reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Chętnie bym przemilczał Pani posta, ale skoro jest to forum publiczne to czuję się zobowiązany wobec innych czytających i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Rozumiem, że jego powodem jest żal do mnie za to iż nie pochwaliłem fotelika oraz fakt, że instytut ADAC nie przyznał mu żadnych gwiazdek oraz to iż grupa w której znajduje się Pani fotelik nie należy do najbezpieczniejszych...

Dla innych czytających moje posty pozwolę sobie zaccytować swoje ostatnie słowa:

Hmmmm generalnie grupa 9-25 jest dla mnie mało ciekawa ale biorąc pod uwagę różne warunki anatomiczne dzieci czasami rodzice mają trudny wybór.

Nie chcę wyrażać się źle o tym foteliku gdyż go nie znam, ale nie znalazłem nigdzie jego testów zderzeniowych więc ciężko jest mi cokolwiek o nim powiedzieć...

a więc po kolei:

Hmmm...nie żebym się czepiała ale myślałam że Pan zna się na wszystkich fotelikach

Bardzo mi miło gdyż ogrom czasu poświęcam na poszerzanie wiedzy lecz niestety muszę Panią zmartwić gdyż na całym świecie nie znajdzie Pani osoby, która "zna się na wszystkich fotelikach", ale robię co mogę dlatego dziękuję.

Beat S to Playxtrem

To również sprawdziłem i niestety Beat S to Beat S

i jako taki ma testy ADAC

Proszę mi uwierzyć, że jest Pani dalej w błędzie - ani jeden ani drugi nie posiada testów ADAC (proszę samemu sprawdzić)

choć ocena obsługi niska bo fotelik jest po prostu ciężki

Niestety nie - obsługa fotelika w testach ADAC nie ma nic wspólnego z wagą.

Większy fotelik ma 4 gwiazdki ADAC

Ok, ale jak to się ma do fotelika Beat S, który ich nie ma ?

Ale rozumiem że jako pracownik e-foteliki zna się Pan po prostu na tych które sprzedaje Pana sklep

Niestety to również błąd - powyżej to już to omówiliśmy...

Czy mogę delikatnie zapytać czy ten tytuł doradca ds. bezpieczeństwa konsultował Pan jakoś z adminami forum

Może Pani nawet niedelikatnie... Niestety nie ma takiej potrzeby i nie jest to Pani problemem chyba, ale skoro obiecałem odpowiadać na wszystko to proszę bardzo: tak pisałem do adminów, ale jeżeli Pani wybaczy to treść mojej wiadomości pozostawię w tajemnicy ok ? Jeżeli jednak czuje się w Pani w potrzebie to proszę śmiało do nich pisać.

Bo przyjęłam to za taki pewnik po prostu-jak pewnie wszystkie tutaj Mamy

I słusznie - celująco zdane egzaminy teoretyczne i praktyczne oraz zdobycie certyfikatu doradcy do spraw bezpieczeństwa dzieci w samochodzie mówią same za siebie, ale jak uważam, że to i tak nie wszystko. Moim ogromnym atutem jest fakt, że bardzo lubię tą materię oraz na bieżąco śledzę rozwój.

i zdziwił mnie Pan pisząc iż kategoria 9-25 jest dla Pana mało ciekawa bo Pana sklep nie oferuje fotelików w tych kategoriach

widzę, że łatwiej Pani napisać o kilka słów za dużo niż poświęcić trochę czasu na przeczytanie moich postów...

Odpowiem: szkoda, że nie zdziwiło również Pani, że kategorie 0-18, 9-36 które posiadamy w swojej ofercie również są dla mnie mało ciekawe i podkreślam to na każdym kroku - jeżeli nie ma Pani czasu to zaraz mogę przytoczyć wiele takich wypowiedzi z forum babyboom... Poza tym w poradniku na naszej stronie internetowej również piszę o tym iż nie jesteśmy zwolennikami tych kategorii. (Są one czasami jedyną opcją wyboru z powodu różnic anatomicznych dzieci w różnym wieku o czym już Pani pisałem)

Rozumiem jednak, że moja wypowiedź się Pani nie spodobała - skoro Pani kupiła 9-25, a ja za bardzo tej kategorii nie polecam to szuka Pani dziury w całym - przykre...

Bo jak się wczytałam w pierwszego posta to wygląda mi to po prostu na reklamę wyrażenia "fotelik samochodowy" odsyłają do strony Pana miejsca zatrudnienia

Proponuję jednak wyciągnać wnioski z tej wiedzy dla bezpieczeństwa swoich bliskich zamiast szukać uporczywie reklam - przecież się z tym nie kryję, proszę spojrzeć na moją sygnaturę - tak tak jest tam reklama foteliki samochodowe.

Może powinienem przesłać Pani skan faktury którą opłaciłem za reklamę na forum babyboom ? Po drugie tak się Pani wczytała, że nie zauważyła jak wielokrotnie podkreślam negatywną opinię o fotelikach 0-18, 9-36 w porównaniu do reszty kategorii - rozumiem, że emocje nie pozwoliły dostrzec wartościowych wypowiedzi.

Nie zwróciłabym na to pewnie uwagi gdyby

gdybym pochwalił Pani fotelik...

a podając w swoim tytule "doradca ds.bezpieczeństwa" sugeruje Pan wiedzę kompletną.

Owszem sugeruje i jak widać nie bez przyczyny.

Reasumując wszystko bardzo mi przykro, że Pani odpowiedziałem zgodnie ze stanem faktycznym: Pani fotelik nie posiada ocen instytutu ADAC, a kategoria 9-25 jak i inne multigrupy nie należą do najbezpieczniejszych i każdy ekspert to powie - w razie wątpliwości mogę specjalnie dla Pani rozwinąć moją opinię oraz wskazać źródłowe testy instytutu ADAC jeżeli tak ciężko jest Pani w to uwierzyć...
 
reklama
Proszę mi uwierzyć, że jest Pani dalej w błędzie - ani jeden ani drugi nie posiada testów ADAC (proszę samemu sprawdzić)

playxtrem

Rozumiem jednak, że moja wypowiedź się Pani nie spodoboła - skoro Pani kupiła 9-25, a ja za bardzo tej kategorii nie polecam to szuka Pani dziury w całym - przykre...

nie szukam, po prostu mnie to zastanowiło dlaczego, pewnie gdyby Pan napisał że nie jest to dla Pana ciekawy temat bo "to i tamto, i jeszcze owamto" pewnie nie pomyślałabym że może Pan nie lubi tej kategorii bo jej nie zna.

Szczerze ? wg mnie - chce mnie Pani urazić gdyż źle zniosła Pani moją delikatną opinię nt fotelika który Pani zakupiła i sama poprosiła i komentarz = w podziękwaniu pisze Pani o adminach i innych jakże ważnych rzeczach...

no cóż, wydaje mi się iż mam prawo o to zapytać, w końcu to forum dla nas i o nas a także o naszych dzieciach i mogę tu zadawać milion kłopotliwych pytań:tak:

Może powinienem przesłać Pani skan faktury którą opłaciłem za reklamę na forum babyboom ? rozumiem, że emocje nie pozwoliły dostrzec wartościowych wypowiedzi.

nie trzeba, odpowiedź na takie pytanie jakie zadałam wydaje się banalnie prosta-tak albo nie:sorry:

gdybym pochwalił Pani fotelik...

może Pan nie pochwalił ale też Pan nie odradził więc nie wiem o co miałabym się obrazić szczerze mówiąc:eek:
Dziękuję za szczegółową analizę mojego posta, jest to dla mnie ważna lekcja gdyż nie zdawałam sobie sprawy jak wiele napisałam niewiele pisząc:szok:. Teraz muszę uważać:tak: I pamiętać żeby nigdy nie pytać kogoś kto zajmuje się doradzaniem czy jest do tego uprawniony. No bo jak widać nie można. Mnie nic nie zabolało, zapewniam Pana, natomiast widzę ze Pana zabolało bardzo, ze ktoś śmiał zapytać o uprawnienia i poświecił Pan ogrom czasu na odpowiedź na mojego posta:tak:.Ewentualnych czytających przepraszam że odpowiedź na mojego posta zabrała Panu tyle miejsca, które powinno się poświecić na inne sprawy, ale rozumiem że oprócz wiedzy chciał się Pan pochwalić na forum elokwencją.
 
Witam - jak zawsze powiem jedno :) Polecam kupić dobry fotel 9-18 np King Plus, a następnie 15-36 np Kid Plus :)

ale oczywiście jeżeli musi być coś koniecznie z multigrup to wtedy albo: Evolva 123 Plus, Recaro Young Sport lub Cybex Pallas - najlepiej sprawdzać przymierzać i wtedy wybrać - jak nie ma takiej możliwości to najlepiej wybrać rozwiązanie najmniej ryzykowne.

Jeżeli chodzi o Wasz stary fotelik to główka nie powinna wychodzić z fotelika poza linię oczu, więc raczej jest to już sygnał do wymiany.

No właśnie - foteliki multigrup nie wypadaja najlepiej, z kolei 9-18 starczyłby na bardzo krótko dlatego nie bierzemy takiego przedziału pod uwagę (obecny fotelik jest do 18kg a córa ma 13kg /2l.8mies/93wzrost i wyrosła - wystaje połowa czoła ale pasów nie starcza przy cieplejszej kurtce(!)). Pewnie będę upierdliwa ale nadal nie wiem czy powinno się w takim wypadku wybrać fotelik z multigrupy czy b.dobry 15-36? Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
No właśnie - foteliki multigrup nie wypadaja najlepiej, z kolei 9-18 starczyłby na bardzo krótko dlatego nie bierzemy takiego przedziału pod uwagę (obecny fotelik jest do 18kg a córa ma 13kg /2l.8mies/93wzrost i wyrosła - wystaje połowa czoła ale pasów nie starcza przy cieplejszej kurtce(!)). Pewnie będę upierdliwa ale nadal nie wiem czy powinno się w takim wypadku wybrać fotelik z multigrupy czy b.dobry 15-36? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Hmmm oczywiście, że 15-36 ale brakuje jeszcze 2 kilo :/
 
Dopiero zauważyłem, że temat dość mocno poszedł do przodu;] Może wtrące swoje trzy grosze do postów odnośnie Casualplaya Beat Sa. Fotelik ten co zresztą widać na foteliki.info, nie ma zrobionych żadnych testów, a fotelik Beat Playxtrem owszem jest w grupie 9-25, i jest praktycznie identyczny jak beat s, tylko że ma wbudowany system isofix. Taki właśnie fotel był testowany( chociaż nie znalazłem nigdzie informacji gdzie te testy były robione, w najbliższych dniach postaram się taką informację uzyskać) i dostał z bezpieczeństwa trzy gwiazdki, ale tylko w momencie gdy wpięty jest na isofix i dodatkowo jest przyczepiony pasami. Dużo mógłbym o nich napisać, ale w tym miejscy skończę.
Trochę nie poważne jest podważanie kompetencji użytkownika e-foteliki, wystarczy prześledzić jego posty, a widać, że temat zna od podszewki. I w tej branży nie chodzi o to żeby znać wszystkie foteliki tylko takie, które bez oporów można polecić potencjalnemu kupcowi, bo po co znać tysiąc foteli sprowadzanych z Chin, które różnią się jedynie nazwą, a w rzeczywistości lalki swojej córki bym w nich nie woził:p To bubel(bo fotelikiem bym tego nie nazwał), a na rynku jest kilka-kilkanaście firm o których można dyskutować i nad którymi można się zastanawiać. Tematu grup 9-18, 9-36, 9-25 lub 0-18 nie będe rozwijał, bo o tym już nie raz można było przeczytać.
Jeśli chodzi o polecane fotele i o to, że bardzo często przewija się przykładowo Romer to już nie jest wina użytkownika e-foteliki, że producent ten robi w grupie 9-18 takie wspaniałe(mocne słowo:p) fotele;)
No właśnie - foteliki multigrup nie wypadaja najlepiej, z kolei 9-18 starczyłby na bardzo krótko dlatego nie bierzemy takiego przedziału pod uwagę (obecny fotelik jest do 18kg a córa ma 13kg /2l.8mies/93wzrost i wyrosła - wystaje połowa czoła ale pasów nie starcza przy cieplejszej kurtce(!)). Pewnie będę upierdliwa ale nadal nie wiem czy powinno się w takim wypadku wybrać fotelik z multigrupy czy b.dobry 15-36? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Nie śledziłem tematu wcześniej, jaki to fotelik? Tak jak kolega wyżej radziłbym oczywiście fotel 15-36. Kwestia tego czy dziecko troszkę przytyję przed zimą:p, już nie chodzi nawet o te pełne 15 kg, ale żeby chociaż trochę ocierało się o tą 15nastkę. Drugą sprawą jest wzrost dziecka, jeśli jest za niskie to pas może nie iśc po ramieniu tylko po szyi co oznacza, że jeszcze trochę za wcześnie na daną grupę. Jest to jednak zależne od fotela i gdy w jednym idzie pas po szyi w innym może być wszystko ok i pas będzie spoczywał na barku.

Pozdrawiam
 
cała przyjemność po mojej stronie :)



po raz trzeci mam nadzieję, że ostatni podpowiem ;) Pani fotelik nie posiada ocen instytutu ADAC

PlayXtrem również - niestety oceny z fotelik info pochodzą z różnych źródeł więc nie wskażę nic konkretnego ale nie jest to ADAC
Wynik testu Casualplay PlayXtrem można znaleźć w archiwum na stronie OEAMTC. To austriacki odpowiednik ADAC. Test jest z 2005 roku więc nie jest już aktualny i nie należy się nim sugerować, a i ocena w nim uzyskana 2 gwiazdki jest niezadowalająca. Co Ciekawe ADAC nie podaje już wyników z przed 2007 roku. Bo właśnie od tego roku zmieniły się metody badawcze. Dlatego PlayXtrem nie ma w bazie ADAC. To dobrze. Link do strony http://www.oeamtc.at/kindersitze/
 
Witam, mam takie pytanie. Potrzebujemy zmienić synkowi fotelik na większy (syn ma 9 miesięcy, 11 kg) i zastanawiam się na jaki. Na początku mąż się upierał że musi być od 9-36 kg ale w końcu staneło na 9-18 (jak Pan pisze z tych 'mniejszych' kategorii są po prostu bezpieczniejsze). Do dziś nie wiedziałam czy będzie opcja zamontowania fotelika z isofixem. Okazało się że tak. I teraz pytanie czy poprawnie zamontowany fotelik pasami jest tak samo bezpieczny jak ten z systemem isofix? Drugie pytanie:) Wacham się między fotelikami: Roemer King Plus a Maxi Cosi Tobi, jednak chyba pozostanie Roemer gdyż Tobi jest trochę węższy od Romera (mam racje?) chociaż z kolei to ustawienie pasów w foteliku przy zapinaniu dziecka jest w Tobi ciekawsze. No i ten zagłówek w Romerze wydaje mi się bardziej zabudowany więc jak dla mnie lepszy. Brałam jeszcze pod uwage Kiddy comfort lub Cybex Pallas ale sama już nie wiem czy tak do konca dzieciom jest fajnie w tych fotelikach z tą osłoną, i pytanie czy naprawde jest ta osłona bezpieczniejsza od pasów przy zderzeniu czołowym? Brałam też pod uwagę chicco key ale jakoś nie przepadam za ta firmą. I mam mętlik w głowie. Czy brać Romera King Plusa (bo tak w ogóle prosze mi jeszcze napisać czy do kinga można dokupić ewentualnie baze isofix i czy jest ona np uniwersalna do fotelika roemer tego od 15-36 kg?) czy jeszcze zastanowić się poważnie nad fotelikami montowanymi tyłem do kierunku jazdy (jakby nie było ta metoda jest najbezpieczniejsza, nawet do 3-4 lat dzieci powinny tak jeździć, w Szwecji jest nakaz wożenia dzieci do tego wieku tylko tyłem do kierunku jazdy) ale ciekawsze co znalazłam to są albo za drogie albo bez crash testów albo ich u nas nie znajde a zamawianie z zagranicy mnie nie interesuje. A maxi cosi mobi (montowany tylko tyłem) 9-25 właśnie tych testów nie przechodził jeszcze...i ten przedział wagowy....I co tu robić? Niby wiem że najbezpieczniej byłoby dla dziecka jazda w foteliku tyłem do kierunku jazdy ale nie moge znaleźc dobrego a niezadrogiego fotelika (cena 1300 za Besafe izi combi isofix jest jednak nie na moją kieszeń) i co zrobić? Kupić z isofixem ale przodem montowany czy ten z osłoną (np. kiddy) czy postawić na np Romera? Proszę o szybką rade gdyż jak na razie nie mamy w czym dziecka wozić w samochodzie (0-13 fotelik sprzedany razem z wózkiem) Pozdrawiam!!
 
I teraz pytanie czy poprawnie zamontowany fotelik pasami jest tak samo bezpieczny jak ten z systemem isofix?

Teoretycznie tak, ale skoro 9/10 (klasycznych) fotelików jest źle zamontowanych to sam fakt, że bardzo ciężko jest źle zamontować fotelik ISOFIX sprawia iż dla mnie jest on dużo bezpieczniejszy... Poza tym czasami ciężko uzyskać tak ogromną stabilność fotelika montowanego pasami we wszystkich zakresach jak w przypadku fotelika ISFOFIX.

Wacham się między fotelikami: Roemer King Plus a Maxi Cosi Tobi, jednak chyba pozostanie Roemer gdyż Tobi jest trochę węższy od Romera (mam racje?) chociaż z kolei to ustawienie pasów w foteliku przy zapinaniu dziecka jest w Tobi ciekawsze

Oba są bezpieczne i dobrze przemyślane - osobiście wolę Romera i bardziej podobają mi się w nim wszystkie rozwiązania i obsługa, ale w sumie na początku zwrócił bym uwagę na kompatybilność = który lepiej będzie pasował do mojej kanapy...

rałam jeszcze pod uwage Kiddy comfort lub Cybex Pallas ale sama już nie wiem czy tak do konca dzieciom jest fajnie w tych fotelikach z tą osłoną, i pytanie czy naprawde jest ta osłona bezpieczniejsza od pasów przy zderzeniu czołowym?

Cybex Pallas, Comfort Pro itp - są 4 gwiazdki w ADAC więc powinno być bezpiecznie - co do osłon to już kwestia bardzo indywidualna i nigdy nie wiadomo jak to będzie, a czy naprawdę ta osłona jest bezpieczniejsza ? ma na pewno jest plus widoczny gołym okiem - zapobiega nurkowaniu głowy dziecka przy zderzeniu czołowym co jest bardzo groźnym zjawiskiem, ale to tylko moje gdybanie :)

Co do reszty pytań to:

Chicco - dla siebie bym nie kupił gdyż ta firma straciła moje zaufanie.
Nie ma baz Isofix do fotelów Romera - albo sie kupuje King Plusa za 800zł bez bazy, albo Safefixa za prawie 1500zł :) z isofix.

Foteliki tyłem do kierunku jazdy są bardzo bezpieczne, ale ich cena wszystkich odstrasza tak samo jak montaż który jest bardzo skomplikowany.

Osobiście wybrał bym Romera z Isofix... pozdrawiam
 
reklama
Witam,

E-foteliki mam pytanie. Mam samochód Ford Mondeo MK3 Kombi 2001, Isofix'a brak. W dniu wczorajszym przymierzałem fotelik Roemer King Plus 9-18 i trochę zwątpiłem. Efekt był taki, że po ustawieniu fotelika jego tył (zewnętrzna ściana) nie przylegał w pełni do oparcia kanapy (była luka, tak jakby kąt kanapy w aucie był inny niż kąt tylnej ściany fotelika), po dociągnięciu pasem wyglądało to lepiej, jednakże w momencie kiedy próbowałem nim ruszyć na boki, według mnie był niestabilny. Czy to jest poprawne? Jeśli nie, jaki fotelik byś podpowiedział w przedziale 9-18? Maxi Cosi Tobi? Coś innego?

pozdrawiam
Jerry
 
Do góry