reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Hej dziewczyna ja mieszkam w Irlandii i tu jest Mirena za darmo :tak: ale zakładałam ja w Polsce bo tu jakoś lekarzom nie wierze :-D mam ją 2miesiące nie narzekam czuję się z nią ok plamie ale do 6miesięcy to niby normalne:-D Koleżanka założyła sobie ją tutaj w szpitalu musiała zostać na dobę paranoja u nas założenie trwa 10min.ale najlepsze jest to że lekarz w Polsce bo zbadaniu powiedział że ma zle założoną za wysoko i do tego jeszcze trochę a by jej macice przebili :szok: no i kobieta która nie rodziła naturalnie nie powinna mieć Mireny czy to prawda to nie wiem;-)pozdrawiam
 
reklama
bralam microgynon ok 3 lat, bez skutkow ubocznych naszczescie. waga w granicach normy. libido tez nie ucierpialo. Male problemy z zajsciem w ciaze po odstawieniu tabl (2 lata z tego pol roku intensywnych staran) wynikaly z hierprolaktynemii.
i tez moja skromna uwaga- jak chcecie poznac skutki uboczne/ wskazania/ przeciwwskazania konkretnych pigulek pytajcie przede wszystkim swoich ginekologow i opierajcie sie przy wyborach na opiniach specjalistow.
 
Właśnie dostałam zalecenie od lekarza żeby brać microgynon 21 przez 3 cykle.
Powód : przerośnięte pęcherzyki , które powinny pęknąć , ale niestety nie pękły i zostały na jajnikach. Tabletki te silniej działają na jajniki i mają pomóc pozbyć się tych torbieli .
Czy któraś z WAS brała je w takim celu ?
Czy były efekty ?
Proszę o odpowiedzi , bo jeśli miałyby nie działać , to nie chce brać ANTY.

w Polsce nie wolno tak poprostu przeprowadzac eksperymentow medycznych na pacjentach- jesli Twoj lek zalecil Ci branie tych tabl w takim celu tzn ze badania kliniczne na setkach/ tysiacach kobiet z podobnym problemem jak Twoj potwierdzily jego skutecznosc. Pewnie byly tez przypadki w ktorych sie nie sprawdzil ale pamietajcie cala medycyna to statystyka. Takze to, ze ktos Ci tu odpowie, ze nie zadzialaly to naprawde nie znaczy, ze u Ciebie tez nie zadzialaja. i odwrotnie to, ze u trzech dziewczyn z bb okaza sie skuteczne nie da ci wcale gwarancji, ze u Ciebie tak bedzie. Nie wiem, czy nie zamotalam za bardzo.. w kazdym razie moim skomnym zdaniem to z decyzja lek powinnas sie liczyc a nie ze "statystyka" z babyboom.
 
Od niedawna biorę Mercilon. Czuję się po nich w porządku. Nie przytyłam. Nudności miałam tylko pierwsze dwa dni. Od środy biorę antybiotyk (Taromentin), bo mam anginę. Czy ten antybiotyk może obniżać działanie proszków? Czy wogóle antybiotyki mogą obniżać ich działanie? Kolejna sprawa która mnie zastanawia to to że od jakiś 5 lat kręcą mi się włosy. Wyglądały jakbym co dopiero zdjęła wałki z głowy, a wystarczyła głupia pianka do włosów. Niestety od jakiegoś czasu stały się prawie proste. Zastanawiam się czy może to być zasługa proszków? Co o tym sądzicie? Czy któraś z Was tak miała?
 
Jestem ciekaw bo dopiero niedawno ginekolog polecił mi własnie ten środek. Silikonowy krążek dopochwowy zakłada sie go na 3 tygodnie potem na tydzień wyjmuje (jak przy tabletkach) i znów zakłada sie nowy. Dostałam krązek przez moja sklerozę zdarzało się że tabletki zostawały w listku :D stosuje któras oprócz mnie? not teraz to nie stosuje bo zafasolkowana jestem ale ciekawość mnie zżera :D
 
Witam,
też barałam Mercilon przez jakieś 1,5 roku i na początku było wszystko ok, tzn, przez jakiś miesiąc. Później przytyłam w niesamowitym tempie ok. 10 kg!! Muszę dodać, że mój tryb życia się nie zmienił, byłam aktywna i jadłam zawsze tyle samo:) wystaczyło, że zmieniłam tabletki i w ciągu miesiąca zrzuciłam zbędne kilogramy. Teraz tylko żałuję, że nie zmieniłam ich wcześniej...:confused:
No ale na każdą z Nas każde tabletki będą inaczej działać...:)
 
YASMIN:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:, skutki uboczne mialam fatalne min. nadpobudliwosc, depresja, nadmierne wypadanie wlosow, zmniejszenie obwodu w biuscie, zatrzymanie wody w organizmie, calkowity spadek libido, najlepiej zanim gin przepisze tabletki nalezy wykonac badania przede wszystkim watrobowe, o tym dowiedzialam sie rowniez po fakcie, ale ja wam dziewczyny zycze aby te tabletki sluzyly jak najlepiej.
 
reklama
a może tak spokojniej? nowa tu jestem... nie znalazłam to utworzyłam... ale zdecydowanie się wypisuje bo próbuje niesmiało nawiązać jakowes kontakty i na razie się nie udaje bo jakbym była niewidzialna ale jesli chodzi o krzyk czyli zrypki to zaraz ktos się znajdzie... przecież mozna milej mnie potraktowac a potem usunąć?
 
Do góry