reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Ja mam nadzieję że moja młoda szybciej załapie, bo jakoś nie wyobrażam sobie niemal 3latka w pampersach :szok: ja zacznę swoją uczyć latem jak będzie bardzo ciepło.
Zobaczymy jeśli nie załapie to nic na siłę będziemy próbować do skutku, nie mogę czekać aż ona będzie gotowa, jak będzie miała 2lata i 8miesięcy idzie do przedszkola a wtedy pampersy muszą być dawno rzucone w kąt.
 
reklama
Własnie sama walczę z tym problemem u młodszego synka. I trochę się z wami nie zgodzą że dzieci w wieku iluś tam są gotow czy nie. Nasze pokolenie nie sikało z pieluchy po skonczeniu roku, bo mamy były zdeterminowane a nam było zimno w dupki w tetrach. Ale sama przyznaję że nie miałam presji na odpieluchowanie dzieciaków i starszy słabo czaił o co chodzi w rezultacie któregoś dnia zawołał i problem się sam rozwiązał. Teraz młodemu daje tydzień jak się nie nauczy to zakładam pieluchę i czekam dalej.
 
Ja mam nadzieję że moja młoda szybciej załapie, bo jakoś nie wyobrażam sobie niemal 3latka w pampersach :szok: ja zacznę swoją uczyć latem jak będzie bardzo ciepło.
Zobaczymy jeśli nie załapie to nic na siłę będziemy próbować do skutku, nie mogę czekać aż ona będzie gotowa, jak będzie miała 2lata i 8miesięcy idzie do przedszkola a wtedy pampersy muszą być dawno rzucone w kąt.
a czemu sobie nie wyobrażasz 3latka w pampersach? Jakoś mu to uwłacza? A jak Młoda nie załapie, to co - będziesz się wstydzić? 3latek, to jeszcze małe dziecko i ma prawo!
Ja swojego synka dałam do przedszkola prywatnego, jak miał 2,5roku i pampersy nie były problemem. Nauczył się w swoim czasie, bez stresów, bez kupowania 30par majtek i bez nacisku, bo już trzeba...


Własnie sama walczę z tym problemem u młodszego synka. I trochę się z wami nie zgodzą że dzieci w wieku iluś tam są gotow czy nie. Nasze pokolenie nie sikało z pieluchy po skonczeniu roku, bo mamy były zdeterminowane a nam było zimno w dupki w tetrach.
Moja mama wychowała trójkę dzieci (teraz mamy 36,34,25lat) i żadne z nas nie robiło na nocnik jak miało rok!!! Wszystko rozgrywało się później...
A sąsiadka mojej mamy mając 2 córeczki chwaliła, że mając rok i 2 latka już robią na nocnik... dziwne, bo co dzień siedząc w piaskownicy lały pod siebie z kamienną twarzą... ;) A tata potem lał po tyłkach :(



Zauważyłam taką przypadłość - karmić piersią nawet 3latka, ale pampersa zdjąć, to najlepiej roczniakowi :-(
 
Ostatnia edycja:
Może moja była bardziej zdeterminowana :cool: Ja jak napisałam nie mam na tym polu wielkich sukcesów i napięcia na robienie w pieluchę czy na nocnik, ale nikt mnie nie przekona że nie da się nauczyć szybciej dziecka. Może to nie jest świadome tylko wytresowane ( trzyma siku dopoki się nie posadzi, a nie sam komunikuje) ale z całą pewnościa da się to zrobić, pytanie tylko czy się chce i czy warto???
 
mucho pisząc o mojej mamie miałam na myśli również większość koleżanek moje mamy... więc wszystkie były nie zdeterminowane?;-)
czyli uważasz, że każde dziecko da się nauczyć robić na nocnik kiedy chce tego mama? gdyby tak było, to wszystkie dzieci zaczęły jeść samodzielnie w tym samym wieku, zaczęłyby mówić w tym samym wieku, literki też poznałby w tym samym wieku, bo mama była zdeterminowana....
 
Nie może się nie jasno wysłowiłam. Uważam że da się tak "wytresować i mamę i dziecko" że można chodzić bez pieluchy. Ale to WTYRESOWANIE. Sama masz dwóch chłopaków blisko wiekowo więc wiesz tak samo dobrze jak ja że dziecko dziecku nie równe.
 
Ja zgadzam się z maks olo, chociaż moja mała na początku była tak zafascynowana tym co znajduje się w nocniczku, że jak tylko wyszłam z pokoju to probowała gotować z tego herbatkę albo wylewała na podłogę zdejmowała skarpetki i skakała jak po kałuży :szok: :-)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, widzę że co dziecko to inna historia i ważna jest gotowość dziecka. U nas nic nie przebiega na siłę, Piotruś chetnie przesiaduje na nocniku jak i na nakładce sedesowej zależy gdzie bliżej :) a dzis to nawet jak wrociliśmy z dworu i się rozebraliśmy to mały złapał sie za siusiaka spojrzał na mnie i powiedzial "si" to ja szybko chyc na nocik i sie skubaniec wysikał :D także może coś z tego będzie :)
 
No i świetnie! Jak dziecko wykazuje chęci to jasne! Jak najbardziej trzeba próbować! To jeszcze co prawda wcale nie znaczy że to już na pewno się uda i od tej pory będzie tylko nocnik, bo nawet starszym dzieciom zdarza się "cofać" ale super że robienie siku nie w pieluchę sprawia mu frajdę - jesteście na dobrej drodze.
Natomiast nie rozumiem wypowiedzi typu zdeterminowana matka = szybsze kożystanie z nocnika. Bo ja to rozumiem tak, że jak matka się uprze to nie ma siły żeby dziecko nie nauczyło się siadać na nocniku. Tak małego dziecka nie da się zmusić apsolutnie do niczego. Wiem to z własnego doświadczenia i jeszcze parę lat temu też bym się zgodziła z niektórymi tu się wypowiadającymi że DETERMINACJA = SUKCES!
 
reklama
Drogie mamy co prawda mój syn skończy 18miesięcy dopiero za jakiś czas, ale już teraz obmyślam jak to zrobić, żeby w miarę bezproblemowo i bezstresowo przez to przeszedł. Szczerze mówiąc bardzo mnie to przerażą choć pewnie niepotrzebnie. Czy wydaje Wam się, że dziecko może samo dorosnąć do odstawienia pieluchy i np któregoś pięknego dnia samo zasygnalizować, ze nie chce już jej?
 
Do góry