reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
hehe mam teraz podobna sytuacje. Biore microgynon. Wczesniej bralam ok 4 miesiecy odstawilam i sposowalismy metody naturalne czyli w naszym przypadku stosunek przerywany przez ok rok czasu, okres mialam w miare regularnie, wahal sie do tygodnia, ale to normalne (praca, klimat, stres) ostatnio @ nie mialam przez prawie 2 miesiace, zaczelam sie niepokoic, poszlam do ginekologa ale nie powiedziala mi ze jestemw ciazy, zbadala i stwierdzila ze wszystko ok. 2 tyg po wizycie dostalam @ i zaczelam brac znowu microgynon. tydzien przed skonczeniem sie pierwszego opakowania dostalam tak jakby @, na poczatku w malych ilosciach a potem coraz wiecej i wiecej. Dodam ze normalny @ mam przez ok 5 dni a to ciagnelo sie przez 7 i to podczas brania tabletek, w momencie kiedy byla ta 7 dniowa przerwa nic juz nie bylo. Zastanawiam sie czy w ciazy nie jestem dlatego musze jak najszybciej zrobic test. Nie wzielam nastepnego opakowania tabsow bo wiem ze ingerencja hormonalna podczas ciazy nie jest zbyt wskazana. Teraz mam bole brzucha czego nigdy nie mialam w zwykly dzien bez @. i co zrobic z tym fantem?brac czy nie brac tych tabletek? strasznie sie boje bo gdybym byla w ciazy nie tylko tabletki moga zaszkodzic ale i moja fizyczna praca ktora jest bardzo ciezka.
 
reklama
Stosunek przerywany to nie Naturalne Metody. :-) Metody Rozpoznawania Płodności to metody objawowo-termiczne związane z pomiarem PTC i obserwacją śluzu szyjkowego i szyjki macicy. Filozofia NPR związana jest również z zachowanie czasowej wstrzemięźliwości od pełnego współżycia w celu zapobiegania nieplanowanemu poczęciu. Zgodnie z wynikami badań coitus interruptus jest metodą wyjątkowo zawodną.
Gdybyś mierzyła temperaturę i obserwowała śluz to zapewne okazałoby się, ze przydażył Ci się cykl dłuższy niż zwykle z opóźnioną owulacją. To normalne przynajmnej raz w roku u zdrowej płodnej kobiety. Ingerencja hormonami tylko pogorszyła sprawę, bo teraz Twój organizm zgłupiał zupełnie. Teraz masz bałagan w hormonach i trzeba czasu by wszystko wróciło do normy.
 
Ja raz w życiu wziełam hormony i powiedziałam nigdy więcej od tej pory tylko prezerwatywy żadnych hormonów, boję się ich jak zarazy. nie wierzę, że nawet małe dawki nie wywołują skutków ubocznych. Pewnie, ze czasem jest strach, że jest się w ciąży, ale w końcu to małe życie pod naszymi sercami to istny cud. Jak staraliśmy się o drugie dziecko to nie mieliśmy żadnych problemów, udało się do "pierwszego strzału".
Chyba to mój organizm jest niestety taki, że nawet mała dawka hormonu robi wielkie hallo!!
 
hehe mam teraz podobna sytuacje. Biore microgynon. Wczesniej bralam ok 4 miesiecy odstawilam i sposowalismy metody naturalne czyli w naszym przypadku stosunek przerywany przez ok rok czasu, okres mialam w miare regularnie, wahal sie do tygodnia, ale to normalne (praca, klimat, stres) ostatnio @ nie mialam przez prawie 2 miesiace, zaczelam sie niepokoic, poszlam do ginekologa ale nie powiedziala mi ze jestemw ciazy, zbadala i stwierdzila ze wszystko ok. 2 tyg po wizycie dostalam @ i zaczelam brac znowu microgynon. tydzien przed skonczeniem sie pierwszego opakowania dostalam tak jakby @, na poczatku w malych ilosciach a potem coraz wiecej i wiecej. Dodam ze normalny @ mam przez ok 5 dni a to ciagnelo sie przez 7 i to podczas brania tabletek, w momencie kiedy byla ta 7 dniowa przerwa nic juz nie bylo. Zastanawiam sie czy w ciazy nie jestem dlatego musze jak najszybciej zrobic test. Nie wzielam nastepnego opakowania tabsow bo wiem ze ingerencja hormonalna podczas ciazy nie jest zbyt wskazana. Teraz mam bole brzucha czego nigdy nie mialam w zwykly dzien bez @. i co zrobic z tym fantem?brac czy nie brac tych tabletek? strasznie sie boje bo gdybym byla w ciazy nie tylko tabletki moga zaszkodzic ale i moja fizyczna praca ktora jest bardzo ciezka.

zadzwoń do ginekologa i mu opowiedz o tym, na pewno ci doradzi. A zanim dojdzie do wizyty u lekarza to zrób test,jeśli to by cię uspokoiło.Teoretycznie, jeśli brałaś tabletki wg wskazań i mniej więcej o tej samej porze, nie powinnaś być w ciąży.
 
no szczegułów się czepiacie czy to naturalne czy nie naturalne metody :D bez niczego to dla mnie naturalna metoda ^^ :-p zrobie test na wszelki wypadek zeby mnie to nie meczylo. Jedyne co mnie przeraza to cena bo na 10 aptek tylko w jednej znalazlam testy za 7 E a w pozostalych sa od 11 E-18 E. Dla mnie masakra jak za kawalek plastyku. Jesli ktos planuje ciaze i chce czesciej robic testy to wspolczuje bo wyda majatek. hehe wielki zachod przyjazny ludziom :D
 
Zastrzyku DEPO-PROVERA ,jak najbardziej nie polecam.Niestety sama go brałam i byłam zdruzgotana "spustoszeniami"jakie spowodował w moim organiźmie:-:)-:)-(
Gdybym wiedziała,nigdy bym go nie tkneła:tak::tak::tak:
 
A właśnie jeśli idzie jeszcze o antykoncepcję to zastanawiałyście się ile jest samych tabletek antykoncepcyjnych?? ile mamy rodzajów?
 
Zaczynalam od tabletek, po ktorych tylam i ogolnie nie czulam sie najlepiej. Po urodzeniue pierwszego dziecka spirala, zdawaloby sie metoda niezawodna okazala sie nietrafiona zupelnie w moim przypadku. Pierwsza spirala calkowicie sie przesunela /zakladana przez specjaliste w tej dziedzinie/ co wyszlo podczas badania usg, po zalozeniu kolejnej zaszlam w ciaze. Lekarz zaproponowal mi plastry EVRA, ktore stosuje do dzisiaj, czuje sie bardzo dobrze i jestem w 100% zadowolona. Jesli ktos ma jakies pytania odnosnie tej metody chetnie odpowiem:)
 
Ja też zastrzyku nie polecam. To bardzo duża dawka hormonów. Spada libido.:-( Brałam zaraz po urodzeniu dziecka. Potem brałam cerazette, ale ta też ma swoje wady - trzeba pamiętać co do godziny niemal.:crazy:
 
reklama
Hej dziewczyny a ja wzielam ten zastrzyk tzdzien temu!!! Lekarz mi go polecil:wściekła/y: nawet nie wpadlam na pomysl zeby poczytac jakies opinie na jego temat bo pan doktor powiedzial ze jest super:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: A tu prosze!!! tyle skutkow ubocznych:szok::szok::szok: Ale jestem wsciekla :wściekła/y: mogl mi chociaz o tym powiedziec!!1:growl:
 
Do góry