reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    294
Ojjjjj.... ja cały dzień w terenie w pracy a potem sadziłam sałatę, pietruszkę itp dla odtrucia psychiki i przepraszam nie zauważyłam co tu się dziać zaczęło.
Dziewczyny przepraszam bo tak się trochę winna czuję tej afery (ode mnie się zaczęło). Fakt czasami wpadam w strasznego doła. Wtedy właśnie piszę do Was bo jak to z siebie wyrzucę to jakoś mi od razu lepiej i dół po chwili znika. Wasze wsparcie a czasami kopy w dupę są mi bardzo potrzebne jak i Wy - te już z sukcesem i te starające się. W pracy muszę się wiecznie "szczerzyć" nikt tam też nie wie o moich problemach dlatego czasami Wam się wyżalę. Jeśli Was dołuję to przepraszam. Ja po prostu w ciągu ostatnich 4 miesięcy przeszłam trochę koszmarów i fakt jestem trochę psychicznie osłabiona. Dlatego też jestem na forum bo to wy dajecie mi siłę kiedy się dobijam (wolę to wyrzucić niż trzymać w sobie bo jak pisałam dzięki temu szybko taki stan mija).
Nie wiedziałam, że to tak wiele osób wkurza - przepraszam forum jest dla wszystkich i żeby wszystkim na nim fajnie było nie tylko mi.
Oświadczam, że już się zdecydowanie lepiej czuję i czekam na poniedziałkowe testowanie :) Obiecuję też już więcej nie jojczyć i stękać tu na forum i dziękuję za kopnięcie mnie w dupsko.
MoKa, od tego jesteśmy :) i nie czuj się winna za ten "dym" bo to nie Ty zachowujesz się niefajnie...
Głowa do góry, będzie dobrze... i rozumiem Cię, sama muszę w pracy być milusia i uśmiechnięta nawet jak nie mam na to ochotyo_O
 
reklama
Znalazłam!!! :)))

Zamienniki leku Ibuprofen, czyli te, które też go zawierają i lepiej ich unikać:
Acatar Zatoki, Aprofen, Bolinet, Brufen, Bufenik , Dip Rilif , Dolgit , Ibalgin, Ibufen, Ibum, Ibumax ,Ibupar,Iburion , Ifenin , Infex Zatoki , Kidofen , Metafen ,MIG , Milifen, Modafen , Opokan Express , Pedea, Rhinafen , Rinafen, Solpaflex , Spedifen
Chodzi też o te ibuprofeny które mają w nazwie max, super, sprint caps...

Dziękuje bardzo [emoji8]już sobie kopiuje do wiadomości żeby mi nie umknęło [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szukając swojego postu o lekach, znalazłam coś co zamieściła jedna z naszych koleżanek, która kiedyś była tu częstym gościem. Jak ktoś ma ochotę na lekturę to zapraszam:

"Jeśli często sięgasz po ibuprofen, lub aspirynę, możesz obniżyć swoje szanse na zajście w ciążę. Oba te leki należą do dużej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), powszechnie dostępnych bez recepty.
Jak wykazuje rosnąca baza wyników naukowych, leki z grupy NLPZ mogą wywoływać zaburzenia owulacji, w szczególności przyczyniając się do tzw. syndromu zluteinizowanego niepękniętego pęcherzyka Graafa (1, 2, 4). Polega on na tym, że pęcherzyk nie uwalnia dojrzałej komórki jajowej, a pomimo to przekształca się w ciałko żółte. W tej sytuacji zapłodnienie nie może mieć miejsca. U mężczyzn zaś regularne zażywanie NLPZ może powodować problemy z erekcją (3).
Jeżeli zatem chcesz zajść w ciążę, Ty i Twój partner powinniście unikać leków wymienionych w tabeli poniżej. Zamiast nich możecie sięgać po paracetamol, który ma znikome działanie przeciwzapalne. Popularne marki paracetamolu to: Panadol, APAP, Acenol, Codipar, Calpol, Doliprane, Dafalgan, Eferalgan, Lekadol, Tazamol, Claradol, Tylenol.

Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiękaszają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu obniżają płodność kobiet i mężczyzn poprzez hamowanie syntezy prostagladyn zawartych w nasieniu, macicy i jajnikach.podobnie niebezpieczne są leki na bazie naproksenu i kwasu acetylosalicynowego. Bardzo niebezpieczne są w tym okresie zwykła etopiryna, tabletki z krzyżykiem, anapiryna, itp. Dowiedziono, że zwiększają ryzyko wystąpienia wad układów moczowo-płciowego i nerwowego. Bezpieczny jest tylko paracetamol - bo ma inny mechanizm działania"
 
To w takim razie musisz wykabinowac coś na poprawę stanu psychicznego ☺ bo jak już pisałam inaczej oszalejesz ! słyszałaś o książce" potęga podświadomości "? albo też o książce " dziecięce duszę "?

Nie czytałam ale poszukam ich chętnie i przeczytam :) Generalnie nastawiam się pozytywnie a przede wszystkim przestaję tyle myśleć - jutro znowu sadzę warzywka i patrzę na wszelkie moje roślinki jak pięknie rosną do tego wdycham powietrze z pozytywną energią :D
 
Nie czytałam ale poszukam ich chętnie i przeczytam :) Generalnie nastawiam się pozytywnie a przede wszystkim przestaję tyle myśleć - jutro znowu sadzę warzywka i patrzę na wszelkie moje roślinki jak pięknie rosną do tego wdycham powietrze z pozytywną energią :D
...moją cebulkę bażanty obdziobały... :D
 
1 badanie nasienia nie było rewelacyjne ale dr powiedziała że jak na dzisiejsze czasy jest dobre.
Jednak mój M przez pół roku brał witaminy ( to było moje zalecenie)
Podczas iui po obróbce, nasienie było rewelacyjne nawet pani dr się zdziwiła ☺
Niestety nie wiem ile ich było a kartę z badania ma mąż i nie umiem znaleźć. wiem ze było więcej ruchliwych, i ogólnie było ich więcej ☺
Jakie leki zaleciłaś swojemu M??:)
 
Nie czytałam ale poszukam ich chętnie i przeczytam :) Generalnie nastawiam się pozytywnie a przede wszystkim przestaję tyle myśleć - jutro znowu sadzę warzywka i patrzę na wszelkie moje roślinki jak pięknie rosną do tego wdycham powietrze z pozytywną energią :D

Brawo Ty !!! Oby tak dalej !!! :biggrin2:
 
reklama
Do góry