reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imie dla dziecka

U nas miała być Amelka-ale było ich za dużo, później Madzia śliczne ale mam w rodzinie dwie. Prawie już ustaliliśmy że będzie Martynka :)
Aż w końcu urodziła się Emilka :p
Wybór jest strasznie trudny moje koleżanki też zmieniały ok 6 razy więc życzę powodzenia w wyborze tego najpiękniejszego.
 
reklama
o imionach mogłabym pisać godzinami, każdy kieruje się czymś innym przy wyborze. w moim przypadku jest, aby imię nie było trudne do wypowiedzenia przez dziecki w przedszkolu. np z imieniem Aurelia małe dzieci napewno miałyby problem. po drugie chciałabym, aby imię miał taką samą pisownię jak w innych krajach to z racji tego, że ja sama mieszkałam przez wiele lat za granicą i był problem w urzędach z Agnieszka :-( jednak u mnie innym problemem jest mąż jemu się moje typy nie podobają a mnie jego trochę, ale on to już całkiem chciałby zagraniczne. np dla córki chciałby Michelle, a przecież w zyciu w Polsce nie zgodzą się na takie imie- taką pisownię...
 
Mi sie podoba imie Jowita,Julita
i Witold.To sa moje typy,i jesli dziecko urodzi sie w PL a tata jest np francuzem top mozecie mu nadac francuskie imie,a gdybym rodzila w PL i urzadniczka nie zaakceptowala by imie takiego jakiego chce nadac mojemu dziecku zrbilabym zadyme w koncu to moje dziecko,i ja mu wybieram imie a nie urzad:tak:
 
Czesc

Staramy się o dzidziusia od mc :tak:Ja wraz z mężusiem wybraliśmy dla dziewczynki imię Shanti (Szanti), a dla chłopca chyba Kevin...chociaż jak tak sobie poczytałam to Ivo tez jest fajne :-)
Ciekawa jestem czy w Urzędzie będzie można nadać imie Shanti... jak myślicie?
 
Czesc

Staramy się o dzidziusia od mc :tak:Ja wraz z mężusiem wybraliśmy dla dziewczynki imię Shanti (Szanti), a dla chłopca chyba Kevin...chociaż jak tak sobie poczytałam to Ivo tez jest fajne :-)
Ciekawa jestem czy w Urzędzie będzie można nadać imie Shanti... jak myślicie?

w polsce? nie nie zaakceptują:-(
 
zaakceptowali gdyby Twoj maz byl np anglikiem,ale moim znajomym urzad zaakceptowal imie Vanessa dopiero po zrobieniu awantury:tak:

w jakiej miejscowości zaakceptowali po takiej awanturze??
ja tam też chcę się awanturować, tylko trzeba mieć powód dlaczego akurat takie imię z taką pisownią a nie spolszczone
 
Ale gdyby je po polsku napisać Szanti to nie powinno przecież być problemu prawda? Ani nie jest śmieszne, ani obraźliwe... wg nas śliczne :)
 
reklama
Agata0411 w Gorzowie Wlkp.Ja powiem tak to my rodzice decydujemy o tym jakie imie ma nosic nasze dziecko a nie urzad,i jesli ktos robi problemy bo chcesz dac dziecku imie amerykanskie,arabskie czy chinskie idziesz do kierownika.Czasem trzeba sie wyklocic,a czasem pojsc na pewne ustepstwa

Moje dziecko polskiego imienia nosic nie bedzie i jestem pewna ze jesli urodze moje dziecko w Hiszpanii nikt nie bedzie mi stwarzal zadnych problemow,bo tutaj jest bardzo duzo imigrantow
 
Do góry