reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Zapalenie endometrium, brałam w kwietniu antybiotyki przez 3 tygodnie.
Tak 4 transfer się udał ale zaraz 8 tydzień a serca brak. Już w 6 tygodniu powinno być, 5sierpnia na wizycie brak, wczoraj brak, ostatnia kontrola w czwartek.
Takze 5 transfer niedługo..
Boże liczę na cud, że jednak się rozwinie, trzymam kciuki za Ciebie
 
reklama
Właśnie u mi tez nie do końca pasuje ta informacja że kiepskie komórki. Bo w miesiącu z drożnością bez problemu zaszłam w ciążę tylko zatrzymała się w jajowodzie i tu lekarz przypuszczał, że jajowody nie są funkcjonalne. A ciężko mi uwiezyc w przypadek, że akurat tylko w tedy trafiła się super komórka. Nie twierdzę, że teraz przy moim amh są jakie rewelacyjne ale wcześniej amh miałam ładne, a ciąży brak.

Z tego co czytałam (nie wiem na ile to był rzetelny artykuł ) to podobno nie jest tak, że tych komórek nie ma i są puste pęcherzyki tylko one jeszcze nie zdążyły dojrzeć oddzielic się od otoczki. Dlatego nawet przy podaniu hcg na koniec nie robią się oocytami. Jeśli to by była prawda to przemawia do mnie właśnie wersja, że leki do stymulacji nie do końca zadzialaly.
Jeśli w środę okaże się że klapa z tymi zarodkami to wtedy zacznę przypuszczac że to wina jakości komórek 🤔

Właśnie, a jakiej wielkości były u was pobierane komórki ?
A wiesz że nie pamiętam... 🤔 Pamiętam że dyskutowałam z lekarzem że w naturalnych cyklach pęcherzyk pękał mi ok 26mm a on że to stanowczo za późno i jakoś mniejszy rozmiar miały.
I pamiętam, że przy transferze mówiłam mu, że może mogłam mieć większe dawki leków a on że miałam jedne z większych dawek ze wzgl na moją wagę.. ale to było 3 lata temu. Zobaczymy, jakie dawki dostanę 16 sierpnia
 
Dziękuję ❤️ a ty kiedy masz transfer? Czy już po jesteś? 🙂
czekam na wyniki z histeroskopii, którą miałam w zeszłym cyklu. W zależności co tam wyszło będzie dobierany cykl i termin transferu :) oczywiście chciałabym żeby jeszcze teraz w sierpniu się udało podejść na naturalnym, ale jeśli nie to trudno. Na pewno będę tutaj dawać znać jak w końcu jakieś decyzje padną :)
 
czekam na wyniki z histeroskopii, którą miałam w zeszłym cyklu. W zależności co tam wyszło będzie dobierany cykl i termin transferu :) oczywiście chciałabym żeby jeszcze teraz w sierpniu się udało podejść na naturalnym, ale jeśli nie to trudno. Na pewno będę tutaj dawać znać jak w końcu jakieś decyzje padną :)
Opowiesz coś więcej o histeroskopii, miałaś również biopsję endometrium? Robiłaś na nfz czy prywatnie, jakie znieczulenie miałaś do zabiegu? Coś czuję, że mnie też to czeka w najbliższym czasie
 
Dziewczyny czy któraś z was miała tak, że beta ani razu nie drgnęła? U mnie tak było przy dwóch transferach, nie wiem co dalej i jaka powinna być dalsza diagnostyka, lekarz chce od nowa zaczynać stymulację od miesiączki, czyli za kilka dni
U mnie beta dobijała do max 20 i spadała (mogły to być resztki Ovi). Po drugim transferze lekarz zaproponował histeroskopie lub kolejną próbę. Poszłam za ciosem bez dodatkowych badań i po trzecim transferze też przy 20 beta spadła.
Nie mamy już zarodków, więc zanim rozpoczniemy kolejną procedurę zrobię histeroskopię. Czekamy też na wyniki badań kariotypów, kirów itp.
 
Właśnie u mi tez nie do końca pasuje ta informacja że kiepskie komórki. Bo w miesiącu z drożnością bez problemu zaszłam w ciążę tylko zatrzymała się w jajowodzie i tu lekarz przypuszczał, że jajowody nie są funkcjonalne. A ciężko mi uwiezyc w przypadek, że akurat tylko w tedy trafiła się super komórka. Nie twierdzę, że teraz przy moim amh są jakie rewelacyjne ale wcześniej amh miałam ładne, a ciąży brak.

Z tego co czytałam (nie wiem na ile to był rzetelny artykuł ) to podobno nie jest tak, że tych komórek nie ma i są puste pęcherzyki tylko one jeszcze nie zdążyły dojrzeć oddzielic się od otoczki. Dlatego nawet przy podaniu hcg na koniec nie robią się oocytami. Jeśli to by była prawda to przemawia do mnie właśnie wersja, że leki do stymulacji nie do końca zadzialaly.
Jeśli w środę okaże się że klapa z tymi zarodkami to wtedy zacznę przypuszczac że to wina jakości komórek 🤔

Właśnie, a jakiej wielkości były u was pobierane komórki ?
Mogą być puste pęcherzyki. Generalnie po punkcji u embriologa powinien być protokół gdzie to jest opisane. U mnie na przykład nie były puste ale były niedojrzałe (w fazie MI, a powinny być MII, żeby nadawały się do zapłodnienia). Takich było chyba 11 a nadających się do zapłodnienia tylko 6... Następnym razem lekarz będzie musiał to wziąć pod uwagę dobierając leki, bo tutaj coś nie pykło 🤷. Ale pierwsza stymulacja zawsze jest trochę na ślepo.
 
Czy coś wyszło z tych badań? Czy u ciebie teraz jest ciąża, dobrze kojarzę? Kurde strasznie żałuję, że nie możemy sobie dodać fajnych stopek jak na ovufriend :D
Trochę się załamałam, miał być problem tylko po stronie męża, a tu wygląda, że nie…

Można dodać stopkę, widać je przy korzystaniu z przeglądarki np.

Przechwytywanie.JPG
 
Opowiesz coś więcej o histeroskopii, miałaś również biopsję endometrium? Robiłaś na nfz czy prywatnie, jakie znieczulenie miałaś do zabiegu? Coś czuję, że mnie też to czeka w najbliższym czasie
Miałam z biopsja cd138, na NFZ. Znieczulenie miejscowe (ketonal dożylnie, zastrzyk w szyjkę i gaz). Miałam dwa razy i dwa razy bezboleśnie udało się przejść przez zabieg :)
 
reklama
U mnie beta dobijała do max 20 i spadała (mogły to być resztki Ovi). Po drugim transferze lekarz zaproponował histeroskopie lub kolejną próbę. Poszłam za ciosem bez dodatkowych badań i po trzecim transferze też przy 20 beta spadła.
Nie mamy już zarodków, więc zanim rozpoczniemy kolejną procedurę zrobię histeroskopię. Czekamy też na wyniki badań kariotypów, kirów itp.
To właśnie ja dwa zarodki miałam, ale niestety beta nie drgnęła, dwa razy sprawdzana w 7dpt. Nie mamy już zarodków, lekarz chce zaczynać stymulację teraz więc chyba pójdę w to, a w którym dniu cyklu robi się histeroskopia z biopsją? Może uda się zrobić to w tym cyklu to stymulacja?
 
Do góry