reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Wspaniale!
Długo się przygotowywałaś? Miałaś jakieś konkretne zalecenia? Pamietam, że podchodziłaś w Czechach.. dużo masz jeszcze zarodków?

Powiedz jeszcze ile ma już Twoja Córeczka?🥰

Będę trzymać kciuki!!♥️
Miałam antybiotyk przez 10 dni dopochwowo, bo wyszła mi bakteria w posiewie. Teraz biorę probiotyki doustnie i dopochwowo. Miałam w tym cyklu (18 dzień cyklu poprzedzający cykl transferowy) endometrial scratching. I w sumie to wszystko. Powtórzyłam badania typu cytologia, morfologia, usg piersi, tarczycowe, prolaktyna, poziom wit d3, glukoza i insulina na czczo. Mam zalecenie zbadać w 2 dniu cyklu transferowego estradiol i progesteron bo przystępuję na cyklu sztucznym. Z suplementów przyjmuję Omega3, magnez, potas, kwas foliowy, witD3, żelazo (bo mi słabo wyszło w morfologii).
Mamy jeszcze w sumie 2 zarodki. Jeden przewiozłam sobie do Polski żeby tu transferować bo chwilowo nie mam możliwości jechać do Czech. Drugi został w Czechach.
Córeczka ma już prawie półtora roku.
 
reklama
U mnie pierwszy raz Beta urosła przy 6 próbie, do jakoś 2 tys… może sekret u Ciebie w równowadze hormonalnej? A bierzesz na początku steryd, lub coś typu Accofil czy lipidy? Mi się udało dopiero gdy mialam idealnie zsynchronizowane hormony z endometrium. Trwało to 3 lata…
Zawsze mialam od 2dc transferowego Metypred ,wlew domaciczny Accofil przed transf.i od dnia transferu Accofil podskornie
 
Tak, szczególnie progesteronu. Nie tyle zawsze konkretne stezenie co np jeśli miałam za wysoki prog w dniu 9 czy 10 cyklu czy wtedy kiedy był czas zacząć suplementację to kasowali mi cykl bo to oznaczało ze endometrium jest przedwcześnie dojrzałe. Zdarzyło mi się chyba 2 razy. Raz za wysoki estradiol na początku cyklu (potem już nie robili)
Melapola:myślałam,że poschodząc na cyklu sztucznym od 2dc bralam Estrofem to Peogesteron bedzie niziutki i urośnie dopiero po włączeniu suplementacji.Mi dr kazał badać proga.w dniu transferu zeby dolozyc leki i do weryfikacji po transferze.Przed nigdy .Ale raz sama sobie zbadalam przed właczeniem prog.i poziom byl niski.Wiec nie wiem w czym u mnie jest problem
 
Przy karmieniu piersią zabraniają ale przy flaszce położna kazała. Można zgłupieć czytając zalecenia które są totalnie różne. Zgodne tylko ze przy piersi nie. Przy mleku modyfikowanym jeśli jest wszystko ok to tez nie trzeba. Mi kazali. Kłopot w tym ze cwane dziecko pluje wodą na kilometr…
U mnie położna zakazała absolutnie, a zaufana pediatra skwitowala, że to nowa moda i kazała podawać wodę, zwłaszcza w takie upały jakie mamy obecnie. Starsze dziecko, o zgrozo, dopajane herbatka. Żyje i ma się dobrze, ale wtedy nie wiedziałam, że nie wolno
 
U mnie położna zakazała absolutnie, a zaufana pediatra skwitowala, że to nowa moda i kazała podawać wodę, zwłaszcza w takie upały jakie mamy obecnie. Starsze dziecko, o zgrozo, dopajane herbatka. Żyje i ma się dobrze, ale wtedy nie wiedziałam, że nie wolno
Herbatka?? Jeszcze powiedz ze koper?? 😈😈 haha to się strasznie zmienia, teraz absolutnie nie bo koper powoduje miliardy powikłań, rumianek zwiększa ryzyko alergii itd… a nasze babcie dawały i jakoś pokolenie przetrwało. Ale ja na razie próbuje Ani przemycać wodę, daje zawsze na początku jak się wkurza ze chce mlesio. Zanim się skapnie ze to woda to trochę pociumka. Wiem, zła kobieta jestem ale zależy mi żeby kupa była…
 
Herbatka?? Jeszcze powiedz ze koper?? 😈😈 haha to się strasznie zmienia, teraz absolutnie nie bo koper powoduje miliardy powikłań, rumianek zwiększa ryzyko alergii itd… a nasze babcie dawały i jakoś pokolenie przetrwało. Ale ja na razie próbuje Ani przemycać wodę, daje zawsze na początku jak się wkurza ze chce mlesio. Zanim się skapnie ze to woda to trochę pociumka. Wiem, zła kobieta jestem ale zależy mi żeby kupa była…
Rumiankowa 😀, ale o koprze czytałam. Zresztą zaufana pediatra też uprzedzala, że może uczulac. Mój straszak wodą pluł na odległość. Maluch początkowo pije chętnie, choć odnoszę wrażenie, że to dlatego, bo późno się orientuje, że nie pije mleka.
 
Cześć kobietki
Przytuptam może na trochę

O ile mi doda posta ;) bo coś mi dziś szwankuje - u Was też nie dodaje ??

Ja dziś się zakwalfikowała do procedury. Lece na sztucznym... Ostatnia próba u mnie. Niech się dzieje.

Kciuki za wszystkie dzielne staraczki !
Trzymamy kciuki ✊🏻✊🏻✊🏻
U nas biopsja dawczyni w poniedziałek - oby było dobrze.
 
reklama
Do góry