reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam ,

wkrótce ma mi się urodzić dziecko w związku z tym poszukuję bezpiecznego fotelika 0+. Skłaniam się ku zakupowi jednego z trzech fotelików (lecz jestem otwarty na inne sugestie) Maxi-Cosi Citi, Maxi-Cosi Cabrio Fix i Cybex Aton (ewentualnie jeśli nie różni się bezpieczeństwem Basic Aton). Niestety w samochodzie nie posiadam ISOFIX-a.
Maxi-Cosi cieszy się większą popularnością wśród znajomych natomiast Cybex wizualnie budzi moje większe zaufanie.
Bardzo proszę o radę co kupić. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam serdecznie - chwilka minęła, może dziecko już się urodziło? ;-)

Odnośnie pytania to wg mojej opinii Aton (nie basic) jest naprawdę wysoko postawioną poprzeczką dla konkurencji i ja zdecydowałbym się na niego...

Zamiast gdybać proszę zobaczyć dużą liczbę filmów z crash testu >> cybex aton

Na samym dole opisu znajdzie Pan crash testy ADAC.

Pozdrawiam
 
reklama
Trudno wymagać od polskiego fotelika żeby miał ocenę Niemieckiej Federacji Konsumenckiej.
Z tego co się orientuje te foteliki mają ocenę Polskiego Przemysłowego Instytutu Motoryzacji który jest w naszym kraju odpowiedzialny za takie sprawy. No i ich testy można znaleźć na youtube.
W dodatku jako jedyny ma te pasy krzyżowe jak na rajdach i jest produkowany w Polsce a nie jak wiele innych w ChRL.
To chyba takie przekonanie z PRL, że co zachodnie, niemieckie to lepsze.
Tylko po nie wiem dlaczego my sami sobie robimy kuku promując testy niemieckiej instytucji która nawet nie zadała sobie trudu żeby brać do testów produkty sprzedawane w Polsce (aby być w tabelach ADAC foteliki muszą mieć spora sprzedaż w Niemczech a Niemcy nie kupują niczego bez ADAC, a juz na pewno nie polskie foteliki bo oni promują swoje produkty w przeciwieństwie do nas).
Może warto zrobić jakis lobbing żeby przetestowali foteliki które maja sporą sprzedaż w Polsce a nie tylko w Niemczech?
W dodatku niektóre z firm mające wysokie noty w testach sponsorują ADAC....
Ja po przejrzeniu setek opisów, forów i testów stwierdziłam, że nie warto przepłacać za jakieś niemieckie gwiazdki.
To jakieś szaleństwo, zwłaszcza, że polska firma ma naprawdę niezłe rozwiązania techniczne a moje dzieciaki nigdy się nie skarżyły.

Zgadzam się z tym, że należy promować Polskie produkty i życzę firmie Ramatti jak najlepiej, być może test w ADAC wyszedł by im całkiem dobrze, ale to wszystko tylko domysły i niestety Polskim insytutom bardzo daleko do ADACu...
 
Witam :)
Jestem w trakcie poszukiwania fotelika.
Córka ma 4 lata, mierzy 100 cm i waży 15 kg.
Myślałam o zakupie fotelika z przedziału 15 - 36 kg.
Moją uwagę zwróciły następujące modele:
1. Cybex Solution X
2. Recaro Milano
3. Maxi Cosi Rodi Air Protect
4. Roemer Kid, Kid Plus, Kid SICT
Jednak po obejrzeniu filmów z crash testów, zastanawiam się czy Recaro Milano lub Cybex zasługują na ocenę, którą otrzymały ( 4 za bezpieczeństwo )... A może inaczej: dlaczego taka ocenę otrzymały, co bierze się pod uwagę wydając takie oceny?
Oto filmiki:
Recaro Milano: Recaro Milano crash test od e-FOTELIKI.pl - YouTube
Cybex Solution X :Cybex Solution X Crash-test - front impact - right view - YouTube

Myślę, że nikt w Polsce nie udzieli lepszej odpowiedzi niż Pan Paweł Kurpiewski z serwisu fotelik.info

Gorąco polecam lekture:
fotelik.info/pl/news/jak-odnosic-sie-do-filmow-z-crash-testow,273.html

Pozdrawiam
 
Takie osoby też czasem mają urlopy...;)

:-D Dzięki za uspokojenie forumowiczów :tak:

Niestety póki co urlopu nie widziałem od lat, niestety masa obowiązków czasem wyklucza przez pewien okres moją aktywność na forum, ale zawsze wracałem i będę wracał...

Mimo wszystko gorąco polecam serwis fotelik.info - tam wszyscy rodzice mogą znaleźć większość odpowiedzi na zadawane pytania.

pozdrawiam
 
Witam,
gdzie Pan ekspert? doczekamy się jakiś podpowiedzi?
Poszukuje fotelika dla starszej córy, byłam zdecydowana na jakiś fotelik z grupy 9-25 kg tyłem do kierunku jazdy, ale studiuje te wyniki ADAC i najwyższa ocena to 2 :( Co bezpieczniejsze - fotelik tyłem do kierunku z niższą oceną (np. Britax Multi-Tech z oceną 2) czy przodem z wyższą (np. Besafe Izi Up X3 Isofix z oceną 4), mam mętlik :( proszę o pomoc :)

Bezpieczniejsze 4 gwiazdki przodem czy 2 tyłem ? Oczywiście 4 przodem ;-) w sytuacji w której fotelik jest odpowiednio dobrany do auta oraz dziecko kwalifikuje się wiekiem oraz wagą do jazdy przodem do kierunku jazdy.
 
Do AniaSm:
Wiem, że to jest ten sam fotelik co Bebe Confort Axiss. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma za wiele opinii na jego temat.
Poza tym główna część mojego pytania dotyczyła pasów.
 
reklama
Witam,
Moje dziecko ma 9 miesięcy i waży już 10 kg , obecnie używamy fotelika 0-13kg Deltim Grillo.
Pomimo tego, że wagowo fotelik jest „dobry” to córka ledwo się w nim mieści – nogi podchodzą do góry siedzenia.
Proszę o pomoc w wyborze fotelika z grupy 9-18kg. Mamy mercedesa E klasę bez isofixa rocznik 96, ze skórzanymi siedzeniami (to też utrudnia mi wybór) . Waham się pomiędzy modelami :
Maxi cosi priori
Maxi cosi tobi
Romer king plus – chyba najbardziej mi się podoba ale za priori przemawia niższa cena.
Z góry dziękuję za pomoc.

Witam, nogi w górze w fotelikach 0-13 to żaden problem - po prostu dziecku jest trochę mniej wygodnie... Najważniejsza jest główka oraz waga i wiek. Żeby dziecko mogło jeździć w foteliku przodem do kierunku z kolejnej grupy wagowej musi już samodzielnie siedzieć oraz utrzymywać główkę. (im dłużej tyłem tym lepiej).

Mercedes ma nisko osadzone zamki pasów więc teoretycznie King Plus ma szansę być tam stabilny ale zawsze najelpiej dokonać przymiarki przed zakupem.

Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry