reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
ja zaplacilam 646, za zalozenie nie placilam...poszlam dos wojej ginekolozki do przychodni NFZ i nic mnie to nie kosztowalo. jeden wydatek to sporo....ale miesiecznie wychodzi nie wiele ponad 10zl wiec jeden z tanszych srodkow anty....
 
reklama
hej dziewczyny... biorę tabletki antykoncepcyjne już od roku prawie... i teraz nie mogłam wziąść tabletki antykoncepcyjnej i opusciłam juz dwie jak mam zaczac znow brac tab. dostałam własnie okres czy teraz mam czekac do kolejnego i zaczac brac z pierwszym dniem.
 
bierzesz normalnie tak samo jakbys ich nie zapomniala ale oczywiscie przez najblizszych 7 dni dodatkowe zabezpieczenie musisz stosowac. Co do brania pominietej tabletki to slyszalam rozne opinie najlepiej jest sie stosowac do rad zalaczonych w ulotce, w moim przypadku jak bralam stediril30 to byla informacja aby nie "dobierac" pominietej tabletki, wiec jej nie bralam i lecialam dalej. Jak teraz bedziesz miala okres to wez nastepne opakowanie w tym dniu, w ktorym bralas zazwyczaj, czy dalej lecisz normalym ciagiem.;-)
 
a ja się właśnie zastanawiam nad Mireną. Mój gin krzyknął 1200 pln za założenie w znieczuleniu ogólnym. Mówił coś o tym, że musi założyć w znieczuleniu bo nie rodziłam naturalnie - miałam dwie cesarki.
Przewertowałam cały temat i sama juz nie wiem. Mam się do niego udac z poczatkiem stycznia, póki co dostałam Azalie a tydzien po przyjęciu pierwszej pigułki zaczęłam plamić, teraz to już normalnie wygląda jak krwawienie miesięczne - 7 tyg. po porodzie... masakra jakaś... niby w ulotce pisze, że mogą być "obfite plamienia czasem wymagające podpaski" ale mi to wygląda na menstruacje... :wściekła/y:
Chyba poszukam jeszcze jakiegoś innego gina do konsultacji...:eek:
 
Abeja ja na Twoim miejscu poszłabym na konsultacje:tak::tak: Ja założyłam sobie Mirene hmmm 9 miesiecy temu i po prostu rewelka:-D:-D Założenie trwało może 30 sek i nic nie bolało:rofl2::rofl2::rofl2: Unormowanie cykli trwało u mnie 5 miesięcy;-) ale teraz @ to pikuś:-p wystarczy zwykła wkładka higieniczna:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Ja obecnie biore tabletki Azalia, można je stosować karmiąc piersią a są tańsze niż cerazette, skutki uboczne: większy apetyt, mniejsze libido :-( ale przy cerazete było tak samo!
 
reklama
Jak poszlam pierwszy raz po tabletki to lekarz przespiasl mi microgynon bez zadnego wywiadu i badan...mialam wtedy 20 lat...Pozniej u innego ginekologa poprosilam o inne i takie dostalam...
Pozniej u jeszcze innego (w Niemczech) poprosilam o valette (polski odpowiednik jeanine) i dostalam...jakos specjalnych badan mi zaden z tych lekarzy nie robil...

Chyba trafialam na niekompetentnych lekarzy...pacjentka-recepta-dowidzenia-nastepna;-)

A nie sadze by lekarz mial prawo mnie ''opieprzac'' za cokolwiek :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry