reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Ja za swoją wkładkę zapłaciłam 1350 zł następna wizyta była gratis i też trwało to dosłownie chwilkę.
Tylko ja jakoś nie mogę się ze swoją Mireną "zaprzyjaźnić".
Od maja praktycznie na okrągło plamię.
A miało być tak pięknie.Brałam już antybiotyk,hormony i tylko na czas ich brania miałam spokój.
Po 4 tyg. plamieniu miałam 3 tyg. spokoju i dziś znowu się zaczęło.:crazy:
Nie wiem o co chodzi i ostatnio zaczynam rozważać czy jej jednak nie usunąć.
Wygodna jest tylko pod względem antykoncepcji tak jak dla mnie bo ja tabl. brać nie mogę.
Po nowym roku pójdę jeszcze raz do ginekologa i z nim pogadam.
 
reklama
oj, ja też nigdy nie doczekałam się jakiegoś głębszego wywiadu, nigdy nie zaproponowano mi żadnych badań hormonalnych celem doboru najodpowiedniejszych pigułek. Przypisanie odbywało się metodą prób i błędów, co było koszmarne (pigułki- depresja - zmiana - pigułki - niepokojący wzrost wagi - zmiana - pigułki - trzy miesiączki w miesiącu - zmiana; pigułki - zanik libido - zmiana...)

aktualnie, po drugiej ciąży, przyjmuję cerazette. Moja skóra zaczęła szaleć (pryszcze:-():zawstydzona/y:.
 
Mi również nikt nigdy żadnego wywiadu nie robił,po drugiej ciąży gin spytał,czy karmię piersią i przepisał mi Cerazette.Narazie jest o.k,ale przyjęłam dopiero jedno opakowanie :tak::tak::tak:
 
Można u mężczyzn podwiązać nasieniowody i ponoć jest to proces odwracalny ale ponoć taki facet zachowuje się jak kastrat i nie ma 100% pewności że uda się to odwrócić.

Ja też nigdy nie miałam robionych badań w celu dobrania tabletek. Od początku brałam Stediril 30 i trafione w 10 były a teraz po ciąży i karmieniu poprosiłam o plastry Evra i nie jest mi źle. A i owszem skutki uboczne jak zmniejszone libido i lekka huśtawka nastrojów mam ale coś za coś - nikt nigdy nie dobierze wam tabletek idealnie bo każda by musiała mieć idealnie dawkę dostosowaną pod siebie a tak się nie da. Nie ma cudów w farmakologii - jesr szara rzeczywistość.
 
Też nie miałam badań, przez co po 4 tyg od porodu ginka przepisała mi yasminelle - zaczęłam je brać, zaczął się okres... który trwał miesiąc.
Poza tym wątroba mi się powiększyła i miałam skurcze łydek.

Później dowiedziłam innego gina i dowiedziałam się, że hormony nie są dla mnie. Wątroba.

No cóż, jadę na gumach i globulkach, poza tym wyliczam dni płodne i owulację (owulacja to pikuś bo w tym czasie mam lekkie skurcze macicy), jakoś to się kręci.
 
Czesc,mam 22 lata i biore mercilon od 3 lat....na samym poczatku czulam sie fantastycznie,z czasem coraz gorzej.Obecnie jak widze tabletke i pomysle sobie ze musze ja zjesc,okropnie chce mi sie wymiotowac.Czasami budze sie w nocy z odruchami wymiotnymi,i naprawde bardzo ale bardzo spadlo mi libido.....
 
kayushia ja też brałam mercilon przez dłuższy czas i nie czułam się po nich najlepiej. Idź do gina i zmień te tabletki. Najlepiej wspominam czasy Harmonetu.
 
Mi ostatnio moja ginka zapisała Yasmin. To moje pierwsze tabletki...czekam teraz na okres żeby zacząć je brać.

Stosuje je może któraś z Was?

Uprzedziła mnie, że na początku mogą pojawić się plamienia, ale powiedziała, że jak będą trwały długo, lub będę się źle czuła to mam przyjść.
Mówiła też, że mają mało hormonów i po nich nie przytyję i nie powinnam mieć problemów z cerą...

Zobaczymy...trochę się boję.
 
reklama
Mi właśnie moja ginka zapisała Yasmin i czekam na miesiączkę by zacząć je brać.

Mam trochę wątpliwości bo to moje pierwsze tabletki...

Lekarz mówiła mi właśnie, że nie powodują tycia ani problemów skórnych. Jak będę się źle czuła przez dłuższy czas to mam przyjść.
Podobno też plamienie podczas brania pierwszego opakowania jest normalne...

Zobaczymy jak będzie...
 
Do góry