reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona Naszych Wrześniowych Maluszków :)

My zdecydowaliśmy, że będzie Natan, być może Natan Jan, po dziadku mojego Ł, ale nie jestem jeszcze pewna czy chcę dawać drugie imię, co myślicie o tym?
 
reklama
Ja właśnie też zastanawiałam się nad podwójnym imieniem. Fajna sprawa. ;-)Sama mam podwójne i o ile w Polsce rzadko spotykałam się z tym żeby gdziekolwiek wywoływano mnie jako Sonia Olga to w Norwegii jest to normą.
Tyle, że nasz mały będzie miał na imię Aleksander więc wydaje mi się, że to imie jest wystarczająco długie więc pozostaniemy przy jednym. :blink: Ale Natan Jan brzmi bardzo fajnie.
 
Ostatnia edycja:
U mnie chlopcy maja po jednym ale sie zastanawiam czy malej nie nadac drugiego po babci. Wtedy by byla Hanna Maria :) tylko moze by to bylo niesprawiedliwe ze ona ma a chlopcy nie :p
 
Hej, ja mam tez tylko jedno imię - Alicja i zawsze chciałam mieć dwa, więc moja córeczka ma Maja Alicja natomiast druga gwiazda na dzień dzisiejszy (bo wiele jeszcze może się zmienić) będzie nazywała się Agata Antonina (to drugie imię po mojej prababci i babci mojego Wojtka)
Myślę, że fajnie jest w taki sposób uhonorować seniorów rodu, nadając po nich drugie imię, to miłe ;)

Taka ciekawostka - ksiądz nie chciał się zgodzić żebym miała na imię tylko Alicja (bo niby nie ma takiej świętej) i rodzice tylko do Chrztu nadali mi drugie imię - Marta ;) ale nigdzie indziej nie jest wpisane w papiery :)
 
U nas dzieciaki też mają dwa imiona: Laura i Adam :)
Zresztą ja z A też ;-)
Ja jestem Hanna Magdalena, mężulo Artur Robert, a dziewczynki będą:

Elena Anna i Aleksandra Ewa :blink:
 
U nas drugie imie zdecydowalismy ze bedzie po matce chrzestnej (tak samo jak bylo przy Oli). Tyle ze dalej nie mamy pomyslu na pierwsze imie :D Chociaz chyba powoli kierujemy sie ku Zuzi...
 
No tak, u mnie też w rodzinie wszyscy mają po dwa imiona, ja np mam Anna Elżbieta po mamie drugie. Ale z drugiej strony czasami mnie irytowało że w dokumentach trzeba pisać oba imiona jeśli są i zwracają na to uwagę. Dlatego teraz sama nie wiem co zrobić. Jednak faktycznie to drugie imię zazwyczaj jest na czyjąś cześć, a to miły gest.
Hania podobają mi się Twoje imiona, a skąd pomysł na Elenę, wiąże się z tym jakaś historia? :)
 
reklama
Ann Elena to pomysł męża :-)

W bajce którą uwielbia nasza Nelka występuje właśnie księżniczka Elena- ona jest dobra, mądra tylko nie może mówić, ale wszystkim stara się bardzo pomagać. I jemu to imię bardzo się podobało. Tak więc musiałam odpuścić Zuzannę i została Elena i teraz i ja uwielbiam to imię. Przynajmniej nie będzie pięciu w klasie ;-)
 
Do góry