reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imię dla dziecka

My mamy Wojciecha, do dnia porodu jeszcze sie wahalismy miedzy Wojciechem a Bartoszem. Mezowi podobal sie jeszcze Antoni i Jan.
Dla dziewczynki mielismy wybrane Roza, Antonina i Zofia.
 
reklama
Jak kiedyś uda się mieć drugą córkę to będzie Eliza (bo imię pierwszej córki to był wybór męża bo mi się podobało tak w 49% a jemu w 51% 🫣) a z chłopców to będzie gigantyczny problem bo niewiele mi się podoba 🤣 ale najbardziej przemawiają do mnie imiona, np. Filip, Kacper, Maksymilian, Mateusz 🙂 i takie też imiona chłopców do Alicji mi pasują 🙃
 
Helenka i Rozalia cudne - a, ze "babciowe", to nie wada, tylko ich urok.
Co do chlopcow, to teraz podoba mi sie Ksawery i Maurycy.
Moi synowie nosza imiona Maks i Tomir.
 
Ja tłukłam miesiąc przed porodem kalendarz z imionami od góry do dołu. Już mówiliśmy do brzucha pół ciąży pewnym wybranym imieniem ( ale nie czułam tego, cały czas miałam wątpliwości co do tego imienia). I nagle w ostatniej chwili spodobała mi się jedna z pierwszych pozycji z listy Aaron 😁 choć tysiąc razy czytałam to imię i je pomijałam. Rodzina po porodzie w szoku, a jak zobaczyłam synka to wiedziałam że imię trafione 100% 😁
 
Ja zawsze myślałam, że jeśli będę miała córeczkę to będzie miała na imię Zosia, Antosia albo Małgosia (tu nie podoba mi się tylko pełne brzmienie Małgorzata albo ze ktoś zdrabniałby imię do Gosia). Jak zaszłam w ciążę to na milion procent byłam pewna, że to będzie chłopak i chciałam walczyć o imię Michał. Podobało nam się jeszcze Piotr, Wojciech. Teraz zastanawiałabym się nad Miłoszem 😊 Okazało się, że będzie dziewczynka, nie byliśmy na to gotowi jeśli chodzi o imię. Myśleliśmy o Agacie, Michalinie... ostatecznie Mąż zaczął mówić do brzucha "Natusia"/"Natunia" I zaproponował imię Natalia. Rozczulał mnie bardzo i się zgodziłam, choć w ogóle nie brałam tego imienia pod uwagę. I tak mamy Natalię, do której x początku mówiliśmy Natusia a teraz najczęściej Natka, Nacia, Natala, Natalia. Nigdy Natalka (gdy ktoś tak do niej mowi to aż mnie skręca😅)
 
Ja mam Stasia i teraz będzie Zosia. Podobały mi się jeszcze dla chłopca Antoni, Jan, Kajetan a dla dziewczynki Rozalia, Róża, Jaśmina, Aniela, Łucja.
 
U mnie Olgierd i Antoni, córka miała być Oliwka
Olgierd moje ukochane imię męskie.
Mój synek miał mieć tak na imię, niestety miał poważną wadę genetyczną i od nas odszedł w 14 tc.

Mam córkę Gabriele lat 8 i syna Michała- 21 miesięcy. Miał być Kazimierz ale córka zgłosiła weto i ulegliśmy jej prośbą o Michała 😉
 
Ja wjadę teraz z bardzo mało popularnym imieniem i o to mi chodziło :)
Chciałam mieć stosunkowo dużą pewność, że mój syn będzie nazywany jako jedyny w swojej grupie tym imieniem, ale to jedynie moje fanaberie, bo ja mam uraz i nie lubiłam nigdy jak w klasie była moja imienniczka.
Wybraliśmy imię Aleksy. Historia jest taka, że bardzo chciałam Alka, ale nie Olka dlatego szukałam imienia, które będzie podobne do Aleksander :)
Z córką imię miałam wybrane już bardzo długo przed jej narodzeniem. Zawsze chciałam mieć małą Liwię. Aktualnie to imię (mam takie wrażenie) jest coraz bardziej popularne, ale i tak postanowiłam je nadać córce dwa lata temu.
Z imion podoba mi się jeszcze Laura, Kornelia, Maksymilian.
 
Nam podobały się te imiona, a że do samego porodu nie wiedzieliśmy co będzie, to dopiero imię wybraliśmy po porodzie i mamy NIKOSIA 🥰
Jak byłam w 3ciazy to bardzo chciałam Ignasia, maz chciał ANTOSIA i mamy 2letniego A 🥰
 

Załączniki

  • 187ade76-62d6-418a-8e4e-8943d2f68d77.jpeg
    187ade76-62d6-418a-8e4e-8943d2f68d77.jpeg
    16,3 KB · Wyświetleń: 54
  • 236a4b18-9605-4650-a32f-2d8e39f17003.jpeg
    236a4b18-9605-4650-a32f-2d8e39f17003.jpeg
    16,5 KB · Wyświetleń: 56
reklama
Do góry