reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Hej czy jest mozliwe odpieluchowanie 18 miesieczniaka??Od dwoch dni moj synek chodzi po domu w samych majtkach, staram sie go wysadzac regularnie ale jak nie przypilnuje to leje pod siebie:) Tłumaczę mu wtedy spokojnie ze nic się nie stało, ale żeby następnym razem siusiał do nocnika. Synkowi przeszkadzają mokre majteczki, mówi w takich sytuacjach "sisi" ogólnie wie co sie dzieje. Czy taka metoda jest dobra, czy postępujac w ten sposób syn zacznie wołać po paru tygodniach/ miesiącach? To moje pierwsze dziecko i nie mam doświadczenia w tym temacie.
 
reklama
Hej czy jest mozliwe odpieluchowanie 18 miesieczniaka??Od dwoch dni moj synek chodzi po domu w samych majtkach, staram sie go wysadzac regularnie ale jak nie przypilnuje to leje pod siebie:) Tłumaczę mu wtedy spokojnie ze nic się nie stało, ale żeby następnym razem siusiał do nocnika. Synkowi przeszkadzają mokre majteczki, mówi w takich sytuacjach "sisi" ogólnie wie co sie dzieje. Czy taka metoda jest dobra, czy postępujac w ten sposób syn zacznie wołać po paru tygodniach/ miesiącach? To moje pierwsze dziecko i nie mam doświadczenia w tym temacie.
jest możliwe, ale to zależy od dziecka, a nie od starań Rodzica. Moi chłopcy mając 18mscy lali pod siebie aż miło ;-) żadne tam "sisi", tylko zalany pufek, picie siuśków z podłogi, skakanie jak w kałuży. A mokre majteczki - nie parzyły w pupę ;-)
Powiedz mi czy warto stosować taką metodę, aby dziecko po paru tygodniach, miesiącach załapało? Nie lepiej poczekać, aż dziecko będzie gotowe i odpieluchowanie zajmie 3 dni?
Spróbuj na tydzień zdjąć mu pampersa, jak załapie, to super, a jak nie to daj mu spokój i pozwól być dzieckiem...
Pozdrawiam :-)
 
zgadzam się z maks_olo. Ja swoją zaczęłam sadzać w podobnym wieku ale nic z tego nie wyszło. Na początku tak się zniechęciła do nocnika że wrzeszczała histerycznie jak go tylko zobaczyła. Odpuściłam i zaczęłam znów jak miała 2. Pół roku jej zajęło zanim załapała o co chodzi i żadne mokre majty jej nie przeszkadzały. Z kolei moja koleżanka synka posadziła jak miał 2 i pół roku i w miesiąc nauczył się wołać.
Tak więc wszystko zależy od dziecka. I nie słuchaj dobrych rad, cioć, babć itd. tak jak ja.
 
nie napisałam najważniejszego (żeby nie było, że piszę słowa bez pokrycia ;))
Maksowi zdjęłam pieluchę 14 lutego (miał 2lata i 10mscy) w 2 dni załapał o co chodzi, potem sporadycznie się zapominał. Po niecałych 2 tygodniach nauczył się robić kupę na kibelek. Nie tam żadne pampersy na spacery, czy w podróży. W przedszkolu też pięknie woła. Od jakiegoś tygodnia nie używamy pampersa w nocy.
Ani on, ani ja nie stresowaliśmy się, nie przeżywaliśmy - wszystko przyszło naturalnie i gładko.
Z Olkiem spróbuję latem - jak po 3 dniach nie załapie, to odpuszczę.
 
Donia możliwe jest odpieluchowanie 18 miesięczniaka. Ztego co piszesz wynika , że Ci się to uda. NIE REZYGNUJ! Wiem bo u mnie było podobnie. Po 2 misiącach mały miał pieluchy tylko do spania.Na początku też nie wołał. W tym wieku łatwo się uczy bo nie ma tego stresu że to już czas. Teraz o pieluchach już nie pamiętamy nawet. Nie zgadzam się z Maks Olo. Uważam że lepiej uczyć dziecko dłużej a wcześniej pozbyć się pieluch. Pomyśl o gorącym lecie w pieluchach. Ale i bez upałów milej i zdrowiej jest w bawełnianych, suchych, lekkich majteczkach niż w pieluchach! Mamy 3-letniego kolege który walczy z pieluchami i kiepsko idzie. Jego mama opada z sił i nerwów. Oczywiście na pewno są dzieci które tak wcześnie tego nie załapią - te mamy lepiej żeby zaczekały niż mają się denerwować.
Ale Twoje dziecko wie o co chodzi, więc go ucz. Oczywiście bezstresowo i z uśmiechem. Powodzenia.
 
Ja osobiscie uwazam ze dziecko w tym wieku warto uczyc siusiania na nocnik. Nie mniej jednak z metoda "na mokre majtki" proponuje zaczekac do lata, gdy bedzie siusial na trawce. Narazie sadzałabym go na nocnik i zabawiała, jesli zrobi siusiu to dostaje nagrode np. czekoladke:) ja byłam milosniczka czekolady i w wieku 12 miesiecy rodzice zabrali mnie nad morze juz bez pieluch:)
 
Owszem owszem są dzieci które nie mają żadnych problemów z nocnikiem już od początku (znam nawet przypadek koleżanki której córka w wieku 12 miesięcy siadała na nocnik), ale to właśnie od dziecka zależy. I po co się mordować z tym tak wcześnie jeśli dziecko nie wykazuje żadnych postepów, skoro w rezultacie i tak załapie w wieku powiedzmy 2 i pół roku.
 
reklama
aga cyt "Pomyśl o gorącym lecie w pieluchach."
A pomyśl o lataniu ze szmatą, bo dziecko leje gdzie popadnie, pije to itd... przez kilka miesięcy. Nie widzę sensu. Jak ktoś ma takie ambicje, to proszę bardzo :-)
Nie mówię, że nie warto próbować, ale przez kilka dni, a nie tygodni czy miesięcy. Równie dobrze można próbować co 2 miesiące przez kilka dni i osiągnie się podobny efekt... Dziecko jak jest gotowe, to zrozumie.

cyt "Mamy 3-letniego kolege który walczy z pieluchami i kiepsko idzie. Jego mama opada z sił i nerwów." - to zależy od dziecka, a nie od wieku. Myślisz, że jakby spróbowała szybciej, to by dała radę go odpieluchować? Wątpię...

cyt "Ale Twoje dziecko wie o co chodzi, więc go ucz." - tylko powiedz mi na co taka nauka, która trwa kilka miesięcy?

martaik "Ja osobiscie uwazam ze dziecko w tym wieku warto uczyc siusiania na nocnik. Nie mniej jednak z metoda "na mokre majtki" proponuje zaczekac do lata, gdy bedzie siusial na trawce. Narazie sadzałabym go na nocnik i zabawiała, jesli zrobi siusiu to dostaje nagrode np. czekoladke:)"
Oczywiście szanuję Twoje zdanie, tylko powiedz mi co? Rozumiem postawić dziecku nocnik w pokoju, aby się go nie bało, tłumaczyć itd, ale po co przez kilka miesięcy (bo tak często bywa) "męczyć się" z mokrymi majtkami?

cyt" ja byłam milosniczka czekolady i w wieku 12 miesiecy rodzice zabrali mnie nad morze juz bez pieluch:)" syn znajomych odpieluchowany w wieku 9miesięcy!!! Rodzice też zabrali go nad morze, chodzili po wydmach i taki tatuś musiał zapierniczać po nocnik, bo został na dole w wózku... spacer skończył się szybciej niż zaczął ;-)


PS. córka znajomej odpieluchowana coś po ukończeniu roku. Mamusia dumna jak paw. Dziwy wielkie, że chłopcy jeszcze w pampkach. No i bach - 2,5roku, a Młoda znowu w pamkach... dlaczego?

sivi - zgadzam się z Tobą całkowicie :)
 
Do góry