reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się zabezpieczacie? Najlepsze środki antykoncepcyjne.

Zaszłam w ciążę...

  • stosując pigułki antykoncepcyjne

    Głosów: 6 4,5%
  • stosując prezerwatywy

    Głosów: 17 12,9%
  • przy stosunku przerywanym

    Głosów: 13 9,8%
  • przy innej antykoncepcji

    Głosów: 6 4,5%
  • nie zabezpieczałam się/planowałam ciążę

    Głosów: 92 69,7%

  • Wszystkich głosujących
    132
Chciałam się zapytać jaką metode antykoncepcji wybrac po porodzie? Może mi pomożecie? Dodam że karmie piersia. Planuje karmić tak do końca wakacji.
 
reklama
dawno tu nie byłam i tak zaczęłam sobie czytać od strony 9... widze,ze piszecie nie najlepiej o tabletkach... Ja obecnie biorę jak pisałam wcześniej cerazette już 8 miesięcy, właśnie kończy mi się opakowanie i... zastanawiam się czy iść po receptę... nigdy wczesniej przed ciąża nie brałam, raczej opierałam sie na własnych obserwacjach i czasem na gumkach gdy "czułam się niepewnie", no a w dniach owulacji seksu nie uprawialiśmy. W ciążę zaszłam mimo,ze naprawdę wydawało sie że jest bezpiecznie :p, do dziś nie wiem jak to się stało:p
Wracając do tematu, trochę się obawiam czy branie tych tabletek nie wpłynie negatywnie na mój organizm. Za okresem wprawdzie nie tęsknię, ale jakoś tak troszkę dziwnie się czuję psychicznie... no i żebyśmy byli z tych co codzień baraszkują to nie, bo wiadomo praca, szkoła, dziecko więc to tak od czasu do czasu..
Moje główne pytanie brzmi: czy mogę odstawć tabletki na jakiś czas sama bez konsultacji z lekarzem? kiedyś ten powiedział mi,ze np. na miesiąc odstawić nie mogę bo jak się już bierze to trzeba brać... na jak długo powinna je odstawić by zorientowac się że wszystko jest w normie? Obecnię karmię, ale już byłam na etapie odstawiania i myślałam o zmianie tabletek. Teraz myślę,że może odstawić je wogole. Czy gdy je odstawię powinnam wprowadzić do łóżka wstrzemiężliwość?
 
ja mam jeszcze jedno pytanie... nie pamiętam dokładnie od kiedy ale zaczęło się to po ciaży, mianowicie chyba codziennie boli mnie podbrzusze, czasem lekko że nawet o tym zapominam bo trwa to już tyle czasu.. a czasem mocniej, wtedy już wiem na pewno ze boli. czy to moze mieć związek z tabletkami????? gin powiedział,ze nie jest to dolegliwość ginekologiczna gdy mu kiedyś o tym wspomniałam. Myslałam też że to może być od nadżerki ale po jej usunięciu nic się nie zmieniło...
 
mam pytanko i prosze bardzo o pomoc..jestem prawie 4 miesiace po porodzie, tabletki antykoncepcyjne zaczelam jesc prawie 3 tygodnie temu czyli zaczelam w pierwszym dniu miesiaczki i martwi mnie to ze nadal mam okres:/za dwa dni biore ostatnia tabletke, ma zaczac sie miesiaczka a ta sie jeszcze nie skonczyla:/:/ czy cos nie jest to dziwne czy normalne po porodzie?? prosze o pomoc, dodam ze po tabletkach yasmin czuje sie swietnie nie dokuczaja mi zadne objawy.
 
no ide jutro do lekarza tylko problem w tym ze nadal mam miesiaczke a chcialanbym zeby mi rzepisal tabletki... juz mi pare osob mowilo ze to normalne po porodzie tylko ciagle sie zastanawiam czy aby napewno tak jest...
 
Kusia, moim zdaniem to wygląda na to, że po prostu Twój organizm nie toleruje tabletek. Ja miałam po wszystkich tabletkach, jakich próbowałam, nieustające krawienia, więc odpuściłam sobie tabletki kompletnie.
Jedynym wyjątkiem było przyjmowanie cerazette po porodach, i wszystko było ok przez parę miesięcy, a następnie zaczynało się własnie takie niekończące się krwawienie (moim zdaniem wtedy, gdybym nie biorąc tych tabletek i tak miała już dostać @). Wydaje mi się, że to co jest u Ciebie wcale nie jest normalne, bo niby czemu po porodzie miałabyś mieć przez parę tygodni okres? po porodzie w czasie połogu jest dłuższe krawienie, niektóre dziewczyny mówią, że późniejsze miesiączki są bardziej obfite, no ale nie trwają przecież kilku tygodni...

Agnieszka, na pewno jeżeli odstawisz tabletki, to powinnaś pomyśleć o innej metodzie, niekoniecznie musi to oznaczać wstrzemięźliwość... Na miesiąc odstawiać nie ma sensu, możesz sobie tylko rozregulować organizm, co innego na kilka miesięcy czy rok.
 
reklama
wczoraj bylam u lekarza i powiedzial mi ze to sie wszystko unormuje, ze zdarzaja sie takie przypadki, wiadomo nie mam obfitego krawienia tylko takie lekkie, np. w nocy w ogole... powiedzial mi ze moge nadal brac tabletki a jesli to sie nie zmieni to bede musiala je zmienic.. aha dodam ze wczesniejszy okres trwal 2 tygodnie a nie bralam tabletek jeszcze wtedy...
 
Do góry