reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam serdecznie
Jestem mamą 3,5miesięcznego dziecka i co prawda jest jeszcze sporo czasu, ale już zaczynam buszować po internecie w poszukiwaniu bezpiecznego fotelika i tu natknęłam się na fotelik Kiddy Energy Pro. Podobno otrzymał on w testach ADAC notę 1,6, czyli zabrakło mu jedynie 0,1 punktu do uzyskania 5 gwiazdek za bezpieczeństwo. I tutaj moje pytanie :) Jak to się ma do dachowania? Czy foteliki z panelem zamiast pasów są równie bezpieczne przy dachowaniu co te z pasami?
Jeżeli ma Pan co do tego wątpliwości, to proszę poradzić mi jaki fotelik będzie najbezpieczniejszy (chodzi mi o najlepszą ocenę bezpieczeństwa oraz braku materiałów szkodliwych użytych do produkcji fotelika)? Mamy Renault Scenic z roku 2000.

witam, niestety dachowania nie śmiem ocenić dopóki adac tego zrobi. Np dachowanie moich klientów z Recaro young sport już prędzej bo odbyli taki test i dziecko wyszło bez szwanku...

Jeżeli chodzi o fotelik 9-18 przodem do kierunku montowany pasami to zawsze polecam Romer King Plus - ale oczywiście warto go przymierzyć przed zakupem żeby sprawdzić stabilność.

pozdrawiam
 
reklama
Witam,
Na liście kompatybilności brakuje marki VW. Czy to oznacza brak kompatybilności czy to zwykłe przeoczenie? Chodzi mi głównie o vw golfa z 2006 roku ponieważ przymierzam się właśnie do zakupu Cybex Pallas 2 Fix.
Pozdrawiam

Witam, najlepiej potwierdzić to u dystrybutora (babyland)
 
Niebawem muszę kupić fotelik dla mojego rocznego synka - waży ok.9kg.
Przymierzam się do Bebe confort Iseos 0-18.
Szukam fotelika do Opla Vectry B z 1997 roku. Czy możecie jakiś zaproponować?

Witam - najlepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć kilka bezpiecznych modeli do auta i na tej podstawie dokonać wyboru.
 
dzięki za info, choć wieści niepomyślne. bez przymiarki się nie obędzie no i będzie drożej...
a w Twoim multiwanie była kanapa czy osobne fotele?

Wracając do tematu - przymiarki to podstawa. Proszę pamiętać, że są różne wersje nawet w obrębie jednego modelu i to że osobie powyżej Pallas nie do końca pasował nie oznacza to że u Pana będzie tak samo... pzdr
 
Mam właściwie identyczny problem, przed Pani postem znalazłam jeszcze jednen podobny. Niestety polecony został jeden fotelik dość kosztowny ok. 1500zł. Mobi też ktoś proponował w komentarzu... Biorąc pod uwagę fakt, że foteliki od 9-18kg są fotelikami dla dzieci od ok. 9 miesięcy trzeba się też liczyć z tym, że foteliki następne tj. 15-36kg są dla dzieci od 4 lat... I podobno przedział wiekowy ma tu znaczenie a nie tylko kg. Mój szkrab podobnie jak Pani ma 5 miesięcy i waży ponad 9kg no i jest też dość długi nie tylko grubiutki. I jestem w wielkiej rozterce, ponieważ, jeśli teraz kupię fotelik 0-18kg to muszę się liczyć z tym, że jak dziecko będzie miało pewnie z 2 latka, to przekroczy już 18kg i wzrostowo też nie będzie się mieścił w tym foteliku. I wtedy co ? Kolejny fotelik od 9-25kg ? Maxi-cosi Mobi byłby tu pewnym rozwiązaniem, ale obawiam się, że starsze dziecko będzie już oponować przeciw jeżdżeniu tyłem. Ewentualnie po foteliku 0-18kg pozostaje jeszcze opcja fotelika 9-36kg, a tu prym wiedzie Cybex Pallas z małym ale, większość rodziców pisze, że wkładka dla młodszych dzieci jest bardzo niewygodna i dzieci nie chcą w nim jeździć. Pytanie jeszcze do jakiego wieku właściwa jest ta wkładka ?

witam - żaden fotelik 9-36 nie rozwiąże tego problemu gdyż z reguły pasy, osłony itp należy zdemontować po osiągnięciu przez dziecko 18kg i wtedy taki fotelik staje się klasycznym 15-36.
 
Witam, moja córka ma 14 miesięcy, waży 11 kg i mierzy 85 cm. Jeszcze do niedawna woziliśmy ją w Maxi Cosi Cabriofix (chyba trochę przesadziliśmy, bo było już naprawdę ciasno), teraz kupiliśmy fotelik 9-18kg Maxi Cosi Axiss. Jednak cały czas mam wątpliwości co do tego wyboru, proszę o odpowiedź/poradę:
1) Na ile ten fotelik jest bezpieczny, czy to że jest obrotowy nie czyni go mniej bezpiecznym ? – W necie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat, w ogóle mało jest o nim opinii.
2) Ponadto obawiam się, że mimo długich i żmudnych poszukiwań, chyba nie do końca dobrze dobraliśmy fotelik do dziecka . Wydaje mi się, że córka pojeździ w nim maks. do 2 lat, bo już w tym momencie jest dość pasowany. Ale większy problem (i dotyczyło to w zasadzie wszystkich fotelików jakie przymierzaliśmy) polega na tym, że już na tym etapie (14-15 mies.) musieliśmy dość wysoko wyregulować pasy (dziecko jest wysokie), aby zgodnie z zaleceniami wychodziły równo znad ramion (a nie spod ramion) i obawiam się, że gdy dojdziemy do maksimum wysokości pasów, to dziecko nie będzie miało skończone nawet dwóch lat, mimo że głowa będzie się jak najbardziej chować w całości w fotelik.
Stąd też nie rozumiem stwierdzenia, że głowa może wystawać maksymalnie do linii oczu. Chcąc zachować poprawne prowadzenie pasa jest to fizycznie niemożliwe (i we wszystkich fotelikach jakie przymierzaliśmy było dokładnie tak samo). Pasy musiałyby mieć większą regulację wysokości.
Co należy w takim przypadku zrobić - pozwolić aby pas wychodził spod barku czy zmienić fotelik?
3) Jeśli zmienić fotelik, to który z fotelików 9-18 ma dużą rozpiętość regulacji wysokości pasów (dla wysokich dzieci)? Wolałabym nie kupować fotelika 9-36, ponieważ chcę w odpowiednim czasie kupić lepiej dopasowany do wieku, a przez co bardziej bezpieczny 15-36 kg.
4) Może powinnam była kupić Maxi Cosi Prori XP zamiast Axiss? Pewnie lepiej sprawdziłby się w przypadku większych dzieci? Jak Pan uważa?

Witam serdecznie,

1. Z tego co pamiętam MC Axiss dostał tróję w adacu więc jest ok. Obrotowość podczas testu nie objawiła się niczym nadzwyczajnym co obniżyło by mocno ocenę.

2. Hmmm to rzeczywiście problem bo głowa musi znajdować się w strefie osłon bocznych fotelika, a pasy na linii bądź delikatnie powyżej. Na obecną chwilę najlepiej cierpliwie poczekać aż dojdziemy do maksimum regulacji pasa, który nadal znajdzie się nie niżej niż wysokość ramion dziecka i wtedy sprawdzić wiek, wagę i podjąć decyzję co dalej.

3. Słusznie, że chce Pani przejść po kolei przez grupy wagowe, ale czasem 9-36 potrafią być jakimś ratunkiem w takich sytuacjach - najlepiej przymierzyć dziecko w sklepie do różnych bezpiecznych modeli i wtedy zorientować się jaki zapas pasa na wysokości ramion różne foteliki oferują i wtedy będzie łatwiej coś wybrać. W ciemno nie chcę nic konkretnego proponować.

4. Jeżeli jest większy i daje większe możliwości regulacji dla wyższych dzieci to całkiem możliwe, że tak, ale to tylko moje gdybanie bo najlepiej żeby sprawdziła to wszystko Pani osobiście w jakimś sklepie. Romer Trifix jest naprawdę spory w porównaniu do innych fotelików z grup 9-18, ale tanio nie jest...

W razie kolejnych pytań proszę pisać oraz jak zapadanie jakaś decyzja to proszę koniecznie się z nami podzielić.

pozdrawiam i powodzenia
 
witam - żaden fotelik 9-36 nie rozwiąże tego problemu gdyż z reguły pasy, osłony itp należy zdemontować po osiągnięciu przez dziecko 18kg i wtedy taki fotelik staje się klasycznym 15-36.
W takim razie proszę o inf. co sprawia, że dziecko o wadze 15kg i sowitym wzroście w wieku 2-3 lat nie może jeździć w takim foteliku tj. 15-36kg. I w czym powinno jeździć dziecko w wieku 2-3 lat ważące dajmy na to 19kg bo zdaje się, że razem z wkładką w foteliku 9-36kg to już się nie zmieści ?
No i jeszcze jedno, bądź co bądź moje dziecko w przyszłości będzie na pewno bardzo wysokie, w takim razie żaden fotelik w niższej grupie wagowej - nie będzie w stanie ochronić jego głowy?
 
Bardzo proszę o opinię Pana e- foteliki
Chodzi mi o takie zagadnienie:
Stoje przed wyborem fotelika 9-18 lub 9 do 25(36).
Mam renault thalia. Bardzo podobały mi sie foteliki tyłem do kierunku jazdy ale żaden nie pasuje :-(
jednak znalazłam fotelik britax maxway na stronach zagraniczntch. Wg opinii uzytkowników pasowałby do clio(czyli thalii też) ale wiadomo że import z zagranicy to jakiś kłopot...
Rozważam więc także Cybex Pallas 2 z osłoną.
I tu mam wątpliwość- czy osłona jest porównywalnie bezpieczna jak jazda tyłem? Bo czytałam ze dziecko do 3 roku życia w wyniku zderzenia przodem w tradycyjnych pasach praktycznie zawsze ma urazy kręgosłupa szyjnego (lub traci życie). Jazda tyłem zabezpiecza ale osłona? I tu jest też zagadnienia urazów twarzoczaszki w wyniku uderzenia w osłonę- ale o tym nigdzie nic nie moge znaleźć. Jeśli mógłby Pan jakoś rozjaśnić moje wątpliwości to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam
 
reklama
Wracając do tematu - przymiarki to podstawa. Proszę pamiętać, że są różne wersje nawet w obrębie jednego modelu i to że osobie powyżej Pallas nie do końca pasował nie oznacza to że u Pana będzie tak samo... pzdr

w sobotę jadę na przymiarkę
napiszę co i jak...
sprzedawca mocno odradza pallasa i zachwala casualplay protector ale nie zwykły tylko jakąś nowość " MULTI" 9-36 też z osłona biodrową. sam protector ma dobre noty w ADAC ale ta nowość oczywiście nie testowana co w obliczu faktu, że firmie zdarzały się wpadki przekreśla szanse zakupu.
 
Do góry