reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych malenstw :)

reklama
No niby tak... olalabym to gdyby to bylo zdanie jednostki, ale szkoda mi narazac dziecko na wysmiewanie jezeli taka jest powszechna opinia o imieniu :(
 
my za tydzień poznamy płeć (mam nadzieję)... cały czas trwają narady nad imieniem... ja wczoraj wymyśliłam Tosię (Antonina) ale mąż zaznaczył,że może być ale tylko na drugie imię.. Więc na pierwsze zostaje Anna, Zofia, Maria ale zawsze może wszystko się zmienić. Dla chłopca jeszcze nie wiemy ale chyba Emil (Emilian). Ale z dnia na dzień nowe propozycje.
A Max to śliczne imię..mamy już Maksymiliana i Jana w domku :)
 
a ja miałam koncepcji na imię nie mam żadnej, wszystkie pomysły wydaję mi się beznadziejne. Może jak poznam już płeć to będzie łatwiej.
 
ja pomysłu na imię też dalej nie mam, płci do końca miesiąca też nie poznam, więc jeszcze za bardzo nad imieniem nie myślę, wiem tylko, ze nie mogę nazwać dziecia Julka ani Tymek, bo Julkę zarezerwowała sobie moja siostra, a Tymka mój brat, więc mnie tylko informują, jak mam nie dać swojemu dziecku na imię;-)
 
Ponieważ nie znamy jeszcze płci maleństwa na chwile obecną mamy dwie opcje: Tobiaszek lub Emilka.

Nasza pierwsza dzidzia miała miec na imie Tobiaszek ale okazała się Lilką:-) więc Tobiaszek przeszedł do drugiego etapu:-D

Do Emilki nie jestem do konca przekonana ale na chwile obecną nie mam lepszego pomysłu na imię. Bardzo podoba mi się Julka, Zuzia i Wiktoria jednak te imiona sa tak popularne, że nie chcę by moje dziecko było jedną z pieciu w klasie o tym samym imieniu.

Podoba mi się jeszcze Laura i Aurelia ale nie maja ładnego zdrobnienia :( więc pozostaje Emilka, choc widzę, że tu sporo chetnych na to imię, więc pewnie bede szukać innego, gdyby okazało się, że bedzie dziewczynka.

A odnośnie imion juz nadanych dziecku, gdy przez przypadek w poprzedniej ciąży natknęlam sie w jakimś wykazie imion na imię Lilianna stwierdziłam, że to jest to!! choć nigdy wczesniej nie słyszałam tego imienia. Teraz Lilianka jest coraz bardziej popularnym imieniem, dwa tygodnie po mnie rodziła koleżanka z drugiego konca Polski dala córeczce na imie Lilianka, w tym samym czasie inna babka na jej oddziale też dała dziecku na imie Lili tylko, że przez jedno "n". Tutaj tez widzę coraz więcej chętnych na to imie i obawiam się, że niedługo będzie tyle Lilianek co Zuź, Julek i Majek - a miało być oryginalnie:-(
 
Ostatnia edycja:
Gdybym miala miec dziewczynke to problem imienia zupelnie by zniknal bo bylaby wlasnie Laura. Moim zdaniem piekne imie :)
 
reklama
Mi się Laura bardzo podoba, chociaż jest jakieś takie twarde. Miałyśmy w przedszkolu małą Laurę ( była przeurocza). Wołałyśmy do niej Laurka a jej mama Lori i Lili. Moim zdaniem każde imię się przyjmie, byleby tylko nie krzywdziło dziecka:-)
 
Do góry