reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Bliźniaki dwujajowe :) jak szaleć to szaleć 🤣 a tak serio to myśmy się w cyklu transferowym nie starali, za bardzo się bałam jakiejś infekcji 🤡
Mój nie miał takiego badania.
Dziewczyny dostałam z kliniki wykaz wymaganych badań i u mężczyzny jest wymaz z cewki moczowej na chlamydia. Powiedzcie mi czy wasi faceci też mieli? W poprzedniej klinice nie mieliśmy takiego badania do ivf i mój jak to przeczytał mówi że absolutnie nie da sobie zrobić, bo wcześniej tego nigdzie nie wymagano i na samą myśl go boli 😅🤣

@Motylkowa! @wrobelmm u waszych facetow wymagali takiego badania ?
No właśnie co robić, ja już się czuję jakbym fabrykę na strych schowała, bo po punkcji seks był tylko raz i to jeszcze taki sobie, bo bolały mnie jajniki :/ teraz skończył mi się okres to bym uskuteczniła "przytulanki" z mężem 😂
 
reklama
Dziewczyny dostałam z kliniki wykaz wymaganych badań i u mężczyzny jest wymaz z cewki moczowej na chlamydia. Powiedzcie mi czy wasi faceci też mieli? W poprzedniej klinice nie mieliśmy takiego badania do ivf i mój jak to przeczytał mówi że absolutnie nie da sobie zrobić, bo wcześniej tego nigdzie nie wymagano i na samą myśl go boli 😅🤣

@Motylkowa! @wrobelmm u waszych facetow wymagali takiego badania ?
Tak, ale nie było tak źle :) pani położna pokazała jak badanie wykonać i poszedł sam do łazienki i sobie sam pobrał :) więc nie było horroru :) bał się że sobie źle pobrał bo bał się głębiej wsadzić 🤣 ale wyniki ok, prawidłowe :)
 
Dziewczyny dostałam z kliniki wykaz wymaganych badań i u mężczyzny jest wymaz z cewki moczowej na chlamydia. Powiedzcie mi czy wasi faceci też mieli? W poprzedniej klinice nie mieliśmy takiego badania do ivf i mój jak to przeczytał mówi że absolutnie nie da sobie zrobić, bo wcześniej tego nigdzie nie wymagano i na samą myśl go boli 😅🤣

@Motylkowa! @wrobelmm u waszych facetow wymagali takiego badania ?
U mnie nie
 
Dziewczyny dostałam z kliniki wykaz wymaganych badań i u mężczyzny jest wymaz z cewki moczowej na chlamydia. Powiedzcie mi czy wasi faceci też mieli? W poprzedniej klinice nie mieliśmy takiego badania do ivf i mój jak to przeczytał mówi że absolutnie nie da sobie zrobić, bo wcześniej tego nigdzie nie wymagano i na samą myśl go boli 😅🤣

@Motylkowa! @wrobelmm u waszych facetow wymagali takiego badania ?
U nas było wymagane kilka lat wstecz. Tak jak wcześniej wspomniano, został poinformowany jak ma sam sobie pobrać choć w połowie tłumaczeń miał lekki odlot po pobraniu krwi🤣
 
Wg zasad programu EG jest dodatkową procedurą którą można zastosować w programie. Ale to też nie jest tak że „pacjent chce to robimy”, tylko jak lekarz zdecyduje że nie widzi podstaw/nie chce to… no nie możesz wymusić. :( Ale rozumiem frustrację - bałagan informacyjny jest wkurzający :/
Akurat u nas w klinice jedynie nacięcie otoczki było do decyzji embriologa, EG mogłaś sobie wziąć, jeżeli miałaś taką ochotę, nikt tego nie zabraniał, co wydaje mi się logiczne, bo to jest dodatek nie ingerujący raczej w znacznym stopniu w zarodek, raczej bym powiedziała, że to jakaś mała pomoc. I nie chodziło mi też o żadne wymuszanie, od razu otrzymaliśmy informację, że nie możemy skorzystać z EG w ramach programu i nie możemy też skorzystać z niego za dopłatą z własnej kieszeni, więc nie chodzi o zabranianie przez lekarza osobiście, tylko w zasłonie programem.
 
reklama
Dziewczyny dostałam z kliniki wykaz wymaganych badań i u mężczyzny jest wymaz z cewki moczowej na chlamydia. Powiedzcie mi czy wasi faceci też mieli? W poprzedniej klinice nie mieliśmy takiego badania do ivf i mój jak to przeczytał mówi że absolutnie nie da sobie zrobić, bo wcześniej tego nigdzie nie wymagano i na samą myśl go boli 😅🤣

@Motylkowa! @wrobelmm u waszych facetow wymagali takiego badania ?
Moj robi w alabie - DNA chlamydii z moczu zamiast wymazu (https://sklep.alablaboratoria.pl/ba...lamydia_trachomatis_metoda_real_time-pcr_s79_). Akceptują :)
 
Do góry