reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych Fasolek

Mnie też się podobają imiona łacińskie i hebrajskie. U nas będzie Natasza- rosyjskie ale nam się podoba :) a inni nie mają nic do powiedzenia. Nasze mamy w ogóle się nie wtrącały w wybór imion a jak poinformowaliśmy o wyborze to przyjeły do wiadomości i obie oznajmiły,że im się podoba :)
 
reklama
Z imionami to nigdy wszystkim sie nie dogodzi. Ważne żeby rodzicom się podobało no i pasowało do dziecka :)
Zawsze komuś dane imię będzie kojarzyło się z kimś o takim imieniu i dla jednych będzie to dobre skojarzenie a dla innych innego złe... trudno!
Teraz mam czas to czytam różne gazetki i trafiłam na artykuł u wyborze imienia i pisało np żeby np zwracać uwage jak imię się zdrabnia czy nie będzie zbyt ośmieszające, np Klocia - od Klotyldy. I tu mi podobało się imię Sobiesław ale zdrobnienie Sobek zniechęciło mnie.
Piszą też żeby zwracać uwagę również na to czy w połączeniu z nazwiskiem nie tworzą kłopotliwych inicjałów, np WC - od Wojtek Czapek :)
 
Piszą też żeby zwracać uwagę również na to czy w połączeniu z nazwiskiem nie tworzą kłopotliwych inicjałów, np WC - od Wojtek Czapek :)[/QUOTE]

hehe dobre na to nie zwróciłabym uwagi....
na szczęście nie ma tego problemu u Nas :)
 
HeH w takim razie u nas inicjały będą ON śmiesznie...moje to KC - jak Kocham Cię he he he a mój T ma TN...co jeden to inaczej ;D

Chociaż ja się właściwie dalej zastanawiam czy Julka czy Oliwka ;( !?!?!?!?!?!?
 
HeH w takim razie u nas inicjały będą ON śmiesznie...moje to KC - jak Kocham Cię he he he a mój T ma TN...co jeden to inaczej ;D

a u nas córcia będzię NO, :-)
Ja mam inicjały JA i zawsze mi sie podobało,że w listach czy mailach sie nimi mogę podpisywać ;-),a jak się pobierzemy to będę JO czyli nadal swojsko i bardzo kompatybilnie z imieniem bo i tak jak się przedstawiam że Joanna to słysze np. "a jo Wiesiek tyż ze wsi ;-)"
 
He He He dobre ;D
Nigdy nie zauważyłam tego w imieniu 'joanna' ;D

Joasia79 heh u Ciebie NO a u mnie ON ;D
Ja nie chcę mieć nazwiska po moim T bo będę miała KN :/ :/ No ale cóż ... ;D
 
Ostatnia edycja:
To zagłosowane.
Tym że jest długie imię i nazwisko to ja sie nie przejmuję bo moje imie nie jest krótkie (Katarzyna), nazwisko panieńskie jak i po mężu ma 9 liter. Dzieci też nie będą miały krótkich imion.
 
reklama
Do góry