, więc nie zawsze jest gwarancja, ale w przypadku systemu isofix ryzyko jest znikome...

Dodatkowo też pamiętaj, że nie masz pewności czy w drugim aucie iZi Combi będzie dobrze siedział na kanapie, ale niestety dopóki nie sprawdzisz to nie będziesz wiedziała.

A może iZi Kida i np klasyczny, ale dobrze dobrany do drugiego auta ? Wtedy nie masz koszmaru z montażem Besafe i raz a porządnie go zamontujesz oraz dodatkowo jesteś spokojna o fotelik klasyczny w drugim aucie ?

hehe wiem wiem łatwo mówić ;) bo zaraz dojdziemy do tego, że najlepiej sprzedać drugie auta i kupić z isofixem
 
Zosia waży ciut ponad 9 kilo, ale nie mieści sie w zimowych ciuchach w ramionach w obecnym foteliku :( i każda jazda zaczyna być jednym wrzaskiem (nie dziwię się jej absolutnie)

myślałam już o kupieniu dwóch fotelików....
dziekuje za pomoc....
 
Chciałabym się poradzić.
Mamy autko Polo 2007 z ISOfixem.
Zastanawiamy się między fotelikiem 9-18 a 9-36, choć mimo bezpieczeńwta bardziej się skłaniamy do 9-18.
Bebe Confort Iseos (bez isofixa) a Romer King... Który by Pan polecił bardziej? A może jeszcze jakieś inne?
 
reklama
Do góry