reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych bobasków

nawet mi się podoba, z tym, że dla mnie imię musi pasować do nazwiska :-)

Nam sie póki co podoba dla chłopczyka: Sebastian, Dominik, Mikołaj, a dla dziewczynki Dominika, Weronika. Jeszcze pewnie nam się zmieni, jak poznamy płeć :-):-):-)

Dominik to ładne imię i na pewno nie będzie na placu zabaw czy w przedszkolu 6 chłopców o tym samym imieniu :-)
Nasz synek jest jedynym Dominikiem w swoim przedszkolu i na placu zabaw też :-D
 
reklama
Dziewczyny a co myślicie o imieniu NATAN ??
Od kiedy tylko pamiętam to mój mąż zawsze mówił, że jak będzie miał syna to da mu na imię Natan.
Ja na początku bardzo sceptycznie do tego podchodziłam ale zaczęło mi się podobać to imię. Boję się tylko tego jak dzieci w szkole będą później do niego podchodzić. Z drugiej jednak strony teraz jest tyle oryginalnych imion że chyba nie ma się o co martwić. :-)

Natan -super imię, mi się bardzo podoba. a myślę że w szkole dl dzieci nie będzie to nadzwyczajne imię, jak już to dla osób po 60tce:-p bo oni starej daty:-p

Nadia też rewelacja, zawsze chciałam mieć córeczkę o tym imieniu:-)
 
Teraz mamy takie nowoczesne, nie zdziwię się więc jak za kolejne pięć lat w przedszkolu będą sami Dominicy, Natani itp. a zabraknie Adamów, Pawłów itp. :-D :-D
 
słyszałam od kolegi anegdotkę, jak synek przyszedł bardzo smutny po pierwszym dniu w przedszkolu i rodzice spytali dlaczego się smuci a on odpowiedział ze jak się przedstawił i powiedział ze ma na imię Adaś to reszta dzieci go wyśmiała i stwierdziła ze takiego imienia nie ma :)
wiec pewnie coś w tym jest ze te imiona które wydają nam się teraz oryginalne w rezultacie okażą się 'na porządku dziennym' :-)
Jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek to na mojej liście była: Nadia, Lidia i Nina-i wygrała ta ostatnia. A zanim zaczęłaam zastanawiać się na imionami dla chłopców to okazało się że będzie córcia.
 
U mnie dyskusji było sporo. Miało być oryginalnie, bo Nina było dość rzadko spotykanym imieniem, ale teraz niestety zatrzęsienie :eek: podobnie jak Lena moja pierwsza "faworytka". Wszyscy już się przyzwyczaili do imienia, wiec już kombinować nie będę.

Anecznik - niestety masz rację, pełno Natanów, Wiktorów, Oliwerów, a ładnych polskich imion coraz mniej :-(
A Ty jak tam z decyzją w sprawie imienia? Jakieś "przewodnie typy" ? :-D:-D
 
u nas nadal brak decyzji co do imienia, chyba nigdy sie nie zdecydujemy na jakieś konkretne chociaż mnie ostatnio chodzi po głowie Michał, Wojtuś albo Tomuś-ale to ostatnie to pewnie u mojego nie przejdzie, ech... sama juz nie wiem żadne jakoś mnie nie powaliło na nogi tak żebym stwierdziła że takie a nie inne:sorry:
 
Anecznik - niestety masz rację, pełno Natanów, Wiktorów, Oliwerów, a ładnych polskich imion coraz mniej :-(
A Ty jak tam z decyzją w sprawie imienia? Jakieś "przewodnie typy" ? :-D:-D

Oj u nas z 4 faworytów zrobiło się ok 30 typów :-) Raczej postawimy na "tradycyjne" imię tzn. coś w stylu Adam, Paweł itp. (mimo że Wasze pomysły też mi się podobają) ale to tylko raczej :-)
Zaczniemy się zastanawiać jednak dopiero po jutrzejszym badaniu i sprawdzeniu czy ptaszek nie odleciał czasami :-)
Kiedyś pomyśleliśmy, że wybierzemy imię dopiero po urodzeniu się dziecka tzn. kiedy je zobaczymy. Słyszeliśmy bowiem, że rodzice czasem zmieniają imię dla dziecka mimo że mieli je wybrane od dawna bowiem po ujrzeniu dziecka stwierdzali że do niego nie pasuje. Mam nadzieję, że jak zobaczymy malucha to też nas olśni :-)
 
Ostatnia edycja:
u nas nadal brak decyzji co do imienia, chyba nigdy sie nie zdecydujemy na jakieś konkretne chociaż mnie ostatnio chodzi po głowie Michał, Wojtuś albo Tomuś-ale to ostatnie to pewnie u mojego nie przejdzie, ech... sama juz nie wiem żadne jakoś mnie nie powaliło na nogi tak żebym stwierdziła że takie a nie inne:sorry:
rany, mam to samo -chcieliśmy wybrać tradycyjne polskie imię, ale na razie żadne nam się nie podoba na tyle, żeby się na nie zdecydować :zawstydzona/y:
 
Anecznik - powiem Ci, że w sumie dużo racji jest w tym, żeby nie spieszyć się z wyborem imienia. :tak: Imiona takie zwykłe bardzo mi sie podobają wśród faworytów Tomasz i Adam :-) ale brat jest Tomek, a dziadek Adaś, więc nigdy nie będę mogla ich dać :happy: ale co do imienia dla chłopca wątpliwości i tak bym nie miała :rofl2: na wypadek, gdyby jednak okazało sie przy porodzie, że Nina to chłopiec :laugh2::laugh2:
 
reklama
mi sie na pcztku dla chłopca podobało Tymoteusz - mężowi nie :( i wymyślił Raduś
a dla dziewczynki ja juz jak byłam mała mówiłam że będzie patrycja i bedzie w domku 3xP ja i mąż też na P
 
Do góry