reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
reklama
Gratulacje :-) Dziewczyny, a ja myślę o córce koleżanki (chodzi razem z moją małą do zerówki) - ma już prawie 6 lat i skończyła z pieluchami (w dzień!) gdy miała ok 1,5 roku. Jednak do tej pory jest problem, bo mała musi mieć w nocy pieluszkę - nie jest w stanie się kontrolować w nocy. Koleżanka próbowała już nagród, zachęcania, spania tygodniami bez pieluchy (=codzienne pranie pościeli), po prostu nic nie działa - pełna załamka :-(

Poradźcie, co można zrobić z takim dużym dzieckiem???
 
nutika isc do lekarza. To nie wstyd, za to moczenie w tym wieku to juz jest problem, ktory moze byc medyczny. Po co sie maja stresowac oni i dziecko? To sie zdarza, moze lekarz cos poradzi. Znam dziewczynke, ktora miala podobny problem - musieli jakas niegrozna operacje zrobic i po sprawie. Nie twierdze, ze tak jest u niej ale warto chyba sprobowac zeby wykluczyc problem medyczny?
 
ja też uważam że lekarz. to jest po prostu moczenie nocne i wiele dzieci boryka sie z tym problemem nawet w starszym wieku.

p.s. tak dla ciekawostki wam napiszę, bo sie zadomowilam na tym watku. popatrzcie na moj suwaczek - skurcze mam wiec moze niedlugo on zniknie i pojawi sie nowy:-D
 
Czytam, czytam... bo zamarzyło mi się, że dziecko nauczę na nocniczek siadać... czytam dużo fachowych opinii, ale wolałabym zapytać kogoś, kto już to przeszedł. Nie wiem, czy to nie za wcześnie na naukę. Choć niewiarygodnie pojętne mam dziecię, to czy półtoraroczne dziecko "zaskoczy", o co z tym nocnikiem chodzi?
aniam... chciałam zgnieść Twojego robaka...;-)
 
reklama
Do góry