reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Pytanie do eksperta: Czy montował Pan fotelik Romer King Plus do Mazdy 3 BL (sedan)? Pasuje do niego?
Oczywiście będziemy go mierzyć do samochodu, choć sprzedawca twierdzi że pasuje do każdego samochodu i nie trzeba go mierzyć.

Witam,

Zaraz zacznę hurtowo odpowiadać na wszystkie zapytania, więc odpowiedź na Pani pytanie padnie na samym końcu...

Pozdrawiam
 
reklama
witam co sadzi Pan o ponizszych fotelikach. wg testow maja 3 wiec chyba nie jest, az tak zle?

Fotelik 15-36 Befix FISHER PRICE Cronos ***TESTY (2152775941) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

NANIA FOTELIK SAMOCHODOWY STARTER SP 15-36 KG +BON (2160092579) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

drogie foteliki w naszym przypadku nie wchodza w gre

Jeżeli mają trójki w ADAC to sądzę, że są bezpieczne i warto je przymierzyć. Pewnie jakość wykonania nie będzie na najwyższym poziomie, ale lepsze to niż dobra jakość i lufa w testach...

pozdrawiam
 
Napewno kupie fotelik 15-36kg cybex no ale to jak będzie ważyć te 15kg:-)
Natomiast zastanawiałam się nad fotelikiem Ramatti ponoć mają certyfikaty i nie jest drogi i z tego co ludzie piszą bezpieczny?

Ramatti - ciężko mi się o nich wypowiadać, nie znam ich absolutnie, opinie są różne, ale niestety póki co żaden duży instytut pokroju ADAC się za nie wziął, a szkoda bo trzeba wspierać Polski biznes. Wracając do meritum niestety nie zajmę żadnego stanowiska w sprawie fotelików Ramatti odnośnie tego jak bardzo są bezpieczne...
 
Nawet nie ma Pan pojęcia, jak się cieszę, że Pana tu znalazłam :-D kamień z serca, bo mam nadzieję,że zakończą się moje dylematy :-D
mój synek skończył wczoraj 5 mcy, oczywiście jeszcze nie siedzi i chyba prędko nie usiądzie, jest strasznym grubaskiem, waży prawie 10 kg. i tu mamy problem, bo już ledwo go WCISKAMY (dosłownie!!!) jak jest ubrany w kombinezon w jego graco logico shp 0-13 kończy sie to buntem, strasznym krzykiem..itp...bardzo nam go szkoda...jak jest ubrany normalnie to jest jako, tako, w ramionach jest ciasno, też ciężko go wyjąć. a że zima jeszcze troche potrwa, nawet jak z kombinezonu przejdziemy na kurteczkę wiosenną to i tak będzie mu za ciasno. więc chyba nie mamy wyjścia i musimy szukać nowego fotelika.
i tu jest problem, bo chcemy aby w testach miał jak najlepszą ocenę, był montowany tyłem do kierunku jazdy i jeszcze aby dziecko w nim podróżować w pozycji półleżącej bo jeszcze siedzieć nie może.i tak szukam i szukam, i wydaje mi się to marzeniem ściętej głowy :p
już myślałam o maxi cosi mobi, ale chyba ten przedział wagowy do 25 kg to chyba niepraktyczny jest...lepiej żeby to był fotelik do 18 kg, chociaż jak nam dalej dziecko będzie tak rosło to szybko i z takiego wyrośnie :-/
a czy są takie foteliki montowane i przodem i tyłem?

Odnośnie problemów z 0-13 z upchnięciem dziecka ;-) w zimowych ubrankach to producenci dobrych fotelików wymyślili świetny patent czyli śpiworki dedykowane, dzięki którym można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca i dobrze zapiąć dziecko w foteliku.

Wracając do wymiany fotelika to najlepiej było by jak najdłużej jeździć tyłem do kierunku w bezpiecznym foteliku. Tutaj oczywiście prym wiedzie BeSafe - najlepiej odwiedzić jakiś sklep stacjonarny w którym pracują certyfikowani specjaliści, którzy pomogą Pani dobrać odpowiedni, bezpieczny model.

Tak są foteliki tyłem i przodem do kierunku jazdy, ale najlepiej wybrać w Pani przypadku fotelik RWF skierowany tyłem do kierunku przez cały okres...

pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach
 
Witam, poszukuje informacji na temat fotelików dla starszych dzieci tyłem do kierunku jazdy czyli pewnie w kategorii 9-25 kg. Jak się zdążyłam zorientować nie ma fotelików tyłem do 36 kg. Znalazłam na szwedzkich stronach nastepujące foteliki które mozna zamówić do Polski:
Britax Max-Way
Axkid Kidzofix
Britax Multi-Tech 2
Maxi Cosi Mobi
Axkid Kidzone
Brio-Zento
No i teraz problem który jest najlepszy? najbezpieczniejszy (cena nie ma znaczenia). Coreczka jest wysoka 3 latka (102 cm 16 kg) i oprócz bezpieczeństwa zależy mi na jej maksymalnym komforcie podczas jazdy no i żeby jak najdłużej mogła jeździć tyłem. Obecnie używamy Besafe iZi Kid X3 ISOfix (0-18 kg) i jesteśmy bradzo zadowoleni, ale młodsza córka zaraz dostanie Besafa w spadku, więc szukamy większego fotelika dla starszej.
Będę wdzięczna za wszelkie porady, pozdrawiam serdecznie

Powyżej 18kg i nadal tyłem do kierunku - hmmm to rzeczywiście spory problem...

Najlepszy oczywiście będzie ten z najlepszym wynikiem w testach i dający się najstabilniej zamontować w aucie, ale to pewnie jest oczywiste.

Zamówić do Polski pewnie je można ale co w przypadku jeżeli fotelik nie będzie pasował do auta? Modele, które Pani wymieniła są rzeczywiście ciężko dostępne i pewnie znaleźć sklep, który ma je w swojej ofercie od ręki będzie graniczyło z cudem.

Ciekaw jestem co Państwo wybiorą - jak już zapadnie jakaś decyzja to koniecznie proszę napisać.

Pozdrawiam, powodzenia
 
Witajcie :)
Potrzebuję Waszej pomocy.
Czy ktoś posiada Vovlo v40 i fotelik Sunshine Kids Monterey ??
Nie mam możliwości obejrzenia w sklepie,bo posiadają tylko na zamówienie,a kanapy w volvo są "dziwne" i większość fotelików nie da się zapiąć stabilnie.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam - niestety ciężko zdalnie ocenić bo rzeczywiście V40 ma specyficzne kanapy, a nie pamiętam żadnego z klientów z tym autem, który montował by Sunshine Kids...

Jak już Pani coś wybierze to proszę podzielić się opinią.
 
Witam.
Zwracam się z prośbą do Pana o pomoc w wyborze fotelika.
Córeczk ma 3 lata - 98 cm i waży 15,5 kg.
Biorę pod uwagę 2 marki:
Romer Kid Plus, a może Kiddy Cruise Pro?
Samochód Focus 1999 r. Niedługo planowana zmiana na młodszy model. Bardzo dziękuję za pomoc. Mam mały mętlik w głowie. :-D

Witam, Romery "z reguły" (od reguł są wyjątki) pasują bardzo dobrze do forda focusa, więc proponuję dla wszelkiego spokoju zrobić przymiarkę i i wybrać Romera.
 
reklama
Witam
Ktoś pytał o Jane Exo 9-18kg
Fotelik może być , ale jazda z zamontowanym fotelikiem bez dziecka -MASAKRA, trzeszczy , stuka, piszczy , trudno wytrzymać.
Wg producenta to normalne bo fotelik ma regulację położeń. Szkoda że nie pokazali tego w filmikach reklamowych.
Ma ktoś podobnie ?
Ogólnie nie polecam nie po to wydałem tyle pieniędzy żeby mieć w samochodzie odgłosy jak w w kabinie starego KAMAZA z przyczepą ;)

:-D Przepraszam, ale nieźle się uśmiałem z Pana wypowiedzi :tak:

Szkoda, że za taką cenę uzyskali tak niską jakość... Dzięki za bardzo wartościową wypowiedź i rodzice, który też używają tego modelu proszeni są o zabranie głosu.

Przy okazji polecę nasz nowy sklep bezpieczne foteliki samochodowe - Bezpieczne-Foteliki.pl
 
Do góry