reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

anusiak - no właśnie ja dlatego chcę Kalinę zamiast Aliny bo wiem że i tak byłaby Ala. Ale Karinka też jest śliczne imię - moja bliska koleżanka ma tak na imię i trzeba powiedzieć że jest właśnie oryginalne ( czytaj nie często się powtarza)a nie wymyślne, jak to niektórzy nawymyślają jakieś cuda co to ich nawet w polskich kalendarzach nie ma.
 
reklama
Poczytałam trochę tą listę warszawskai musze przyznac że to inspirująa lektura :-) Np. dla chłopca imię Elvis buahahaha - będzie wiecznie żywy przynajmniej. Ale nabardziej krzywdzące są Żyraf i Myszon. To trzeba mocno nienawidzieć swojego dziecka żeby tak je nazwać - dzieciak ma cały okres szkolny traumę zagwarantowaną, albo dziewczynka - Guantanamera albo Jarzyna - no cud, miód i orzeszki.
 
to akurat bardzo popularne imiona i te odwieczne przezwiska raczej nie robią na nikim wrażenia - ja jestem Anką i zapewniam, że da się z tym żyć :p
znacznie gorzej mają te wymyślone imiona - znajoma ma córkę Oktawię, niby nic nadzwyczajnego ale dziecko lekko w szkole nie ma kiedy połowa klasy woła na nią Skoda

Na mnie tez wołają Skoda :D Ale tylko od bierzmowania do teraz. Wzięłam imię Felicja. Całkiem zabawnie. Ksiądz który mnie przygotowywał zaczął i później cała klasa już tak wołała + rodzina + liceum :D

Ja mam na imię Karolina i nigdy nie spotkałam się z żadnym przezwiskiem.

Mój przyszły mąż jest teoretycznie innej narodowości. Teoretycznie no to bylko się urodził poza granicami kraju a w Polce mieszka już od wczesnej podstawówki. Gdyby podobały mi się ichnie imiona byłoby super :D Ale chyba wole polskie :p (a propos drugiej strony wątku ;))
 
a ja wybralam dla dziewczynki Marysię a dla chłopczyka Franciszka - nad tym akurat sie jeszcze zastanawiam, gdyż mamy istny wysyp Franków...

Franek mi sie podoba. Poznałam dwóch Franków i byli świetni. Może dlatego tak dobrze kojarzy mi się to imię. Jeżeli chodzi o wysyp to zauważyłam dużo Wiktorów i Nikodemów.
 
Mój przyszły mąż jest teoretycznie innej narodowości. Teoretycznie no to bylko się urodził poza granicami kraju a w Polce mieszka już od wczesnej podstawówki. Gdyby podobały mi się ichnie imiona byłoby super :D Ale chyba wole polskie :p (a propos drugiej strony wątku ;))

uuuu Melodie to zdrac jakiej narodowosci jest twoj narzeczony :-)
U nas trudny wybor, jestesmy mieszanym malzenstwem wiec imie musi brzmiec dobrze w obu jezykach.
 
reklama
Wlasnie moja Kochana babcia miala tak na imie.
Dlatego postanowilam, jesli urodze dziewczynke napewno dostanie wlasnie to imie
mojemu mezowi tez sie podoba.
Zreszta moj synek ma na imie Julian po moim dziadku.. a jego pradziadku :):-):-):-)
 
Do góry