reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Szczepienia limfocytami. U mnie jednak zupełnie nie pomogły (nie podniosły zerowego Allo). Poszliśmy więc w immunoglobuliny.
Czuję się w obowiązku przypomnieć tylko, że u mnie zalecenia TEGO lekarza zostały totalnie podważone przez 2 innych immunologów. Szczególnie proces podwyższania 0 allow MLR. pisze to bo mnie do tego lekarza skierowala ginekolog (piszaca doktorat z immunologii) i jej zaufałam. Czego potem żałowałam . Tych dwóch pozostałych lekarzy zwraca uwagę na fakt że te szczepienia to procedura niestandaryzowany. Nikt nie sprawdza co się dzieje na zapleczu w wirówce. Tych dwóch pozostałych lekarzy zdecydowanie lepiej oceniało bezpieczeństwo stosowania wlewu z immunoglobulin. Bo jest to lek i muszą być stosowane procedury. Tak wiem - jest mega drogi
 
reklama
hej Dziewczyny. Decydujemy się na AZ jednak, nie chcemy czekać na wyniki hodowli itd, chcemy przebadanego i pewnego zarodka. W tej kwestii bardzo dobre opinie czytałam o Czechach.
Co o tym myślicie ?
Z drogie strony in vitro ma być u nas refundowane. Myślicie ze refundacja obejmie także AK lub AZ ?
 
hej Dziewczyny. Decydujemy się na AZ jednak, nie chcemy czekać na wyniki hodowli itd, chcemy przebadanego i pewnego zarodka. W tej kwestii bardzo dobre opinie czytałam o Czechach.
Co o tym myślicie ?
Z drogie strony in vitro ma być u nas refundowane. Myślicie ze refundacja obejmie także AK lub AZ ?
Raczej nie, z tego co mi lekarz mówił to refundacja obejmuje pełną procedurę czyli także punkcję
 
hej Dziewczyny. Decydujemy się na AZ jednak, nie chcemy czekać na wyniki hodowli itd, chcemy przebadanego i pewnego zarodka. W tej kwestii bardzo dobre opinie czytałam o Czechach.
Co o tym myślicie ?
Z drogie strony in vitro ma być u nas refundowane. Myślicie ze refundacja obejmie także AK lub AZ ?
Zależy skąd jesteś. Mi w Poznaniu przysłali SMS o refundacji w invimedzie Poznań. Ale dofinansowanie do AZ to 2 tys. Do KD 5 tys. Musisz sprawdzić warunki na stronach klinik
 
U nas zabiło serduszko.
Gratulacje !

hej Dziewczyny. Decydujemy się na AZ jednak, nie chcemy czekać na wyniki hodowli itd, chcemy przebadanego i pewnego zarodka. W tej kwestii bardzo dobre opinie czytałam o Czechach.
Co o tym myślicie ?
Z drogie strony in vitro ma być u nas refundowane. Myślicie ze refundacja obejmie także AK lub AZ ?
Na 100% refundacja niestety nie obejmuje ani adopcji komórki ani zarodka... przykro mi...
Piszę o PL; w Czechach nie wiem jakie jest prawo
 
Hej dziewczyny. Powiecie mi jakich suplementów używacie na codzień ? Ja tylko witaminy falvit mama od 3 lat już w sumie i chrom … Nie chodzi mi o podniesienie jakości komórek bo przy tym amh nawet lekarz mówił ze to nic nam nie da, ale tak ogólnie, żeby organizm był odpowiednio przygotowany na ewentualną ciąże :)
My za tydzień idziemy na urodziny do moich siostrzenic, wiec dziś siedzę dzień na przeszukiwaniu książek dla siostrzenicy która jest molem książkowym, zapytałam jej ostatnio jakie chce dostać i wysłała mi 30 pozycji 😂 także mam w planach zrobić jej przyjemność i kupić wszystkie, ale jak wrzuciłam je do koszyka na Empiku to wyszła kwota prawie 800zl 🙈 dlatego chce przysiąść i przeszukać olx. Podzielę je na pół i polowe dostanie na urodziny, a polowe na święta. Może jakieś używane w dobrym stanie znajdę i zaoszczędze trochę :)
Właśnie to są te listopadowo- grudniowe wydatki, ale lubię rozpieszczać dzieci siostry, szczególnie gdy wiem, że sprawie im przyjemność. Oczywiście nie wspomnę ze najlepiej kupuje mi się ciuszki dla najmłodszego 😜
Spokojnej Niedzieli :)

jakiego gatunku książek szukasz??
 
reklama
Bliskodo na jakich lekach Ci się udało ? U mnie tez problem z implant.
Ja akurat na pierwszą wizytę pojechałam już z wynikami. Miałam zrobione: CBA, IMK, Allo MLR, cross match, ANA, APA, ASA, antyTPO, antyTG. Nic więcej już mi nie zlecił, od razu wydał zalecenia (u nas był problem z implantacją).
 
Do góry