reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
Wydaje mi sie,że u każdego malucha może być inaczej,bo każde dziecko jest inne..nie bardziej czy mniej zdolne,po prostu innych rzeczy uczy się szybciej ,innych wolniej.
Moja córka wcześnie zaczęła wołać,po prostu bardzo spodobał jej się nocniczek,który sama wybrała sobie w sklepie.Kiedy miała 17 miesięcy postanowiłam spróbować czy sie uda....to było lato,dużo na podwórku,w razie zmoczenie majtek nie było takiego problemu.No,ale nie wyszło,ponieważ zauważyłam,że jak już się zsiusiała to płakała i sprawiała wrażenie jakby to była klęska straszna.Uznałam,ze nie ma sensu jej męczyć,bo to nie jej pora i czas.Spróbowałam ponownie dwa miesiące później,w zasadzie 1 dzień był taki dosyć..mokry w domku,potem z dnia na dzień coraz lepiej.Robiłam to etapami.Najpierw bez pieluchy w domku.Po jakiś 3 tygodniach kiedy widziałam,że super sobie radzi,wyszłyśmy bez pieluchy na dwór.A potem to jeździłam wszędzie z taką nakładką na sedes,która fajnie pokrywała deskę klozetową,więc jak nam przyszło skorzystać np z toalety publicznej to nie bałam się,że coś tam złapie,a w domu po prostu solidnie tą deskę wyparzałam.Kiedy skończyła 3 lata to już widziałam,że podczas snu w nocy nie moczy pampersa więc też jej ściągnęłam i śpi bez.
Uważam,że każde dziecko rozwija się inaczej.Jedno wcześniej nauczy się ładnie kolorować ,inne "nocnikować"Trzeba obserwować i myślę,ze każda mama wie czy to dobry moment na naukę czy jeszcze nie..Tylko czasami jest presja,bo inne dzieci już chodzą bez pieluszki,a moje jeszcze nie...Nie ma co się tej presji poddawać,bo nasze dziecko jest najważniejsze,a nie zdanie innych.




Hejdzidzia sklep internetowy z odzieżą dziecięcą - Hejdzidzia sklep odzież dziecięca
 
reklama
Ja moją starszą uczyłam sikać na nocnik jak miała 22 miesiące poszło nawet fajnie najpierw w domu nie ubierałam póxniej odeszły pampersy w czasie drzemki w dzień poxniej były spacery a jak miała dwa lata i dwa miesiące rozchorowała mi sie i miała wysoką goraczkę wtedy jak jej ubierałam pampersa na noc tylko powiedziała że nie chce bo jej strasznie ciepło i tak zakończyła się era pieluch.
Teraz jestem na etapie uczenia młodszej i idzie nam super w domu nie nosi wogóle od 3 tyg i może miała wpadkę 3 razy że posikała majtki. Woła bardzo ładnie że chce siku nawet jak ma pampersazałożonego to woła boję sie tylko na pole wyjść bez pampersa bo pogoda narazie nie fajna wiec z tym jeszcze poczekam. Narazie jestem bardzo zadowolona i chyba zapas pampersów co zrobiłam zostanie dla siostrzenicy która narazie w brzuchu jest.
 
Ja tez zaczęłam sadzać Alicje, jak miała 7 miesięcy, po roku nigdy już nie zrobiła kupy do pieluchy w ogole a bez pieluchy zaczęła chodzić w wieku 17 miesięcy.
Z młodsza mam problem, bo robie tak samo, ale gorzej jej idzie. mam nadzieję do wakacji ja nauczyć.
 
Witam.:-) Ja swoją córeczkę uczyłam korzystania z nocia jak tylko skończyła roczek kupilismy jej nocnik i do dzieła..... I ja głupia myślałam że to takie łatwe 5 miesiecy zajęło mi zanim Blanka zaczęła całkowicie korzystac z nocnika, teraz ma 19 miesiecy i jak jedziemy na jakąs daleką wycieczkę pociągiem to zakładam profilaktycznie jej pieluszkę żeby nie kożystac z toalek w pociągach, i jak sie okazuje moje biedactwo woli przetrzymac niz wysikac sie w pieluszkę..... Jestem z niej taka dumna:-)
 
Witajcie dziewczyny. Moja corka wprawdzie juz 3 latka skonczyla ale problem jak najbardziej do tego forum pasuje.

Problemem jest robienie siusiu. Pierwsza proba, kiedy mala miala 2 lata, nieudana. Potem do odpieluchowania zabrala sie niania - we wrzesniu zeszlego roku. Bardzo ladnie wszystko poszlo. Teraz jest juz odpieluchowana calkowicie, ale TYLKO u niani! Perwsza rzecz jaka robi po powrocie do domu, to zaklada sobie pieluche. Do niedawna nie bylo sily zeby zalozyc jej majteczki w domu, chociaz u niani sama po nie biegla. O posadzeniu na nocnik mowy nie ma, na sedes tez nie. Do niedawna byl histeryczny krzyk za kazdym razem kiedy proponowalam jej nocnik. Psycholog tez juz byl: kazal odpuscic, dac tylko wybor miedzy pielucha i majtkami i w zadnym wypadku nie podejmowac krokow radykalnych jak zabranie pieluch.

No i odpuscilam, nie komentowalam zakladania pieluch. Ale w ostatnia niedziele zawiezlismy mloda do dziadkow na caly dzien, w majtkach a jakze, oraz z nocnikiem, w nadziei ze u dziadkow bedzie podobnie jak u niani. Kiedy przyjechalismy po nia wieczorem okazalo sie ze wstrzymywala siusiu przez caly dzien!!! Na nocniku usiadla ale nic poza tym. Byla u nich w sumie od 9 do 19...

Poradzcie bo nie wiem juz co robic... Przeciez musial ja bolec brzuch, pila normalnie. Do tego mam wizje infekcji ukladu moczowego...

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
 
Jedyne co mi przychodzi teraz to może masz jakąś koleżankę która ma dziecko które już nie potrzebuje pieluch i po prostu razem byście spędziły popołudnie. Wiadome że dziecko od dziecka się najlepiej uczy.
 
Nie, kolezanki niestety nie mam. Natomiast corka jest w ciagu dnia u niani, z dwiema innymi dziewczynkami. Jedna z nich jest w trakcie odpieluchowywania, wiec przyklad ma. Tym bardziej ze ta druga dziewczynka jest mlodsza.
No ale niestety problem wychodzi wlasnie w domu. Wczoraj spytalam dlaczego nie chce robic siusiu na nocnik albo do toalety, odpowiedziala mi "nie bo tak i juz"...
 
a ja myślę żeby dać jej na razie spokój, może ma taki okres i jest na nie, jak by jej się chciało siku to by zrobiła czy w pampersa czy w majtki czy na nocnik, widać brzuszek ja nie bolał i postanowiła tupnąć nóżka, nie naciskaj, może jej tylko podgadywać echhh a duze dziewczynki co chca nosic np ladne buciki, torebke lub kolczyki lub cos tam kolwiek to robia ladnie siku troche preswazjii ale ja przynajmniej bym nie naciskala bo moze to przyniesc odwrotny skutek, pozdrwiam
 
a może kupic małej taki sam nocnik jak u niani (tylko, żeby go nie widziała), dać niani, żeby ta dała córeczce w prezencie i powiedziała coś w stylu, że teraz w takim samym nocniczku może robic siusiu u siebie w domu?
 
reklama
Do góry