reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
ja raz próbowałam.... jak byl pierwsze ciepłe dni... ale Xawek jeszcze poprostu nie kuma, nie robi mu to roznicy czy ma mokro czy nie.
mial faze ze sam sie rozbieral i nie szlo go ubrac bo awantura byla, latal na golasa, ale jak mu sie zachcialo to przychodził, przykładał sobie pieluche tylko tak bez zapinania , zrobił siusiu, i szedł dalej.... a jak juz zalozylam mu majteczki pare razy to jak nasiusiał to tylko krok w bok robił, zeby z kałuży wyjsc i dalej sie bawił....
wiec czekam do lata.
kupilam mu n ocnik w ksztalcie doroslego kibelka.... ale wogole nie chcial na nim siadac. bawił sie nim. chipsy sobie tam chował , klape zamykał i zadowolony... wiec schowalam narazie

wie kiedy chce kupe bo przychodzi i chce zeby mu pieluche zmienic, bo lubi w czystą nawalic... jak kot, do brudnej kuwety nie zrobi....
Moj przychodzi jak juz zwali kupsko i mowi : tam! Fuuuuu!

Dziewuszki spokojnie, kazdee dziecko ma swoj czas, moj za trzy miesiace 3 lata skonczy i co? Troche mnie to denrwuje ale co moge zrobic, byc tylko cierpliwa.I tak juz mamy male postepy.I powiem wam jedno.Nie m takiej samej recepty na kazde dziecko.Moj jak ma pieluchy treningowe na pupie to siada na nocnik ladnie a jak zmieniamna majtki nie sika wogole przez kilka godzin, co uniego nie jest normalne, bo sika z regoly bardzo czesto.
I zauwazylam ze jak nie naciskam , lepse rezultaty sa.Nawet przyniosl dwa razy nocnik przed spacerem zebuy zrobic siusiu.Denerwuje mnie strasnie jak ktos jest oburzony ze takie dzieciaczki jeszcze w pieluchy rabia.A co to jet jakis cholerny wyscig kto co umie? Widzialyscie kiedys dzieci w szkole ktore rabia w majty? Przyjdzie na nasze maluchy czas.Jedne zaczynaja pozniej inne wczesniej.Moj uparciuch i tak juz sobie niezle radzi wiec zobaczymy.
 
reklama
Moj przychodzi jak juz zwali kupsko i mowi : tam! Fuuuuu!

Dziewuszki spokojnie, kazdee dziecko ma swoj czas, moj za trzy miesiace 3 lata skonczy i co? Troche mnie to denrwuje ale co moge zrobic, byc tylko cierpliwa.I tak juz mamy male postepy.I powiem wam jedno.Nie m takiej samej recepty na kazde dziecko.Moj jak ma pieluchy treningowe na pupie to siada na nocnik ladnie a jak zmieniamna majtki nie sika wogole przez kilka godzin, co uniego nie jest normalne, bo sika z regoly bardzo czesto.
I zauwazylam ze jak nie naciskam , lepse rezultaty sa.Nawet przyniosl dwa razy nocnik przed spacerem zebuy zrobic siusiu.Denerwuje mnie strasnie jak ktos jest oburzony ze takie dzieciaczki jeszcze w pieluchy rabia.A co to jet jakis cholerny wyscig kto co umie? Widzialyscie kiedys dzieci w szkole ktore rabia w majty? Przyjdzie na nasze maluchy czas.Jedne zaczynaja pozniej inne wczesniej.Moj uparciuch i tak juz sobie niezle radzi wiec zobaczymy.
tak masz rację ja już zaczełam sadzać moją Roksane jak miala 10 miesiecy ale szybko to przerwałam potem jak miała skonczony rok znowu próbowałam ale też bez rezultatów, każdy w rodzinie mówił pilnuj ją żeby siadała itp. a ja przestała tego słuchać bo już się nie dało jak sama nie chciała to przecież nie będę na siłe sadzać ale za niedługo chce znowu spróbować może w okresie wakacji :)pozdrawiam mamusie
 
A ile lat ma twoja Roksanka?Pewnie jeszcze niema dwoch wiec nie martw sie.A moj Max w sierpniu juz skonczy trzy i to dopiero klopot.Ale z drugiej strony jestem na tym samym etapie co niektore moje kolezanki, wiec moje dziecko nie jest jedyne.
 
Dziewczyny, jak słusznie napisała Gastone - to nie jest wyścig.
Założyłam ten temat, żebyśmy się wymieniały doświadczeniami, a widzę, że wchodzą osoby przechwalające się, typu moje dziecko to już robiło na nocnik jak miało 6 miesięcy :no:

Takie stwierdzenia nic nie wnoszą, prócz frustacji dla tych mam, których dzieciaczki jeszcze biegają w pieluszkach. Są dzieci, które szybciej odchodzą od pieluch a są też takie, które potrzebują więcej czasu. Nie ma co się stresować ani tym bardziej naciskać malucha...

Jeszcze raz polecam książeczkę Giny Ford o nauce korzystania z nocniczka. Nam ta książeczka bardzo pomogła i od prawie 2 miesięcy Kubuś siusia sam (to na nocnik, to na trawkę, to na kibelek po męsku).
Pieluchy nadal mamy na okres snu, ale myślę, że za kilka miesięcy uda się zrezygnować z nocnego pieluchowania.

Wpisuję kilka porad z ww książki:
OZNAKI GOTOWOŚCI DO NAUKI:
- twoje dziecko skończyło 18 miesięcy
- pieluszka twojego dziecka często bywa sucha, kiedy budzi się z popołudniowej drzemki. Sucha pieluszka po kilku godzinach od ostatniej zmiany także może wskazywać na to, że twoje dziecko zaczęło kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne
- jest ono świadome tego, że robi kupkę lub siusiu
- rozumie i potrafi wypełniać proste polecenia np. 'przynieś piłeczkę' lub 'włóż zabawkę do pudełka'
- chętnie pomaga przy zdejmowaniu swoich ubranek np. butów, skarpetek...rozumie co oznacza zdehjmowanie i ubieranie spodenek
- potrafi wskazać różne części swego ciała
- potrafi usiedzieć na miejscu i zająć się sobą lub zabawą przez 5-10 minut

Jeśli twoje dziecko nie wykazuje takich zachowań, nie sugerowałabym rozpoczynania etapu nauki.
 
Ostatnia edycja:
AKWAMARYN-slusznie napisalas to nie jest wyscig,niektorym moze byc przykro to prawda,a dzieki za porady bardzo przydatne,ja to gdzies na internecie czytalam i tez stosowalismy niektoer z metod i jest ok,bezpieluchowo narazie od jakiegos czsu w dzien,a wczoraj w nocy nie zalozylismy juz pieluszki i sucho bylo:tak::happy:
Zycze powodzenia wszystkim i duzo cierpliwosci i gratulacje dla tych ktorzy juz sobie poradzili;-):happy:
 
Dziewczyny, jak słusznie napisała Gastone - to nie jest wyścig.
Założyłam ten temat, żebyśmy się wymieniały doświadczeniami, a widzę, że wchodzą osoby przechwalające się, typu moje dziecko to już robiło na nocnik jak miało 6 miesięcy :no:

Takie stwierdzenia nic nie wnoszą, prócz frustacji dla tych mam, których dzieciaczki jeszcze biegają w pieluszkach. Są dzieci, które szybciej odchodzą od pieluch a są też takie, które potrzebują więcej czasu. Nie ma co się stresować ani tym bardziej naciskać malucha...

Jeszcze raz polecam książeczkę Giny Ford o nauce korzystania z nocniczka. Nam ta książeczka bardzo pomogła i od prawie 2 miesięcy Kubuś siusia sam (to na nocnik, to na trawkę, to na kibelek po męsku).
Pieluchy nadal mamy na okres snu, ale myślę, że za kilka miesięcy uda się zrezygnować z nocnego pieluchowania.

Wpisuję kilka porad z ww książki:
OZNAKI GOTOWOŚCI DO NAUKI:
- twoje dziecko skończyło 18 miesięcy
- pieluszka twojego dziecka często bywa sucha, kiedy budzi się z popołudniowej drzemki. Sucha pieluszka po kilku godzinach od ostatniej zmiany także może wskazywać na to, że twoje dziecko zaczęło kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne
- jest ono świadome tego, że robi kupkę lub siusiu
- rozumie i potrafi wypełniać proste polecenia np. 'przynieś piłeczkę' lub 'włóż zabawkę do pudełka'
- chętnie pomaga przy zdejmowaniu swoich ubranek np. butów, skarpetek...rozumie co oznacza zdehjmowanie i ubieranie spodenek
- potrafi wskazać różne części swego ciała
- potrafi usiedzieć na miejscu i zająć się sobą lub zabawą przez 5-10 minut

Jeśli twoje dziecko nie wykazuje takich zachowań, nie sugerowałabym rozpoczynania etapu nauki.
dzięki za te porady:)pozdrawiam
 
reklama
Moja córcia ma 19 miesięcy. I nie chce usiąść na nocnik. Nie chce, koniec i kropka. Chciałabym spróbować treningu nocnikowego, ale jak w sytuacji, gdy dziecko usztywnia się na sam widok nocnika i ani myśli usiąść?
Czy ktoś był w takiej sytuacji? Samo przeszło (w jakim wieku)?

Czy z doświadczenia nocnikowych weteranek wynika, że zmiana nocnika na inny może pomóc?
A może na nakładkę sedesową "antynocnikowe" dzieci siadają chętniej?
 
Do góry