reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam,
ja już zgłupiałam i nie wiem jaki fotelik mam wybrać dla córki:) mam samochód Renault Kangoo 2006 rocznik w tym momencie moja córa jeździ jeszcze w foteliku 0-13 kg Jane Strata. w samochodzie posiadam mocowanie isofix i teraz pytanie: jaki fotelik zakupić z mocowaniem isofix? do ilu lat może dziecko jećdzić w foteliku 9-18? czy kupić 9-18 czy od 9-36kg.proszę pisać Pańskie typy :)
proszę napisać jeszcze który fotelik mogę pochylać jak dziecko śpi.
pozdrawiam Aśka
znalazłam dwa co wydają mi się rozsądne cybex i recaro.
 
reklama
Witam,

E-foteliki mam pytanie. Mam samochód Ford Mondeo MK3 Kombi 2001, Isofix'a brak. W dniu wczorajszym przymierzałem fotelik Roemer King Plus 9-18 i trochę zwątpiłem. Efekt był taki, że po ustawieniu fotelika jego tył (zewnętrzna ściana) nie przylegał w pełni do oparcia kanapy (była luka, tak jakby kąt kanapy w aucie był inny niż kąt tylnej ściany fotelika), po dociągnięciu pasem wyglądało to lepiej, jednakże w momencie kiedy próbowałem nim ruszyć na boki, według mnie był niestabilny. Czy to jest poprawne? Jeśli nie, jaki fotelik byś podpowiedział w przedziale 9-18? Maxi Cosi Tobi? Coś innego?

pozdrawiam
Jerry

Fotel zamontowany poprawnie nie powinien ruszać się na boki, a jeśli chodzi o Romera King Plusa przy dobrym zamontowaniu szybciej wyrwie się kanapę niż ruszy fotelik więc albo trzeba spróbować prawidłowo naciągnąć pas i sprawdzić jeszcze raz, albo przymierzać się do innego. Jakiego? Tu już Ci może pomoże użytkownik e-foteliki, ale jeśli Romer był według Ciebie niestabilny to Maxi Cosi też może mieć ten problem. Chociaż wszystko to gdybanie i jeśli masz możliwość to podjedź do sklepu i przymierz jeszcze przykładowo Maxi Cosi Tobi, Priori.
Witam,
ja już zgłupiałam i nie wiem jaki fotelik mam wybrać dla córki:) mam samochód Renault Kangoo 2006 rocznik w tym momencie moja córa jeździ jeszcze w foteliku 0-13 kg Jane Strata. w samochodzie posiadam mocowanie isofix i teraz pytanie: jaki fotelik zakupić z mocowaniem isofix? do ilu lat może dziecko jećdzić w foteliku 9-18? czy kupić 9-18 czy od 9-36kg.proszę pisać Pańskie typy :)
proszę napisać jeszcze który fotelik mogę pochylać jak dziecko śpi.
pozdrawiam Aśka
znalazłam dwa co wydają mi się rozsądne cybex i recaro.

W fotelach 9-18 dziecko maksymalnie jeździ do czwartego roku życia, chociaż u mnie przykładowo córka przeskoczyła do fotelika 15-36 w wieku trzech lat. Jeśli jest możliwość kupna fotela 9-18 to zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż 9-36. Z foteli 9-18 nie musisz koniecznie wydawać zbędnych pieniędzy na system isofix, gdyż dobrze zamontowany fotel na pasy spisuję się tak samo jak ten montowany na isofix. W przedziale 9-18 jak zawsze:) polecam Romera King Plusa. Jest kilka innych takich jak przykładowo Maxi COsi, Tobi, Priori, Kiddy Infinity Pro i jeśli dobrze pamiętam Energy Pro, Jane EXO( na isofix) itp, jednak moim zdaniem najwygodniejszy i ogólnie najbardziej godny polecenia jest Romer King Plus. Jeżeli ważna jest też pozycja spoczynkowa w foteliku to tym bardziej trzeba wykluczyć grupę 9-36, gdyż tam ta pozycja praktycznie nie występuję. W fotelach 9-18 jest ona praktycznie zawsze i dziecko można bez problemu "położyć" do spania;)
 
e-fotelik po Twoich opiniach zdecydowaliśmy kupić fotelik z grupy 1. Jaką masz opinię o Britax first class plus oraz Britax eclipse? Dodam, że jeździmy nową wersją Fiata Doblo.
 
Czytam cały wątek i tradycyjnie wiem teraz mniej niż poprzednio.
Szukam fotelika do 36 kg, do Skody Octavi 1.
CybeX Solution został odrzucony ze względu na płytkie siedzisko. Do Maxi-Cosi Rodi AP zniechęca mnie tapicerka, która sprawia wrażenie luźnej.
Zaczynam myśleć o Romer Kid Plus, Sunshine Kids, a może Concordzie. Proszę o pomoc w zakresie: głębokości siedziska i rozkładania fotelika do stanu spoczynku, ponieważ mały często i chętnie śpi w czasie jazdy. W zasadzie jestem otwarta na inne propozycje. Pomóżcie. Dziecko w sklepie nie daje się namówić do wsiadania - wszystkie są złe lub wszystkie są dobre, zależy od dnia.
 
Witam,

E-foteliki mam pytanie. Mam samochód Ford Mondeo MK3 Kombi 2001, Isofix'a brak. W dniu wczorajszym przymierzałem fotelik Roemer King Plus 9-18 i trochę zwątpiłem. Efekt był taki, że po ustawieniu fotelika jego tył (zewnętrzna ściana) nie przylegał w pełni do oparcia kanapy (była luka, tak jakby kąt kanapy w aucie był inny niż kąt tylnej ściany fotelika), po dociągnięciu pasem wyglądało to lepiej, jednakże w momencie kiedy próbowałem nim ruszyć na boki, według mnie był niestabilny. Czy to jest poprawne? Jeśli nie, jaki fotelik byś podpowiedział w przedziale 9-18? Maxi Cosi Tobi? Coś innego?

pozdrawiam
Jerry

Nie - jeżeli nie był stabilny to absolutnie go nie bierz. (szkoda, ale czasem tak bywa). Romer King Plus który świetnie pasuje do auta da się tak mocno zamontować, że nie drgnie :)

Z autopsji powiem, że tam gdzie King Plus nie leży tam Maxi Cosi Tobi świetnie pasuje więc proponuję abyś go sprawdził...
 
Czytam cały wątek i tradycyjnie wiem teraz mniej niż poprzednio.
Szukam fotelika do 36 kg, do Skody Octavi 1.
CybeX Solution został odrzucony ze względu na płytkie siedzisko. Do Maxi-Cosi Rodi AP zniechęca mnie tapicerka, która sprawia wrażenie luźnej.
Zaczynam myśleć o Romer Kid Plus, Sunshine Kids, a może Concordzie. Proszę o pomoc w zakresie: głębokości siedziska i rozkładania fotelika do stanu spoczynku, ponieważ mały często i chętnie śpi w czasie jazdy. W zasadzie jestem otwarta na inne propozycje. Pomóżcie. Dziecko w sklepie nie daje się namówić do wsiadania - wszystkie są złe lub wszystkie są dobre, zależy od dnia.

Co to znaczy do 36 ? 15-36 czy 9-36 ?

Jeżeli 15-36 to: MC Rodi XR AP, Romer Kid Plus, Sunshine Kids, Concord, Kiddy Discovery Pro, Cybex Solution X, Concord Tansformer itd (każdy z nich - 4 gwiazdki ADAC więc każdy z nich polecę)

Jeżeli zaś chodzi o rozkładanie fotelika to Cię zmartwię - takie coś w fotelikach 15-36 praktycznie nie istnieje, dlaczego ?

Otóż dziecko w tym przedziale zapinane jest pasami naszego auta i wszelka ingerencja w zmianę pozycji dziecka drastycznie wpłynie na zagrożenie w postaci innego (niekorzystnego) rozłożenia sił np. pas barkowy może pięknie wskoczyć na szyję i przy mocnym uderzeniu ...

Generalnie śpiące dziecko w fotelikach 15-36 to dość spory problem - mam nadzieję, że konstruktorzy niedługo zwrócą na to uwagę i może coś wymyślą gdyż wisząca głowa poza strefą osłon bocznych to niezbyt bezpieczna pozycja spoczynkowa.

Jeżeli chodzi o delikatną regulacją pozycji to:

MC Roxi XR posiada taką (bardzo delikatną)

Cybex Solution X (delikatna regulacja głębokości zagłówka)

Niektóre foteliki posiadają też z tyłu coś takiego jak klin dystansowy, ale ja swojego dziecka nie chciał bym wozić w foteliku z rozłożonym klinem. (tylko na postoju, a w podczas jazdy pozycja klasyczna - niestety prawie pionowa)
 
e-fotelik po Twoich opiniach zdecydowaliśmy kupić fotelik z grupy 1. Jaką masz opinię o Britax first class plus oraz Britax eclipse? Dodam, że jeździmy nową wersją Fiata Doblo.

Hmmmmmmmmmmmmm :)

First Class Plus to grupa: 0 + & 1 (waga 0-18)

Grupa 1 to klasa wagowa 9-18 np King Plus

Proszę o dokładne sprecyzowanie która grupa wagowa Was interesuje - First Class jest dobrym fotelikiem gdyż spełnia podstawowe normy dla grupy 0-13 czyli podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jednakże trzeba mieć w miarę głęboką kanapę oraz chwilę czasu przy każdym montażu gdyż nie jest to sprawa zbyt prosta ;)
 
Witam,
ja już zgłupiałam i nie wiem jaki fotelik mam wybrać dla córki:) mam samochód Renault Kangoo 2006 rocznik w tym momencie moja córa jeździ jeszcze w foteliku 0-13 kg Jane Strata. w samochodzie posiadam mocowanie isofix i teraz pytanie: jaki fotelik zakupić z mocowaniem isofix? do ilu lat może dziecko jećdzić w foteliku 9-18? czy kupić 9-18 czy od 9-36kg.proszę pisać Pańskie typy :)
proszę napisać jeszcze który fotelik mogę pochylać jak dziecko śpi.
pozdrawiam Aśka
znalazłam dwa co wydają mi się rozsądne cybex i recaro.

W fotelach 9-18 dziecko maksymalnie jeździ do czwartego roku życia, chociaż u mnie przykładowo córka przeskoczyła do fotelika 15-36 w wieku trzech lat. Jeśli jest możliwość kupna fotela 9-18 to zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż 9-36. Z foteli 9-18 nie musisz koniecznie wydawać zbędnych pieniędzy na system isofix, gdyż dobrze zamontowany fotel na pasy spisuję się tak samo jak ten montowany na isofix. W przedziale 9-18 jak zawsze:) polecam Romera King Plusa. Jest kilka innych takich jak przykładowo Maxi COsi, Tobi, Priori, Kiddy Infinity Pro i jeśli dobrze pamiętam Energy Pro, Jane EXO( na isofix) itp, jednak moim zdaniem najwygodniejszy i ogólnie najbardziej godny polecenia jest Romer King Plus. Jeżeli ważna jest też pozycja spoczynkowa w foteliku to tym bardziej trzeba wykluczyć grupę 9-36, gdyż tam ta pozycja praktycznie nie występuję. W fotelach 9-18 jest ona praktycznie zawsze i dziecko można bez problemu "położyć" do spania;)

Nic dodać nic ująć.

Podpowiem jedno - jeżeli miał bym wybrać fotelik z grupy 9-36 to był by to Recaro Young Sport gdyż da się go najstabilniej zamontować...
 
Jeżeli chodzi o delikatną regulacją pozycji to:

MC Roxi XR posiada taką (bardzo delikatną)

Cybex Solution X (delikatna regulacja głębokości zagłówka)

Także Concord Transformer XT (15-36) ma regulację pochylenia fotela, porównując je do pochylenia innych foteli tej grupy można powiedzieć, że jest spore.
 
reklama
Do góry