reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

W takim razie proszę o inf. co sprawia, że dziecko o wadze 15kg i sowitym wzroście w wieku 2-3 lat nie może jeździć w takim foteliku tj. 15-36kg. I w czym powinno jeździć dziecko w wieku 2-3 lat ważące dajmy na to 19kg bo zdaje się, że razem z wkładką w foteliku 9-36kg to już się nie zmieści ?
No i jeszcze jedno, bądź co bądź moje dziecko w przyszłości będzie na pewno bardzo wysokie, w takim razie żaden fotelik w niższej grupie wagowej - nie będzie w stanie ochronić jego głowy?

Witam - Pan Paweł Kurpiewski bardzo ciekawie to opisał w lekcji anatomii na swojej stronie (chodzi o różnice anatomiczne dziecka w różnym wieku):

fotelik.info/pl/art/po_co_ten_fotelik,11.html

Na forum już omawialiśmy dokładnie taki sam problem jak Pani (dziecko XXL 18kg, 18miesięcy) i zamieściłem odpowiedź Pana Pawła Kurpiewskiego z serwisu fotelik.info:

"Tak długo jak się da w 9-18, jak się nie da to nie ma wyjścia, trzeba przesadzać do dobrego 15-36, który wymusza przebieg p. biodrowego płasko po wierchu ud nie obciążając miednicy."

Odnośnie ostatniego pytania: niekoniecznie, należy udać się do sklepu oferującego bogaty wachlarz bezpiecznych modeli i wybrać taki, który będzie miał możliwie najwyższą opcję regulacji wysokości zagłówka z prowadnicą pasa barkowego.

Pozdrawiam!
 
reklama
Bardzo proszę o opinię Pana e- foteliki
Chodzi mi o takie zagadnienie:
Stoje przed wyborem fotelika 9-18 lub 9 do 25(36).
Mam renault thalia. Bardzo podobały mi sie foteliki tyłem do kierunku jazdy ale żaden nie pasuje :-(
jednak znalazłam fotelik britax maxway na stronach zagraniczntch. Wg opinii uzytkowników pasowałby do clio(czyli thalii też) ale wiadomo że import z zagranicy to jakiś kłopot...
Rozważam więc także Cybex Pallas 2 z osłoną.
I tu mam wątpliwość- czy osłona jest porównywalnie bezpieczna jak jazda tyłem? Bo czytałam ze dziecko do 3 roku życia w wyniku zderzenia przodem w tradycyjnych pasach praktycznie zawsze ma urazy kręgosłupa szyjnego (lub traci życie). Jazda tyłem zabezpiecza ale osłona? I tu jest też zagadnienia urazów twarzoczaszki w wyniku uderzenia w osłonę- ale o tym nigdzie nic nie moge znaleźć. Jeśli mógłby Pan jakoś rozjaśnić moje wątpliwości to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Witam, fotelik tyłem do kierunku z zagranicy w ciemno - chyba nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. (powodów dużo). Czy osłona jest porównywalnie bezpieczna jak jazda tyłem? Wg ADAC foteliki tyłem i przodem potrafią łapać 4 gwiazdki w crashu więc teoretycznie porównywalne chodź praktycznie nieporównywalne :)
Zawsze siły lepiej rozłożą się na całej powierzchni fotelika w rwf niż w przypadku fotelika przodem do kierunku ale idąc dalej gdybaniem to jak dostaniemy mocno na światłach w tył auta to sytuacja diametralnie się zmienia itd itd itd ;-)

Cybex Pallas, Pallas 2, i Pallas 2 Fix to dobre 4 gwiazdkowe produkty chodź wiem, że mają swoich przeciwników.

Co do urazów twarzoczaszkowych możemy tylko gdybać, ale patrząc na film z naszej strony nie widać tam zbytniej dramaturgii w tej materii:
[video=youtube;tlenDykaJ0A]http://www.youtube.com/watch?v=tlenDykaJ0A[/video]

Pozdrawiam serdecznie
 
w sobotę jadę na przymiarkę
napiszę co i jak...
sprzedawca mocno odradza pallasa i zachwala casualplay protector ale nie zwykły tylko jakąś nowość " MULTI" 9-36 też z osłona biodrową. sam protector ma dobre noty w ADAC ale ta nowość oczywiście nie testowana co w obliczu faktu, że firmie zdarzały się wpadki przekreśla szanse zakupu.

Witam ponownie, bardzo dobrze, że jedzie Pan na przymiarki. Wpadki zdarzają się nawet najlepszym ot np Maxi Cosi Tobi dostał kiedyś od ADACu po pupie bo zbytnio oszczędzili, więc błąd poprawili i mają 4 gwiazdki. Mimo wszystko dopóki taka nowość z firmy, która miewa wpadki nie wpadnie do adacu to może rzeczywiście lepiej spojrzeć na coś sprawdzonego.

Czekamy na relację z przymiarek, powodzenia, pzdr
 
Gorąca prośba do Pana z e-foteliki o odp :-)

Nasz synek skończył 8 miesięcy, waży ponad 9 kg. Nadal używamy fotelika Maxi Cosi citi 0-13 kg. Zamierzamy kupić fotelik 9-18 kg, gdyż w obecnym robi mu się już ciasno, poza tym nóżki zaczynają wystawać.
Widzieliśmy testy na stronie fotelik.info i zastanawiamy się nad którymś z fotelików z systemem isofix:
BeBe Confort Iseos Safe Side Isofix
HTS Besafe iZi Comfort X3 Isofix
Maxi-Cosi Priorifix Isofix
Roemer Safefix Plus bądź Safefix Plus TT

Który z nich poleciłby Pan? A może jakiś całkiem inny? Oczywiście zależy nam na bezpieczeństwie dziecka.
Fotelik byłby montowany w vw passat z 2006 r. (ma system isofix). Czy orientuje się Pan który z nich najbardziej by pasował do kanapy?

Będę wdzięczna za pomoc.
 
Witam ponownie, bardzo dobrze, że jedzie Pan na przymiarki. Wpadki zdarzają się nawet najlepszym ot np Maxi Cosi Tobi dostał kiedyś od ADACu po pupie bo zbytnio oszczędzili, więc błąd poprawili i mają 4 gwiazdki. Mimo wszystko dopóki taka nowość z firmy, która miewa wpadki nie wpadnie do adacu to może rzeczywiście lepiej spojrzeć na coś sprawdzonego.

Czekamy na relację z przymiarek, powodzenia, pzdr


No i jestem po przymiarce...

Dla przypomnienia - szukam bezpiecznego fotelik 9-36 do Golfa V z 2006 roku - wstępnie Cybex Pallas 2 fix
dla 2 letniej córki mającej 13 kg i 88 cm.
Podsumowanie:
- Kiddy Guardian - do kanapy pasuje, sprawia solidne wrażenie i tapicerka też wydaje się ok ale jest nico wąski dla córki
- Cybex Pallas 2 fix - do kanapy pasuje, wydaje się bardziej styropianowy od Kiddy ale jest nieco szerszy, i posiada delikatną regulację odchylenia samego zagłówka co przy minimalnej możliwości regulacji oparcia do pozycji leżącej we wszystkich fotelikach grupy 9-36 daje w mojej opinii dodatkowa szansę na to że główka dziecka nie będzie opadała i pozostanie zawsze w bezpiecznej strefie oraz namiastkę komfortu w trakcie snu w długiej podróży
- CasualPlay Multi Protector - sztywna konstrukcja, jeszcze obszerniejszy od Kiddy i Cybexa, największy stopień regulacji oparcia, patent z regulowanym - wysuwanym siedziskiem żeby lepiej podpierać uda, inne ukształtowanie przedniej osłony (poduchy) - jest niższa!!! W mojej opinii będzie ciekawą alternatywą po dobrym zaliczeniu testów w ADAC ale do tego czasu nie będę ryzykował a drugi fotelik potrzebuję na już.

Mój wybór - Cybeż Pallas 2 fix - choć obawy a akceptację córki pozostają bo co innego 30 s. w sklepie a co innego 6 - 8 godzin w samochodzie. Na szczęście jest jeszcze stary poczciwy Tobi.

Ps. Czy ktoś spotkał sie z propozycją zakupu podkładki antypotowej do fotelika. Prostokątny kawałek materiału ma strukturę plastra miodu, który ugina się pod ciężarem dziecka pozostawiając jednak minimalną przestrzeń wentylacyjną?
 
reklama

Przepraszam za zwłokę ale TVN wyemitował materiał o fotelikach w związku z czym mieliśmy bardzo gorący okres :-D

Wracając do Pani pytania to znalazłem zdjęcie kanapy Mazdy 3 2009:
C23480214_4.jpg


Sam profil kanapy wydaje się być teoretycznie, zdalnie ok co wypada zweryfikować przymiarką, natomiast zamek pasów bezpieczeństwa wychodzący z kanapy ma dosyć długą taśmę i może próbować wchodzić do fotelika co jest nie wskazane. Zamek z tym pasem można obrócić do 3 razy żeby go skrócić, ale warto to wszystko wykonać i sprawdzić pod okiem fachowca.
 
Do góry