reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Imiona dla naszych maluszków

Martucha - no u nas 20 tc i wczoraj w końcu udało mi się męża zmotywować do stworzenia listy ;) A dzidziuś mu za to ładnie podziękował - wieczorem mąż pierwszy raz miał okazję go poczuć ;p
 
reklama
Kochane są gusta i guściki ale niektóre imiona są dla mnie... nie do przyjęcia. Np. Ariel. Kosmo. Masakra jakaś. Zresztą każdy wybiera imię jakie mu pasuje, tylko pamiętajcie o tym, że to dziecko je będzie nosić i oby się swojego imienia nie wstydziło. By nie było z tego powodu wyśmiewane. Moja znajoma dała dzieciom na imię: Karen dla dziewczynki i Morgan dla chłopca. Dla mnie jakaś masakra. Szkoda mi dzieci. Choć pewnie chciała je wyróżnić i może demonizuję, że w przyszłości te imiona będą dla nich traumą. Ale myślę, że dając dziwaczne imiona robi się krzywdę dzieciom.

U nas tradycyjne Paweł- po tatusiu :). Od początku już było wybrane, jeszcze przed ciążą. Córa miała być Paulina. No ale synek jest raczej :)
 
Mój syn ma rzadkie imię Joachim, nie jest to żaden problem, jest rozpoznawalny w przedszkolu i wszyscy go znają, nawet rodzice pamiętają i często śmieją się że to ten Achim. Teraz dla odmiany mamy wymyślone imiona dosyć popularne dla dziewczynki Alicja ( imię mojej mamy), dla chłopca Jan (imię po moim wujku), tym razem chcę żeby imię kojarzyło się z osobą z mojej rodziny, sama mam imię po prababci.
 
ze mna do klsdy chodzil kosma... :) i byl dokladnie taki jak to jego imie kosmaty.. zawsze poszarpany wlosy nie uczesane sterczace do ramion.. ale wesoly chlopak..
 
Mój syn ma rzadkie imię Joachim, nie jest to żaden problem, jest rozpoznawalny w przedszkolu i wszyscy go znają, nawet rodzice pamiętają i często śmieją się że to ten Achim. Teraz dla odmiany mamy wymyślone imiona dosyć popularne dla dziewczynki Alicja ( imię mojej mamy), dla chłopca Jan (imię po moim wujku), tym razem chcę żeby imię kojarzyło się z osobą z mojej rodziny, sama mam imię po prababci.

Joachim to ładne imię. Ja piszę o imionach z kosmosu. Nie jestem zatwardziałą tradycjonalistką ale uważam, że jak w życiu należy zachować umiar. Ale każdy jest kowalem swojego losu a w sytuacji imienia i po części losu dziecka. Samo niestety sobie wybrać nie może. I na prawdę kiedy słyszę na placu zabaw mega dziwaczne imiona to mi tych dzieci jest autentycznie żal. A rodzice... nie wiem czy to jest taka mega chęć bycia oryginalnym, by wyróżnić się z tłumu a może moda? A może imię się podoba rodzicowi a takich jak ja i ich opinie ma głęboko gdzieś. I słusznie. Tylko niech się liczy z konsekwencjami w przyszłości. To tylko moje zdanie. Każdy ma prawo wyrazić swoje i nazwać swoje dziecko jak mu się żywnie podoba. Tylko w tej chwili niech zda sobie sprawę, że dziecko to imię będzie miało do końca swych dni :) No chyba, że samo zmieni ale to mówi samo za siebie :D
 
To fakt imię się ma na całe życie, dla mnie imię powinno być tak dobrane żeby pasowało dla człowieka w każdym wieku, ja mam kumpla Franciszka, aktualnie ma 37 lat, jak był nastolatkiem to wszyscy myśleli że Franek to jego ksywka, a on naprawdę miała tak na imię, teraz Franek jest imieniem bardzo popularnym i naszych dzieci takie imię nie będzie dziwić. Dlatego wbrew pozorom nadanie imienia dziecku to wielka odpowiedzialność :-),teraz jak się nie mylę można u nas nadawać imię w którym płeć nie ma większego znaczenia, chętni mogą poszaleć.
 
Ale się uczepiłyście tego Ariela i Kosmy :-p
Jak napisałam, to typy mojego męża, których nie biorę pod uwagę. (Ariel to dla mnie "mała syrenka" albo proszek, którego zresztą często używamy -.-, Kosma po prostu mi się nie podoba).

Z imion co do których się zgadzamy mamy: Marcel, Natan, Tymoteusz i między tymi trzema trzeba wybrać :)
 
reklama
Do góry