reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Gorąca prośba do Pana z e-foteliki o odp :-)

Nasz synek skończył 8 miesięcy, waży ponad 9 kg. Nadal używamy fotelika Maxi Cosi citi 0-13 kg. Zamierzamy kupić fotelik 9-18 kg, gdyż w obecnym robi mu się już ciasno, poza tym nóżki zaczynają wystawać.
Widzieliśmy testy na stronie fotelik.info i zastanawiamy się nad którymś z fotelików z systemem isofix:
BeBe Confort Iseos Safe Side Isofix
HTS Besafe iZi Comfort X3 Isofix
Maxi Cosi Priori
Roemer Safefix Plus bądź Safefix Plus TT

Który z nich poleciłby Pan? A może jakiś całkiem inny? Oczywiście zależy nam na bezpieczeństwie dziecka.
Fotelik byłby montowany w vw passat z 2006 r. (ma system isofix). Czy orientuje się Pan który z nich najbardziej by pasował do kanapy?

Będę wdzięczna za pomoc.

Priori to już z lekka zabytek, ale to całkiem niezły model
Bebe nie znam
Besafe, jeżeli przodem to wolę Romera (jak tyłem to Besafe)
Safefixy są świetne.
Jest jeszcze Duo plus no i tegoroczna gwiazda Romer Trifix.

Wszystko w zależności od tego czy w tym passacie jest Top Tether?

pozdrawiam
 
reklama
Witam, chciałam podziękować za pomoc i rady przy wyborze fotelika.
Synek ma 2,5 roku, ale waży już 18kg, więc konieczna była zmiana na fotelik z przedziału 15-36kg.
Oglądaliśmy Recaro Milano, Romer Kid Plus Sict i Sunshine Kids Monterey. Ostatecznie po przymierzeniu wszystkich do auta fotelik wybrał synek- w żadnym mu się tak dobrze nie siedziało jak w Romerze.
Muszę przyznać, że ja także jestem nim zachwycona.

Przy okazji dziękuję, za szybką i bezproblemową transakcję na e-foteliki.pl
 
No i jestem po przymiarce...

Dla przypomnienia - szukam bezpiecznego fotelik 9-36 do Golfa V z 2006 roku - wstępnie Cybex Pallas 2 fix
dla 2 letniej córki mającej 13 kg i 88 cm.
Podsumowanie:
- Kiddy Guardian - do kanapy pasuje, sprawia solidne wrażenie i tapicerka też wydaje się ok ale jest nico wąski dla córki
- Cybex Pallas 2 fix - do kanapy pasuje, wydaje się bardziej styropianowy od Kiddy ale jest nieco szerszy, i posiada delikatną regulację odchylenia samego zagłówka co przy minimalnej możliwości regulacji oparcia do pozycji leżącej we wszystkich fotelikach grupy 9-36 daje w mojej opinii dodatkowa szansę na to że główka dziecka nie będzie opadała i pozostanie zawsze w bezpiecznej strefie oraz namiastkę komfortu w trakcie snu w długiej podróży
- CasualPlay Multi Protector - sztywna konstrukcja, jeszcze obszerniejszy od Kiddy i Cybexa, największy stopień regulacji oparcia, patent z regulowanym - wysuwanym siedziskiem żeby lepiej podpierać uda, inne ukształtowanie przedniej osłony (poduchy) - jest niższa!!! W mojej opinii będzie ciekawą alternatywą po dobrym zaliczeniu testów w ADAC ale do tego czasu nie będę ryzykował a drugi fotelik potrzebuję na już.

Mój wybór - Cybeż Pallas 2 fix - choć obawy a akceptację córki pozostają bo co innego 30 s. w sklepie a co innego 6 - 8 godzin w samochodzie. Na szczęście jest jeszcze stary poczciwy Tobi.

Ps. Czy ktoś spotkał sie z propozycją zakupu podkładki antypotowej do fotelika. Prostokątny kawałek materiału ma strukturę plastra miodu, który ugina się pod ciężarem dziecka pozostawiając jednak minimalną przestrzeń wentylacyjną?

Bardzo dziękuję za pamięć i ciekawą relację oraz opinię. Odnośnie propozycji wkładek antypotowych to raczej nie używałbym niczego co nie jest produkowane przez danego producenta jako akcesoria do danego modelu. Gdybając np przy wypadku odpukać taka wkładka może wpaść w poślizg i nadać jakieś przyśpieszenie ciału dziecka co nie jest porządanym efektem. Oczywiście tylko gdybam..

Pozdrawiam i życzę samych bezpiecznych i udanych podróży.
 
Który będzie lepszy Romer King Plus czy Cybex Pallas 2-fix? Zakładając, że dziecko akceptuje poduchę z przodu.

Oba modele są 4 gwiazdkowe jednak z reguły lepiej przechodzić przez wszystkie kategorie wagowe po kolei. King Plus to już weteran bezpieczeństwa, komfortu itd itp jeżeli pasuje do auta to ja zawsze jestem za nim.
Pallas ma natomiast szereg innowacyjnych rozwiązań jak np zagłówek z 3 stopniową regulacją odchylenia, impact shield, który pozwala zmniejszyć i lepiej rozłożyć siły podczas wypadku.

Najlepiej przymierzyć oba fotele do auta, dziecko do foteli i samemu wybrać :tak:
 
Witam, chciałam podziękować za pomoc i rady przy wyborze fotelika.
Synek ma 2,5 roku, ale waży już 18kg, więc konieczna była zmiana na fotelik z przedziału 15-36kg.
Oglądaliśmy Recaro Milano, Romer Kid Plus Sict i Sunshine Kids Monterey. Ostatecznie po przymierzeniu wszystkich do auta fotelik wybrał synek- w żadnym mu się tak dobrze nie siedziało jak w Romerze.
Muszę przyznać, że ja także jestem nim zachwycona.

Przymiarki są zawsze najlepsze - bardzo się cieszę, że są Państwo zadowoleni z wyboru oraz życzę samych bezpiecznych podróży! ;-)
 
Priori to już z lekka zabytek, ale to całkiem niezły model
Bebe nie znam
Besafe, jeżeli przodem to wolę Romera (jak tyłem to Besafe)
Safefixy są świetne.
Jest jeszcze Duo plus no i tegoroczna gwiazda Romer Trifix.

Wszystko w zależności od tego czy w tym passacie jest Top Tether?

pozdrawiam

Witam,

Dziękuję.
To passat b6 w wersji highline, ale nie ma tam top tether.
Chodzi o fotelik przodem do kierunku jazdy.
 
Witam serdecznie wszystkich,jestem ojcem 6 miesiecznego Michałka i jak większość rodziców stanąłem przed wyborem fotelika dla mojego królewicza.Jak to w dobie kryzysu mój portfel jest skromny a ceny fotelików przyprawiają mnie o zawrót głowy,kiedy oglądam ich ceny.Wiem,że nie da się kupić tanio bezpiecznego fotelika za małe pieniądze i jest to dla mnie duży problem.Mój syn waży 9.5 kg i ma 74 cm wzrostu.Chciałbym prosić o pomoc w słusznym wyborze,bo powiem szczerze nie stać mnie na zakup fotela za 800 zł,dodam że posiadam auto volvo v 40 z 1998r.Z góry dziękuję wszystkim osobą chętnym mi doradzić i serdecznie pozdrawiam.
 
Witam wszystkich. Przepraszam ,że pójdę na skróty i nie przeczytam wszystkich stron postów w tym temacie ,ale czy będzie Pan specjalista uprzejmy i wypowie się na temat fotelików Recaro. Może nie rzuciło mi się spacjalnie w oczyale nie widziłam zbyt wielu zwolenników tej marki :happy: Z góry dziękuje za opinię.
 
Kupiliśmy Romer King Plus, czy pasuje - nie wiem, nie znam się. Sprzedawca zamontował, więc chyba pasuje.
... ale warto to wszystko wykonać i sprawdzić pod okiem fachowca.
Gdzie takich u nas w mieście zaleźć? Chcieli sprzedać bez wcześniejszego mierzenia, bo przecież do wszystkich pasuje.

Proszę mi jeszcze podpowiedzieć czy ten pas ma być tak poskręcany? Próbowaliśmy go wyprostować, ale po naciągnięciu tak się marszczy.
dsc4146vp.jpg

Shot at 2012-04-13
dsc4142b.jpg

Shot at 2012-04-13

To jest fotelik Romer King Plus w Mazda 3 Bl 2009
 
reklama
Do góry