reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
A u nas duży skukces. Nie korzystamy już z pieluchy nawet w nocy. Pieluchę na noc zdjęliśmy jak Paulinka miała rok i 7 miesięcy i jak na razie jest super. W nocy jak chce siusiu to budzi się, wysadzamy na nocnik i dalej śpi, ale przeważnie wytrzymuje już całą noc. Przez dwa i pół miesiąca zdarzyło się że raz lekko podsikała majteczki w nocy. Także ogromy sukces. W dzień zakładamy czasem pieluchę na wyjście, ale i tak jest sucha. Zdarza się że zajęta zabawą nie zdąży poprosić o siku i pomoczy leciutko majteczki i dopiero wtedy biegnie na nocnik i reszta do nocniczka. Nigdy nie zdarzyło się aby do końca nasikała w majteczki. Także oduczanie od pieluch poszło nam bardzo sprawnie i szybko.
 
reklama
U nas natomiast zaczynam zaobserwowywać, że jak mała ma pampersa na noc, to rano sie kręci w łóżku, wojuje, nie spieszy jej się na nocnik, bo jak mówi" spokojnie mamusia, niunia ma pieluszke". Czyli, po co wygramolic sie z cieplutkiej kołderki i iśc na ubikację (czy tez nocnik) skoro można sobie nasikać w pieluchę? cwaniara moja mała:tak:
 
u nas pampersy poszły w odstawke jak maly mial 22 miesiace wiec w sumie juz 2 miesiac jesteśmy bez pieluchy.
ale na noc zakładam mu jeszcze pampersa bo tak 3 dni nie sika potem znów sika w nocy. wiec narazie mu jeszcze zakladam pieluche.
 
u nas maly sikał do ok 23 miesiaca wczesniej probowaliśmy ale plakal wiec zaprzestaliśmy, nagle wiedza na temat sisi strzeliła niespodziewanie i sam zacza chodzic na nocnik i od razu praktycznie przestal sikac na drzemke i w nocy choc i tak mu jeszcze zakladam bo jak sie opije na noc to sisia w nocy ale jestem zadowolona bo nawet w trakcie 10-cio godzinnej podrozy samochodem mial pampres a wolal sisi tak wiec trzeba bylo sie zatrzymywac na to i owo :)
 
u nas tak samo. jak chciałam próbować młody nie chciał wiec odpuściłam.
a potem z dnia na dzień praktycznie sam zaczął wołać
 
U nas nocnik w użyciu od jakiegoś miesiąca. To znaczy był wcześniej, ale najpierw służył za krzesełko, potem jako zbędny mebel. W końcu zdecydowałam sie zdjąć Młodej pieluchę. Kupę załapała od razu, bo dwa dni wcześniej jak widziałam, że zaczyna robić, to ją sama wysadzałam. Po zdjęciu pieluchy już wiedziała o co chodzi. Z sikaniem było trochę gorzej, bo rzadko wcześniej jej się udawało widziec, że z niej cos "wycieka" - raz przez póltora roku posikała się przy przewijaniu, więc nie bardzo miała okazję. Ale po 3 przemoczonych majtkach sikanie też skojarzyła. Na szczęscie przestała wołać "mama" jak chce na nocnik, a zaczęła "papa", więc też przy każdym wołaniu już nie muszę pytać, czy siądzie na nocnik. Wpadki są bardzo rzadkie, ale jak raz spróbowałam na drzemkę zostawić ją z gołą pupcią to obudziła się przemoczona, więc z tym poczekamy aż opanuje do perfekcji załatwianie dzienne.
 
jak tylko moja córcia nauczyła się siadać kupiłam Jej nocnik.W wieku 9 m-cy za kazdym razem wołała,że chce siusiu.Trochę się wściekałam bo w nocy zamiast karmienia doszło mi wstawanie co dwie godziny na siusiu hehe
 
jak tylko moja córcia nauczyła się siadać kupiłam Jej nocnik.W wieku 9 m-cy za kazdym razem wołała,że chce siusiu.Trochę się wściekałam bo w nocy zamiast karmienia doszło mi wstawanie co dwie godziny na siusiu hehe


Czyli mala sika od 9 m. na nocnik:szok::szok:? Ja myslalam ze to moja Viki wczesnie zaczela bo w wieku 17 m.:-D:-D
 
Majcia skończyła 2 latka i nie potrafimy nauczyć jej siusiania do nocnika, tylko"pampik i pampik". Próbowaliśmy parę razy . Chodziła bez pampersa, nawet raz zrobiła siusiu do nocnika ale co z tego kiedy na drugi dzień trzymała siusiu do wieczora i kiedy nie mogła już wytrzymać popuszczała w majteczki, wcześniej strasznie się denerwując(chce być noszona może to pozwala Jej powstrzymywać).
Co robic? Może macie jakieś sposoby na nauczenie dziecka siadania na nocnik.

Myślę że Maja wie że chce siusiu bo często przybiega i mówi że właśnie siusiu zrobiła.
Czasami mówi że chce siada na nocnik i nic zaraz się podrywa nie może na nim wysiedzieć.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry