reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Irlandzkie mamy 2011

reklama
Aniaa u Mateuszka też:-)Po prostu z dnia na dzień przestała wyłazić i teraz już śladu nie ma:-)Może się wściekać,drzeć,napinać i tak już nic nie wyłazi:-D:-D:-DBardzo się tym cieszę:tak:Jak już pisałam na ogólnym-kanaliki łzowe też już udrożniłam,oczka nie ropieją,ciemieniuchy się pozbyliśmy i co najważniejsze moje podejrzenia co do skazy białkowej okazały się bezpodstawne:-)Mały nie ma żadnego uczulenia:-)Buźka się wreszcie wygładziła i jest już so soft:-D:-D:-D
 
jak czytam dziewczyny o wadze Waszych dzieciaczków to płakać mi się chce:-( Moje dziewczynki za 2 tygodnie kończą 6 miesięcy i idziemy się ważyć i mam nadzieję że Martynka będzie ważyła już 5kg :-) Laura jest większa, ale więcej niż 6kg nie waży. Piszecie że przepuklina u Waszych dzieciaczków zniknęła, domyślam się że chodzi o przepuklinę pępkową? Moja Martynka miała ogrrrrromną przepuklinę, a że jest drobniutka to wyglądało okropnie za każdym razem jak zmieniałam jej pampersa to płakać mi się chciało jak to widziałam, ale zaczęliśmy naklejać jej takie specjalne plastry i powiem Wam że prawie zniknęła :happy: i też mi strasznie ulżyło bo nie dawało mi to spokoju i mam nadzieję że schowa się całkowicie.
 
ojej, to u takuch malenstw tez moze byc przepuklina? biedactwa, ale dobrze, ze juz po wszystkim :)

ja wciaz walcze z ciemieniucha, ciagle wraca, poki co stosowalam tylko oliwke, ale podejrzewam, ze dopiero masc alantan plus poskutkuje tak jak u starszego... po jednym dniu jak reka odjal....

no i ja tez podejrzewam skaze u Amelki. poki co na policzkach nie ma takich plam jak synek mial, ale za to na brzuszku, boczkach, na raczkach i nozkach ma wielkie czerwone placki z sucha, szorstka skora. na razie nawilzam dodatkowo, zobaczymy...
 
to ja mog dodać ze najlepiej cycowemu dzieciaczkowi podać butlę TT b jest w kształcie piersi
u mnie 2 razy zdała egzamin ..
a tak samo jak przechodziłam z cyca na butle u starszej też ta butla jako jedyna jej podpasowała

no a Emma na 12 tyg ważyła 6.6kg i miezyła 69 cm :-)
 
Witam
Dranissimo,sloszym-no moje dzieciątka nigdy problemów nie miały z załapaniem butli,smoczków ani Dadzia ani Daniel nie chcieli9ale to akurat nie problem-no w przypadku Daniela tak,bo jak pisałam w zastepstwie zaaplikował sobie paluszki,których oduczyć nie mozemy:(ale przy nauce butelkowania też jak wcześniej pisałam najlepiej zacząć na swoim mleczku,i tak jak Vikamcia potecam TT,smoczka dla Domisie zresztą tej samej firmy mamy:)No cóż-powodzenia Wam zyczę:)
AsieńkoM-gratulujemy ząbka:)))
Tichonek-super,że Matt nie ma juz problemów oczkowych i pępuszkowych:)
A powiedzcie mi-jak i czy planujecie już chrzciny Waszych Pociech???
 
to ja mog dodać ze najlepiej cycowemu dzieciaczkowi podać butlę TT b jest w kształcie piersi
u mnie 2 razy zdała egzamin ..a tak samo jak przechodziłam z cyca na butle u starszej też ta butla jako jedyna jej podpasowała

no a Emma na 12 tyg ważyła 6.6kg i miezyła 69 cm :-)

ViKamcia dzieki za podpowiedz, akurat mam w zanadrzu butelke TT to sprobuje na weekend moze ;-) Mam nadzieje, ze cos ruszy...

sylwiamama, ale musisz miec Kruszynki... Mam nadzieje, ze szybko rusza z waga i wyrosna na duze, silne i zrowe dziewuszki! :-)

lubiczanko, dzieki za podpowiedz z butelka :-) No a apropo chrzcin to my chyba tutaj zrobimy, tzn ja zrobie, bo moj M najchetniej by nie chrzcil! ;/ Szybko, bez problemowo, bez ceregieli... Najwazniejszy przeciez jest sam fakt, a nie otoczka...
 
reklama
sloszym bo to jest przepuklina pępkowa,z którą niektóre dzieci się rodzą:sorry:Po prostu do jakiegoś czasu dzieciaczek w brzuchu u mamy ma swoje wnętrzności na wierzchu,potem wskakują do brzuszka i jama brzuszna się zamyka:tak:Ale czasem brzuszek nie zarośnie się dokładnie i zostanie dziurka przez którą wychodzi jelitko na wierzch w miejscu pępka:sorry:I to jest właśnie przepuklina pępkowa:tak:Matt po prostu zamiast mieć pępek do śrokdka,miał taką kulkę na wierzchu i jak ją się dotykało to czuć było jelitko i mleczko jak się w nim przelewało:sorry2:Najczęściej do roku czasu przepuklina się wchłania a jama brzuszna zarasta ale w wyjątkowych wypadkach trzeba dziecko oklejać plastrami albo nawet operować:sorry2:
I my używamy TT:tak:Matt pociągnął od razu:tak:Z butelką (czy to z mleczkiem czy to z herbatką) żadnego problemu nie było ale smoka uspokajającego nie chce:no:
 
Do góry