reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
Dostałam dzisiaj info z labu z 3 oocytów zapłodniono 2.
Kurcze czyli na 7 komórek, 4 były puste, jedna niedojrzała i 2 tylko nadawały się do zapłodnienia 😥 myślicie, że może to być efekt źle przeprowadzonej stymulacji czy raczej wylacznie *ujowe komórki jajowe ?
U mnie 12 pęcherzyków, 8 komórek, 5 zdatnych do zapłodnienia, dwie tylko się zaplodnily,Z nich 1 blastocysta - ma już ponad dwa latka 🥰
Lekarz teraz przy drugiej procedurze mowi że wina słabej jakości komórek, ale ja w przeciągu 10 lat byłam dwa razy w ciąży naturalnej , obie poroniłam na wczesnym etapie...
 
Dziewczyny czy któraś z was miała tak, że beta ani razu nie drgnęła? U mnie tak było przy dwóch transferach, nie wiem co dalej i jaka powinna być dalsza diagnostyka, lekarz chce od nowa zaczynać stymulację od miesiączki, czyli za kilka dni
 
U mnie 12 pęcherzyków, 8 komórek, 5 zdatnych do zapłodnienia, dwie tylko się zaplodnily,Z nich 1 blastocysta - ma już ponad dwa latka 🥰
Lekarz teraz przy drugiej procedurze mowi że wina słabej jakości komórek, ale ja w przeciągu 10 lat byłam dwa razy w ciąży naturalnej , obie poroniłam na wczesnym etapie...
Właśnie u mi tez nie do końca pasuje ta informacja że kiepskie komórki. Bo w miesiącu z drożnością bez problemu zaszłam w ciążę tylko zatrzymała się w jajowodzie i tu lekarz przypuszczał, że jajowody nie są funkcjonalne. A ciężko mi uwiezyc w przypadek, że akurat tylko w tedy trafiła się super komórka. Nie twierdzę, że teraz przy moim amh są jakie rewelacyjne ale wcześniej amh miałam ładne, a ciąży brak.

Z tego co czytałam (nie wiem na ile to był rzetelny artykuł ) to podobno nie jest tak, że tych komórek nie ma i są puste pęcherzyki tylko one jeszcze nie zdążyły dojrzeć oddzielic się od otoczki. Dlatego nawet przy podaniu hcg na koniec nie robią się oocytami. Jeśli to by była prawda to przemawia do mnie właśnie wersja, że leki do stymulacji nie do końca zadzialaly.
Jeśli w środę okaże się że klapa z tymi zarodkami to wtedy zacznę przypuszczac że to wina jakości komórek 🤔

Właśnie, a jakiej wielkości były u was pobierane komórki ?
 
Głowa do góry, wiem że nie takiego wyniku się spodziewałaś, ale jeszcze nie wszystko stracone. Wierzę ze zrobiłaś wszystko żeby zmaksymalizować szanse. Ale niestety ta pierwsza procedura jest trochę na ślepo. Może na inne leki organizm inaczej by zareagował a czasami cykl cyklowi nie równy i nawet przy tych samych dawkach leków wyniki są diametralnie inne. Trzymam kciuki za te dwa kropki!
Dziękuję ❤️ a ty kiedy masz transfer? Czy już po jesteś? 🙂
 
Dziewczyny czy któraś z was miała tak, że beta ani razu nie drgnęła? U mnie tak było przy dwóch transferach, nie wiem co dalej i jaka powinna być dalsza diagnostyka, lekarz chce od nowa zaczynać stymulację od miesiączki, czyli za kilka dni
Zależy od kliniki i od Ciebie, mi proponowali po 3 (1 udany-poronienie, 2 i 3 nic) m in. Biopsję endometrium, immunologię, komórki nk
 
Zależy od kliniki i od Ciebie, mi proponowali po 3 (1 udany-poronienie, 2 i 3 nic) m in. Biopsję endometrium, immunologię, komórki nk
Czy coś wyszło z tych badań? Czy u ciebie teraz jest ciąża, dobrze kojarzę? Kurde strasznie żałuję, że nie możemy sobie dodać fajnych stopek jak na ovufriend :D
Trochę się załamałam, miał być problem tylko po stronie męża, a tu wygląda, że nie…
 
reklama
Czy coś wyszło z tych badań? Czy u ciebie teraz jest ciąża, dobrze kojarzę? Kurde strasznie żałuję, że nie możemy sobie dodać fajnych stopek jak na ovufriend :D
Trochę się załamałam, miał być problem tylko po stronie męża, a tu wygląda, że nie…
Zapalenie endometrium, brałam w kwietniu antybiotyki przez 3 tygodnie.
Tak 4 transfer się udał ale zaraz 8 tydzień a serca brak. Już w 6 tygodniu powinno być, 5sierpnia na wizycie brak, wczoraj brak, ostatnia kontrola w czwartek.
Takze 5 transfer niedługo..
 
Do góry