reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

No to ja tak poszłam pod koniec cyklu, tego dni mi zrobili krew i wymazy.
I umówiłam się za kilka dni do dr na początku cyklu i to był już cykl z transferem😀
A powiedz mi na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza jakieś badanie czy głównie wywiad? I czy muszę wziąć całą dokumentację jeśli u nich zaczynalam procedurę in vitro i był pierwszy transfer? Czy opierają się na swojej bazie?
 
reklama
I pytanie czy 50% wszystkich uzyskanych zarodków , czyli nawet tych które umierają w 5tej dobie. Czy 50% końcowych blastek...
Końcowych - te które można było przebadać czyli były gotowe do transferu.

Link do: Przyczyny niepowodzeń in vitro | INVICTA
Poczytaj sobie o RIF (Recurrent Implantation Failure).
 
Końcowych - te które można było przebadać czyli były gotowe do transferu.

Link do: Przyczyny niepowodzeń in vitro | INVICTA
Poczytaj sobie o RIF (Recurrent Implantation Failure).
A trzydniowych nie można przebadać? Można. Pytanie czy wliczali do statystyki.
Teraz z 4 prawidłowo zapłodnionych zostały 4 blastocysty. Nie mogą być wszystkie kiepskie, a nawet chore się zaczepiają najwyzej później biochem, albo poronienie...a nie beta 0.

Btw zrobie chyba krew w sobote 7dpt, jak bedzie 0 to warto sie dalej kluc...masakra:(

a czuje sie okresowo, przy biochemie czulam.sie "inaczej"...:(

Końcowych - te które można było przebadać czyli były gotowe do transferu.

Link do: Przyczyny niepowodzeń in vitro | INVICTA
Poczytaj sobie o RIF (Recurrent Implantation Failure).
 
A powiedz mi na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza jakieś badanie czy głównie wywiad? I czy muszę wziąć całą dokumentację jeśli u nich zaczynalam procedurę in vitro i był pierwszy transfer? Czy opierają się na swojej bazie?
Ja mając zarodki w danej klinice,poszlam na wizytę „kwalifikacyjną”. Wtedy odrazu podpisujesz zgody na transfer. Nawet nie miałam wizyty z lekarzem tylko zgody podpisałam z opiekunem/ panie co są w recepcji/ położne.
Na krew mnie skierowali odrazu, była też dostapna położna która pobrała mi wymazy.

Umówiłam się wtedy na wizytę za kilka dni. I ten cykl już miałam transfer 😀
 
A trzydniowych nie można przebadać? Można. Pytanie czy wliczali do statystyki.
Teraz z 4 prawidłowo zapłodnionych zostały 4 blastocysty. Nie mogą być wszystkie kiepskie, a nawet chore się zaczepiają najwyzej później biochem, albo poronienie...a nie beta 0.

Btw zrobie chyba krew w sobote 7dpt, jak bedzie 0 to warto sie dalej kluc...masakra:(

a czuje sie okresowo, przy biochemie czulam.sie "inaczej"...:(
Też uważam że powinnaś zrobić głębszą diagnostykę.
Mnie po 1 transferze udany/ poroniony, drugi beta zero lekarz proponował immuno i biopsję. Podeszlam do trzeciego. Nieudany.

4 transfery z beta 0, tu coś musi być nie tak
 
Ja mając zarodki w danej klinice,poszlam na wizytę „kwalifikacyjną”. Wtedy odrazu podpisujesz zgody na transfer. Nawet nie miałam wizyty z lekarzem tylko zgody podpisałam z opiekunem/ panie co są w recepcji/ położne.
Na krew mnie skierowali odrazu, była też dostapna położna która pobrała mi wymazy.

Umówiłam się wtedy na wizytę za kilka dni. I ten cykl już miałam transfer 😀
Miejmy nadzieję że w mojej klinice będą równie ogarnięci 😉
 
@Izuu007 przepraszam, zaktyualizujesz mi swój status?
Dziewczyny wybaczcie jak zywkle, ale teraz mam takie urwanie dupki w pracy, że trochę nie ogarniam co i kto, także dawajcie znać jak coś, a jak nie zmienię, możecie mnie męczyć :D
 
reklama
Do góry